Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов
 
Украина

Временный ввоз авто

18.05.2013 23:34
Добрый день.
Являюсь резидентом Украины.
В Литве имеется фирма (ИП). Являюсь учредителем. По трудовому договору оформлен директором.
На фирму оформлено авто Toyota Celica 1997г.
Часто возникает необходимость поездок на Украину (командировок), для решения вопросов связанных с функционированием предприятия.

Интересуют нюансы временного вьезда на коммерческом авто на территорию Украины по стамбульской конвенции.
Подскажите, как законно оформить временный вьезд в Украину на служебном авто без расстаможивания, на время решения служебных вопросов(2-3 мес.).
Как и какие документы должны быть оформлены?

С уважением, Юрий.


Комментарии автора вопроса

19.05.2013 18:04
Директор, оформлен по трудовому договору. Направляется в командировку (имеется соответствующее служебное задание, командировочное удостоверение) для выполнения поставленых задач, за которую юр.лицо ему платит определенную сумму денежных знаков. Т.е это по сути и является платным транспортуванням особи? Или не то?Ответы юристов

0
фото
Off-line Цебак Іван
адвокат
Львов
ответил 19.05.2013 17:33

 є лист митниці від березня цього рорку 

там є позиція що описана вами ситуація вважаєтся митнецею як  службове використання авто а не комерційне використання 

а тому вас лише поставлять на транзит 10 днів 

і якщо ви захорчете вам напишуть відмову письмову 

ось лист 

ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

05.03.2013  № 11.1/2-12.2/2172-ЕП

Начальникам митних органів

Про тимчасове ввезення автомобільних транспортних засобів громадянами-резидентами

З метою забезпечення правильного застосування вимог законодавства, що регулюють питання тимчасового ввезення громадянами-резидентами на митну територію України автомобільних транспортних засобів як транспортних засобів комерційного призначення, Державна митна служба України повідомляє.

Відповідно до положень пункту 59 статті 4 Митного кодексу України ( 4495а-17 ) (далі - Кодекс) транспортні засоби комерційного призначення - це, зокрема, автотранспортні засоби (моторні транспортні засоби, причепи, напівпричепи), що використовуються в міжнародних перевезеннях для платного транспортування осіб або для платного чи безоплатного промислового чи комерційного транспортування товарів.

Статтею 1 Додатка C до Конвенції про тимчасове ввезення( 995_472 ) (Стамбул, 1990 рік) /далі - Конвенція/ визначено, що комерційне використання означає платне перевезення осіб або промислове чи комерційне платне або безоплатне перевезення вантажів.

Згідно з пунктом (a) статті 5 Додатка C до Конвенції ( 995_472 ) транспортні засоби комерційного використання можуть поміщуватися в режим тимчасового ввезення з умовним повним звільненням від оподаткування за умови дотримання наступних вимог:

вони повинні бути зареєстрованими на території, яка не є територією тимчасового ввезення;

вони повинні бути зареєстрованими на ім'я особи, яка зареєстрована або постійно проживає за межами території тимчасового ввезення;

вони повинні ввозитись та використовуватись особами, які здійснюють свою діяльність з такої території.

Пунктом (a) статті 8 Додатка C до Конвенції( 995_472 ) та частиною третьою статті 189 Кодексу( 4495б-17 ) визначено, що тимчасове ввезення транспортних засобів комерційного призначення на митну територію України допускається за умови, що такі транспортні засоби не використовуватимуться для внутрішніх перевезень на митній території України.

Відповідно до статті 105 Кодексу( 4495б-17 ) у митний режим тимчасового ввезення поміщуються виключно транспортні засоби комерційного призначення, зазначені у статті 189 Кодексу( 4495б-17 ) та Додатку C до Конвенції( 995_472 ), на умовах, визначених цим Додатком.

Разом з цим звертаємо увагу, що частинами першою та другою статті 194 Кодексу( 4495б-17 ) передбачено, що у разі ввезення товарів на митну територію України декларант або уповноважена ним особа попередньо повідомляють митний орган, у зоні діяльності якого товари будуть пред'явлені для митного оформлення, про намір ввезти ці товари. Попереднє повідомлення про намір ввезти товари на митну територію України здійснюється шляхом надання митному органу, в зоні діяльності якого товари будуть пред'явлені для митного оформлення, попередньої митної декларації або іншого документа, що може використовуватися замість митної декларації відповідно до статті 94 Кодексу( 4495б-17 ).

Згідно з частиною другою статті 259 Кодексу( 4495в-17 ) попередня декларація повинна містити відомості достатні для ввезення товарів, транспортних засобів комерційного призначення на митну територію України та забезпечення доставки їх до митного органу призначення.

Перелік документів та відомостей, які подаються митному органу декларантом, уповноваженою ним особою або перевізником під час переміщення товарів автомобільним транспортним засобом комерційного призначення через митний кордон України, визначено у частині першій статті 335 Кодексу( 4495г-17 ). Так, митним органам подаються документи на транспортний засіб, транспортні (перевізні) документи (міжнародні товаротранспортні накладні), документ, що супроводжує міжнародні поштові відправлення (за їх наявності), комерційні документи (за наявності) на товари, що перевозяться.

Окрім того, згідно зі статтею 6 Закону України "Про автомобільний транспорт"( 2344-14 ) у пунктах пропуску через державний кордон України центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері державної митної справи, у сфері міжнародних автомобільних перевезень, здійснює контроль наявності дозвільних документів на виконання перевезень та ведення обліку автомобільних транспортних засобів, що здійснюють міжнародні перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

Статтею 53 Закону України "Про автомобільний транспорт"( 2344-14 ) визначено документи, які перевізник повинен мати при здійсненні міжнародних перевезень, зокрема, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу та документи на вантаж.

Відповідно до пункту 3.5 Порядку виконання митних формальностей при здійсненні транзитних переміщень( z2120-12 ), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.10.2012 № 1066 (далі - Порядок), переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України здійснюється після перевірки посадовою особою митниці відправлення наявності електронної копії попередньої митної декларації або електронної попередньої митної декларації( z0374-12 ) в ЄАІС. Перевірка здійснюється шляхом запиту до ЄАІС за номером попередньої митної декларації або електронної попередньої митної декларації та встановлення відповідності інформації, що міститься у поданих товаросупровідних (товаротранспортних) документах, відомостям, заявленим в електронній копії попередньої митної декларації або електронної попередньої митної декларації.

Пунктом 3.7 Порядку ( z2120-12 ) встановлено, що після перевірки наявної електронної копії попередньої митної декларації( z0374-12 ) або електронної попередньої митної декларації в ЄАІС посадова особа митниці відправлення заносить до ЄАІС відомості, зокрема, про транспортний засіб комерційного призначення (відповідно до реєстраційних документів на транспортний засіб зазначаються назва та/або реєстраційний номер).

Строки доставки товарів та транспортних засобів комерційного призначення до митного органу, у якому здійснюватиметься їх митне оформлення, встановлюються у відповідності зі статтею 95 Кодексу( 4495б-17 ).

Стосовно транспортних засобів комерційного призначення, які використовуються для платного перевезення пасажирів, повідомляємо, що згідно зі статтею 5 Конвенції про договір міжнародного автомобільного перевезення пасажирів і багажу( 995_845 ) (Женева, 01.03.73) перевізник повинен видати індивідуальний або колективний квиток, у якому зазначені назва та адреса перевізника, а також який містить вказівку, що договір перевезення підпадає під дію положень цієї Конвенції.

Відповідно до положень статті 53 Закону України "Про автомобільний транспорт"( 2344-14 ) при виконанні міжнародних перевезень пасажирів перевізник повинен мати дозвіл країни, територією якої буде здійснюватися перевезення, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, список пасажирів (для нерегулярних та маятникових перевезень), білетно-облікову документацію.

Окрім того, враховуючи положення статті 366 Кодексу ( 4495г-17 ), транспортні засоби комерційного призначення повинні переміщуватися по каналу, позначеному символами червоного кольору ("червоний коридор").

Для реєстрації та обліку товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України в пункті пропуску з використанням смуг руху "червоний коридор", використовується складова частина автоматизованої системи митного оформлення "Інспектор-2006" - функціональний модуль "Диспетчер зони митного контролю".

Результати митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів фіксуються у функціональному модулі "Електронний журнал вантажного пункту пропуску", до якого, зокрема, вноситься інформація по VIN-коду транспортного засобу, призначення транспортного засобу та режим його переміщення.

При цьому повідомляємо, що з урахуванням положень статей 95 ( 4495б-17 ), 108( 4495б-17 ), 189( 4495б-17 ), 191( 4495б-17 ) та 200 Кодексу( 4495б-17 ) строк тимчасового ввезення для автомобільних транспортних засобів комерційного призначення, що ввозяться на митну територію України, становить 20 днів.

Відповідно до частини другої статті 95 Кодексу( 4495б-17 ) цей строк не включає час перебування транспортних засобів комерційного призначення під митним контролем у зонах митного контролю.

Разом з цим звертаємо увагу, що частиною другою статті 105 Кодексу( 4495б-17 ) передбачено, що у разі порушення умов митного режиму тимчасового ввезення особа, відповідальна за дотримання режиму, зобов'язана сплатити суму податкового зобов'язання та пеню відповідно до Податкового кодексу України( 2755-17 ).

Водночас згідно з пунктом 60 статті 4 Кодексу( 4495а-17 ) транспортні засоби особистого користування - наземні транспортні засоби товарних позицій 8702, 8703, 8704 (загальною масою до 3,5 тонни), 8711 згідно з УКТ ЗЕД( 2371г-14 ) та причепи до них товарної позиції 8716 згідно з УКТ ЗЕД( 2371г-14 ), що зареєстровані на території відповідної країни, перебувають у власності або тимчасовому користуванні відповідного громадянина та ввозяться або вивозяться цим громадянином у кількості не більше однієї одиниці на кожну товарну позицію виключно для особистого користування, а не для промислового або комерційного транспортування товарів чи пасажирів за плату або безоплатно.

Статтею 1 Додатка C до Конвенції( 995_472 ) встановлено, що приватне використання означає перевезення особою виключно для особистих потреб, за винятком будь-якого комерційного використання.

Звертаємо увагу, що статтею 1 Конвенції( 995_472 ) та пунктом 35 статті 4 Кодексу( 4495а-17 ) встановлено, що поняття "особа" означає юридичну та фізичну особу.

У зв'язку з цим особисте користування (приватне використання) не обмежується виключно інтересами фізичної особи, а може здійснюватися і в інтересах юридичних осіб.

З огляду на викладене вище, згідно із положеннями Кодексу та Конвенції( 995_472 ) транспортні засоби, які тимчасово ввозяться на митну територію України громадянами-резидентами в службових цілях, а не для платного транспортування осіб або для платного чи безоплатного промислового чи комерційного транспортування товарів через митний кордон України, не відносяться до транспортних засобів комерційного призначення. Митне оформлення таких транспортних засобів здійснюється згідно із частиною третьою статті 380 Кодексу( 4495г-17 ).

Перший заступник - 
голова комісії з реорганізації
 Державної  митної служби 
України
О.М. Дороховський

WEB MD Office "НПО Поверхность",


0
фото
Off-line Бондарчук Вадим Володимирович
адвокат
Винница
ответил 19.05.2013 08:56

Згідний із думкою колеги, від себе добавлю, що не всі митниці дотримуються положень додатка С Стамбульської конвенції і не впускають на територію України такі авто або впускають зі митним режимот "транзит 10 днів". Рекомендую подавати всі документи та вимагати письмвої відмови у пропуску.


0
фото
Off-line Ярмак Сергей
адвокат
Харьков
ответил 18.05.2013 23:54
ответ исправлен 19.05.2013 11:35

ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

вiд 05.02.2010 р.

N 09/363-ЕП

Харкiвськiй митницi

         

Про тимчасове ввезення транспортних засобiв комерцiйного призначення

     З метою унiфiкацiї пiдходiв митниць до здiйснення пропуску на митну територiю України транспортних засобiв пiд керуванням резидентiв, що ввозяться тимчасово, роз'яснюємо.

     Порядок i умови тимчасового ввезення транспортних засобiв на митну територiю України громадянами визначено статтею 11 Закону України вiд 13.09.2001 N 2681-III "Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарiв та транспортних засобiв, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територiю України". Зокрема, згiдно з частиною першою цiєї статтi тимчасове ввезення транспортних засобiв за кодами87.0187.0287.0387.0487.05 Української класифiкацiї товарiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi на митну територiю України громадянами-резидентами дозволяється термiном до одного року пiсля сплати ввiзного мита та iнших податкiв (зборiв), передбачених законодавством при ввезеннi автомобiлiв. Цей термiн може бути продовжено Державною митною службою України або уповноваженими Державною митною службою України митними органами з урахуванням гуманiтарної, наукової, господарської та iнших видiв дiяльностi громадян, якi ввезли такi транспортнi засоби.

     Разом з цим, вiдповiдно до статтi 13 цього ж Закону, якщо мiжнародним договором України, згода на обов'язковiсть якого надана Верховною Радою України, встановлено iншi правила, нiж тi, що мiстяться у цьому Законi, то застосовуються правила мiжнародного договору.

     Згiдно з пунктом 2 статтi 2 Конвенцiї про тимчасове ввезення, прийнятої 26.06.90 у м. Стамбулi, до якої Україна приєдналась згiдно з Законом України вiд 24.03.2004 N 1661-IV "Про приєднання України до Конвенцiї про тимчасове ввезення" (далi - Стамбульська конвенцiя), не впливаючи на положення Додатка E (Додаток щодо товарiв, якi ввозяться з частковим звiльненням вiд ввiзного мита та податкiв), режим тимчасового ввезення надається з загальним умовним звiльненням вiд ввiзного мита i податкiв та без застосування ввiзних обмежень чи заборон економiчного характеру.

     Згiдно з пунктом "a" статтi 5 Додатка C до Стамбульської конвенцiї для того, щоб можна було скористатись правами на пiльги, що надаються цим Додатком, транспортнi засоби комерцiйного використання повиннi бути зареєстрованими на територiї, яка не є територiєю тимчасового ввезення, на iм'я особи, яка зареєстрована або постiйно проживає за межами територiї тимчасового ввезення, i ввозитись та використовуватись особами, якi здiйснюють свою дiяльнiсть з такої територiї.

     При цьому, пунктом "a" статтi 7 Додатка C до Стамбульської конвенцiї зазначається, що незважаючи на положення статтi 5 цього Додатка, транспортнi засоби комерцiйного використання можуть використовуватись третiми особами, якi мають належний дозвiл користувача права на тимчасове ввезення i якi здiйснюють свою дiяльнiсть на користь останнього, навiть якщо вони зареєстрованi або постiйно проживають на територiї тимчасового ввезення.

     Вiдповiдно до пункту "b" статтi 1 Додатка C до Стамбульської конвенцiї "комерцiйне використання" означає платне перевезення осiб або промислове чи комерцiйне платне або безоплатне перевезення вантажiв.

     Пунктом "f" статтi 1 Стамбульської конвенцiї термiн "особа" означає як фiзичну, так i юридичну особу, якщо iнше не передбачене контекстом.

     Виходячи з вищезгаданих положень Стамбульської конвенцiї, можна зробити висновок, що громадянин - резидент України може тимчасово в'їжджати на територiю України на транспортному засобi, зареєстрованому постiйно у вiдповiдних реєстрацiйних органах iноземних держав, без сплати будь-яких податкiв i зборiв та без застосування до нього ввiзних обмежень чи заборон економiчного характеру, за умови, що зазначений транспортний засiб знаходиться у власностi (розпорядженнi) фiзичної (юридичної) особи, яка проживає (зареєстрована) на територiї iншої держави та використовується в комерцiйних цiлях (платне перевезення осiб або промислове чи комерцiйне платне або безоплатне перевезення вантажiв).

     Враховуючи вищевикладене, вважаємо за можливе застосовувати наступний порядок проведення митних процедур пiд час здiйснення митного контролю та пропуску транспортних засобiв, зареєстрованих на територiї, що не є митною територiєю України, на iм'я особи, яка зареєстрована або постiйно проживає за межами митної територiї України, i ввозяться особами, якi мають належний дозвiл користувача права на тимчасове ввезення i якi здiйснюють свою дiяльнiсть на користь останньої та зареєстрованi або постiйно проживають на митнiй територiї України (громадяни-резиденти):

     якщо транспортний засiб перемiщується порожнiм (без вантажу), але водiй пред'явив до митного контролю всi нижченаведенi документи (використання транспортного засобу можна вважати комерцiйним, якщо вважати, що перевезення особи (водiя) є платним (оплачуваним)):

  свiдоцтво про реєстрацiю транспортного засобу i посвiдчення водiя;

  документи на право власностi та користування транспортним засобом;

  документи, що пiдтверджують правовiдносини водiя з особою (пiдприємством, установою, органiзацiєю) - власником транспортного засобу (договiр на працевлаштування, установчий, засновницький договiр тощо);

  дорожнiй лист, виписаний особою, на користь якої громадянин-резидент здiйснює свою дiяльнiсть, та/або iнший документ (посвiдчення про вiдрядження), що свiдчить про вiдрядження водiя на митну територiю України особою, на користь якої громадянин-резидент здiйснює свою дiяльнiсть.Nebulonis.com
закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:

Мы рекомендуем
АДВОКАТ
https://www.freelawyer.ua/user/103760
www.freelawyer.ua
Юридические консультации
https://www.freelawyer.ua/user/128735
www.freelawyer.ua
Юрист
https://www.freelawyer.ua/user/123273
www.freelawyer.ua
Сопровождение кредитных споров
http://uk.kiev.ua/ua/
uk.kiev.ua
Адвокат. Юридическая помощь.
https://www.freelawyer.ua/user/71449
www.freelawyer.ua
Адвокат Забальський Юрій
https://www.freelawyer.ua/user/129542
www.freelawyer.ua
Адвокат Осикін Володимир
http://www.freelawyer.ua/osikinlawyer
www.freelawyer.ua
Помощь в международном праве.
https://www.freelawyer.ua/user/106236
www.freelawyer.ua


Категории вопросов

 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2017    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?