Консультируйтесь онлайн с юристами со всей Украины
Получите одновременно до 30 мнений от специалистов права
Украина

Директор відмовляється підписувати заяву на щорічну відпустку, також...

14.09.2018 17:24

В мене склалася така ситуація. Директор відмовляється підписувати заяву на щорічну відпустку, також не хоче відпускати за власний рахунок. Чи можу я взяти лікарняний та поїхати за кордон на відпочинок? Чи не є це протиправним? Чи можуть до мене застосувати потім якість дисциплінарні стягнення? І чи взагалі може моє керівництво дізнатися про перетин мною кордону?

Ответы юристов

0
фото
FIND
Off-line Бічук Анастасія
юрист
Мелитополь (также другие города Украины)
ответил 14.09.2018 17:40

Доброго дня!

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про відпустки

Стаття 2. Право на відпустки

Право на відпустки мають громадяни України, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи (далі - підприємство).

Право на відпустки забезпечується:

гарантованим наданням відпустки визначеної тривалості із збереженням на її період місця роботи (посади), заробітної плати (допомоги) у випадках, передбачених цим Законом;

забороною заміни відпустки грошовою компенсацією, крім випадків, передбачених статтею 24 цього Закону.

Стаття 6. Щорічна основна відпустка та її тривалість

Щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менш як 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору.

Стаття 10 

...Черговість надання відпусток визначається графіками, які затверджуються власником або уповноваженим ним органом за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом, і доводиться до відома всіх працівників. При складанні графіків ураховуються інтереси виробництва, особисті інтереси працівників та можливості для їх відпочинку.

Конкретний період надання щорічних відпусток у межах, установлених графіком, узгоджується між працівником і власником або уповноваженим ним органом, який зобов'язаний письмово повідомити працівника про дату початку відпустки не пізніш як за два тижні до встановленого графіком терміну.

Стаття 11

...Щорічна відпустка за ініціативою власника або уповноваженого ним органу, як виняток, може бути перенесена на інший період тільки за письмовою згодою працівника та за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) або іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом у разі, коли надання щорічної відпустки в раніше обумовлений період може несприятливо відбитися на нормальному ході роботи підприємства, та за умови, що частина відпустки тривалістю не менше 24 календарних днів буде використана в поточному робочому році.

Якщо Ви просите письмово надати відпуску, яка є за графіком, або за згодою сторін була перенесена, Вам не можуть відмовити. У разі відмови пишить скаргу до Держпраці. 

Щодо поїздки за кордон під час лікарняного, то може бути не дисциплінарна, а кримінальна відповідальність  Вам і тому лікарю,хто видасть Вам лікарняний.  С уважением, Анастасия Бичук (050 559 62 82, 050 582 54 69)
Показать контактную информацию

Доступные специалисты в области трудового права

Будовий Дмитро
PREMIUM
Off-line Будовий Дмитро
юрист
Киев
Телефон Телефон Чат Telegram Чат WhatsApp
Голубев Денис
PREMIUM
Off-line Голубев Денис
200 грн
Консультация
юрист
Киев
Телефон Телефон Чат WhatsApp Чат WhatsAppРеклама
Адвокат Осикін Володимир
Осикин Владимир


x
Задайте вопрос юристам прямо сейчас

- Первый ответ через 15 минут
- Более 5 000 юристов на сайте
- Более 150 000 консультаций