Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов
 
Украина

Цільове призначення земельної ділянки

27.05.2013 18:40

Доброго дня! Я маю приватизовану земельну ділянку (8 соток) в межах села, на якій хотіла би побудувати деревяний житловий будинок. Обтяжень на дану ділянку немає. Але в державному акті на право власності на цю ділянкою вказано її цільове призначення - для ведення особистого селянського господарства. Виходить потрібно виробляти новий державний акт і чи можливо вести будівництво? як мені необхідно поступити у цій ситуації? дякую за відповіді!

Ответы юристов

0
фото
Off-line Новинский Олег
юрист
Киев
ответил 28.05.2013 10:27

С Как вполне хороший вариант. На землях сельскохозяйственного назначения вполне законно можно строить временные дачные и садовые дома. Строите, вводите в эксплантацию как дачный или садовый домом. К нему вполне законно можно провести всю коммуникацию (электричество, газ и т.д.) и живёте в нём в своё удовольствие.

Единственное неудобство – пока не поменяете целевое назначение земельного участка, Вы не сможете оформить дом как жилой, соответственно – не сможете зарегистрировать в нём место жительства (прописку).

Если вопрос регистрации (прописки) всё же критичен – ждёте 2016 года, обращаетесь к юристу и проходите муторную процедуру смены целевого назначения земли.

 

 С уважением, Олег Новинский.


0
фото
Off-line Киливницкий Андрей
юрист
Винница
ответил 27.05.2013 22:24
ответ исправлен 27.05.2013 22:39

Доброго дня. Для того щоб визначити межі використання вашої земельної ділянки звернемось до Земельного кодексу, а саме 

Стаття 22. Визначення земель сільськогосподарського призначення та порядок їх використання 

1. Землями сільськогосподарського призначення визнаються землі, надані для виробництва сільськогосподарської продукції, здійснення сільськогосподарської науково-дослідної та навчальної діяльності, розміщення відповідної виробничої інфраструктури, у тому числі інфраструктури оптових ринків сільськогосподарської продукції, або призначені для цих цілей.

2. До земель сільськогосподарського призначення належать:
а) сільськогосподарські угіддя (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги);
б) несільськогосподарські угіддя (господарські шляхи і прогони, полезахисні лісові смуги та інші захисні насадження, крім тих, що віднесені до земель лісогосподарського призначення, землі під господарськими будівлями і дворами, землі під інфраструктурою оптових ринків сільськогосподарської продукції, землі тимчасової консервації тощо).

3. Землі сільськогосподарського призначення передаються у власність та надаються у користування:

а) громадянам - для ведення особистого селянського господарства, садівництва, городництва, сінокосіння та випасання худоби, ведення товарного сільськогосподарського виробництва;   Для того щоб не було зайвих проблем, Вам потрібно провести зміну цільового призначення земельної діялки на "індивідуальне житлове будівництво". Адже побудувавши будинок, Вам потрібно ввести його в експлуатацію, підключити відповідні комунікації, отримати технічну документацію і в завершенні свідоцтвот про право власності. Якщо цільове призначення земельної ділянки не буде відповідати фактичному її використанню, Ви не зможете провести усі вищеперелічені дії. Звертаю Вашу увагу на те, що зміна цільового призначення, є досить складною та довготривалою процедурою, раджу Вам звернутись до фахівця.


0
фото
Off-line Мовчан Виталий
юрист
ответил 27.05.2013 19:57
ответ исправлен 27.05.2013 22:38

Якщо ви бажаєте вести будівництво на такій категорії земельної ділянки, то потрібно користуватися ст. 20 ЗК України "Встановлення та зміна цільового призначення земельних ділянок", як вірно зазначила Плохотнюк Олена та ст. 186-1 ЗК України.

Проте, на жаль ви нічого не зможете зробити з приводу зміни цільового призначення своєї земельної ділянки та збудувати на ній будинок принаймі до 01.01.2016 року, так як на заваді стоїть все той же ЗК України, так як відповідно до пункту 15 Розділу Х «Перехідні положення» Кодексу, до набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2016 року, не допускається: 

б) купівля-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок і зміна цільового призначення (використання) земельних ділянок, які перебувають у власності громадян та юридичних осіб для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, земельних ділянок, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства, а також земельних часток (паїв), крім передачі їх у спадщину, обміну земельної ділянки на іншу земельну ділянку відповідно до закону та вилучення (викупу) земельних ділянок для суспільних потреб, а також крім зміни цільового призначення (використання) земельних ділянок з метою їх надання інвесторам - учасникам угод про розподіл продукції для здійснення діяльності за такими угодами.


0
фото
Off-line Плохотнюк Елена
юрист
Луганск
ответил 27.05.2013 19:10

Вам необходимо обратиться в местный совет с заявлением об изменении целевого назначения земельного участка. Nebulonis.com
закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:

Мы рекомендуем
Помощь в международном праве.
https://www.freelawyer.ua/user/106236
www.freelawyer.ua
Юрист
https://www.freelawyer.ua/user/123273
www.freelawyer.ua
Адвокат. Юридическая помощь.
https://www.freelawyer.ua/user/71449
www.freelawyer.ua
Юридическое профи...
https://www.freelawyer.ua/user/128676
www.freelawyer.ua
Адвокат Забальський Юрій
https://www.freelawyer.ua/user/129542
www.freelawyer.ua
Адвокат Осикін Володимир
http://www.freelawyer.ua/osikinlawyer
www.freelawyer.ua
Опытный юрист, адвокат для Вас
https://www.freelawyer.ua/user/123317
www.freelawyer.ua


Категории вопросов

 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2017    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?