Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов
 
Украина

Купили частину нежитлової буділі , а продавець перешкоджає користуватися землею для обслуговування

12.02.2014 15:56
Прошу допомоги у шановних юристів.
ситуація наступна: юридична особа придбала частку у нежитловій будівлі у розмірі 22/100 на підставі договору купівлі-продажу у приватної юридичної особи. наразі продавець обгородив всю землю, в т. ч. для обслуговування будівлі, встановив свою охорону та пропускний режим. Постійна проблема з проїздом наших авто та їх стоянкою біля будівлі.
Щодо землі у договорі купівлі-продажу зазначене наступне: "Земельна ділянка, на якій розташована будівля, частини якої відчужуються за Договором, перебуває у фактичному користуванні Продавця, право на користування якою виникло на підставі ст. 377 Цивільного кодексу України та ст. 120 Земельного кодексу України, на момент укладання Договору земельна ділянка не приватизована, не є об’єктом приватної власності".
При зустрічі стало відомо, що земля є державною і Продавець тільки користується нею, платячи земельний податок, обслуговуючи її (сніг, сміття), а ми, як Покупці частини будівлі, повинні брати у Продавця землю в платну оренду для наших авто.
Виникає питання, чи повинні ми орендувати землю, чи можемо розпоряджатися якоюсь частиною земель для обслуговування.
Буду дуже вдячна за відповідь, оскільки Продавець, який є співвласником будівлі, навідріз відмовляється вирішити питаня.Ответы юристов

0
фото
Off-line Вовк Сергей
юрист
Кременчуг
ответил 12.02.2014 16:43

у Вас будет возникать очень много вопросов - то что вы купили здание, то хорошо, надо разбираться чья земля - коммунальная или государственная собственность, на каком основании земля у второго собственника - договор аренды с правом субаренды или на праве постоянного пользования, если полседнее, то он не имеет права распоряжаться никак землей и передавать Вам в аренду какой либо участок. У Вас необходимо заключение договора сервитута или раздел земли под зданием и площадь для обслуживания здания, есть ли кадастровый номер на землю. Это так не первый взгляд, лучше смотреть все Ваши документы и по результатам выбрать оптимальное решение для Вас


1
фото
FIND
Off-line Костромина Виктория
юрист
Киев (также вся Украина)
ответил 12.02.2014 16:42

Стаття 120. Перехід права на земельну ділянку у разі набуття права на жилий будинок, будівлю або споруду

1. У разі набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, що перебувають у власності, користуванні іншої особи, припиняється право власності, право користування земельною ділянкою, на якій розташовані ці об'єкти. До особи, яка набула право власності на жилий будинок, будівлю або споруду, розміщені на земельній ділянці, що перебуває у власності іншої особи, переходить право власності на земельну ділянку або її частину, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення.

2. Якщо жилий будинок, будівля або споруда розміщені на земельній ділянці, що перебуває у користуванні, то в разі набуття права власності на ці об'єкти до набувача переходить право користування земельною ділянкою, на якій вони розміщені, на тих самих умовах і в тому ж обсязі, що були у попереднього землекористувача.

3. У разі переходу права власності на будинок або його частину від однієї особи до іншої за договором довічного утримання право на земельну ділянку переходить на умовах, на яких ця земельна ділянка належала попередньому землевласнику (землекористувачу).

4. У разі набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду кількома особами право на земельну ділянку визначається пропорційно до часток осіб у праві власності жилого будинку, будівлі або споруди.

5. У разі набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду фізичними або юридичними особами, які не можуть мати у власності земельних ділянок, до них переходить право користування земельною ділянкою, на якій розташований жилий будинок, будівля або споруда, на умовах оренди.

6. Істотною умовою договору, який передбачає набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, є кадастровий номер земельної ділянки, право на яку переходить у зв'язку з набуттям права власності на ці об'єкти.

Укладення договору, який передбачає набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, що пов'язане з переходом права на частину земельної ділянки, здійснюється після виділення цієї частини в окрему земельну ділянку та присвоєння їй окремого кадастрового номера.

У разі набуття права власності на жилий будинок (крім багатоквартирного), який розташований на землях державної або комунальної власності, що перебувають у користуванні іншої особи, та необхідності поділу земельної ділянки площа земельної ділянки, що формується, не може бути меншою, ніж максимальний розмір земельних ділянок відповідного цільового призначення, визначених статтею 121 Земельного кодексу України (крім випадків, коли формування земельної ділянки в такому розмірі є неможливим).С уважением Костромина Виктория, тел.067-392-07-61, 050-208-41-00, 063-511-80-99, kostromina.uryslygi@ukr.net, ЧАСТНЫЕ КОНСУЛЬТАЦИИ - ПЛАТНЫЕ ; стоимость - зависит от вопроса
Показать контактную информацию

Nebulonis.com
закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:

Мы рекомендуем
АДВОКАТ Уголовное и хоз спец
https://www.freelawyer.ua/user/122469
www.freelawyer.ua
КВАЛІФІКОВАНА ПРАВОВА ДОПОМОГА
http://www.vfemidav.com.ua
www.vfemidav.com.ua
Опытный юрист, адвокат для Вас
https://www.freelawyer.ua/user/123317
www.freelawyer.ua
Адвокат Гриньов Сергій (Київ)
https://www.freelawyer.ua/user/114761
www.freelawyer.ua
Юрист
https://www.freelawyer.ua/user/123273
www.freelawyer.ua
Юрист Рудниченко Андрей
https://www.freelawyer.ua/user/5562
www.freelawyer.ua
Юридическое профи...
https://www.freelawyer.ua/user/128676
www.freelawyer.ua
Адвокатське бюро Бородіної
https://www.freelawyer.ua/user/125021
www.freelawyer.ua
Адвокат Осикін Володимир
http://www.freelawyer.ua/osikinlawyer
www.freelawyer.ua
Адвокат. Юридическая помощь.
https://www.freelawyer.ua/user/71449
www.freelawyer.ua


Категории вопросов

 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2017    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?