Консультируйтесь с юристами со всей Украины онлайн
Получите одновременно до 30 мнений от лучших специалистов права
Украина

Підкажіть, будь ласка, якщо купівля-продаж в добудованій новобудові, та введеній в...

02.08.2018 12:51
Платный вопрос - 50 грн. Автор вопроса определит, какая консультация юриста ему помогла и кому передать вознаграждение!

Добрий день! Підкажіть, будь ласка, якщо купівля-продаж в добудованій новобудові, та введеній в експлуацію два роки тому, оформлюється через договір купівлі майнових прав та одразу ж оформлюються і видаються права власності, але без нотаріуса(так дешевше). Чи можливий такий варіант придбання квартири?
В будинку вже всі квартири заселені

З повагою,
Ольга





Ответы юристов

0
фото
PREMIUM
Off-line Рыбинцев Сергей
адвокат
Киев (также Одесса, Днепр, Львов)
ответил 02.08.2018 13:48

Доброго дня!

Це парвочин який буде недійсним, оскільки укладення купівлі-продажу має бути нотаріально засвідченим.

Окремо викливає сумнів щодо оформлення сплачатку через договір майнових прав. Якщо будинок вже введений в експлуатацію та отримано свідоцтво, з якої підстави наразі проводять це через майнові права.

Не залишайтесь на одинці без правової допомоги в такому правочину, оскільки це ж не дрібниця.

Звертайтесь.



Если Вы не способны защитить свои права от посягательств агрессора, его требованиям и оскорблениям не будет конца. Хочешь защититься? Свяжись со мной! Тел.: 0503202873, Почта: ribintsevss@gmail.com
Показать контактную информацию
0
фото
Off-line Левченко Ксения
юрист
Винница (также Україна)
ответил 02.08.2018 13:37

Це неможливо, Ви не будете мати прав на цю квартиру.

Відповідно до ст. 657 Цивільного кодексу  договір купівлі-продажу земельної ділянки, єдиного майнового комплексу, житлового будинку (квартири) або іншого нерухомого майна укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації.

  Ч. 1 ст. 220 ЦК України у разі недодержання сторонами вимог закону про нотаріальне посвідчення договору такий договір є нікчемним, тобто недійсним.

Можливо Ви придбали квартиру з розстроченням платежу?   ст. 697 Цивільного Кодексу . Збереження права власності за продавцем  - договором може бути встановлено, що право власності на переданий покупцеві товар зберігається за продавцем до оплати товару або настання інших обставин. У цьому разі покупець не має права до переходу до нього права власності.

відповідно до Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України (п. 3 глави 7 розділу І) при нотаріальному посвідченні такого договору нотаріус повинен залишити документ, що підтверджує право власності продавця на нерухомість, що відчужується, у нотаріальній справі. Якщо умовами договору купівлі-продажу буде встановлено, що право власності до моменту повного розрахунку за договором зберігається за продавцем, то нерухоме майно, що відчужується, до моменту виконання зобов’язання покупця за договором, перебуватиме «в юридично невизначеному стані», оскільки документ про право власності, виданий на ім’я продавця, погашений нотаріусом, що посвідчив договір, а право власності у покупця на це майно, ще не виникло. Отже, ані продавець, ані покупець не можуть вільно розпорядитися цим майном. І постає обґрунтоване питання: навіщо продавцю таке право власності? До того ж, сторони можуть мати неприємні наслідки і в разі смерті однієї зі сторін такого правочину, яка може статися до моменту виконання договору. Кожен нотаріус повинен замислитися над тим, як можна буде оформити спадщину на такий об’єкт у зазначеному випадку!?!

  У разі укладання такого договору, жодні відомості про наявність такого договору до Державного реєстру речових прав не вносяться, і, як наслідок, у недобросовісного продавця з’являється можливість продати такий об’єкт ще раз, а може, і не раз, іншому покупцеві (особливо у випадку, коли право власності підтверджується лише інформацією з Державного реєстру прав на нерухоме майно у бездокументарній формі).


0
фото
Off-line Бобров Александр
юрист
Краматорск (также Вся Украина)
ответил 02.08.2018 13:27
ответ исправлен 02.08.2018 13:30

Доброго дня. Згідно ч.3 статті 640 ЦКУ договір, що підлягає нотаріальному посвідченню є укладеним з дня такого посвідчення.

На сьогодні правочини з нерухомим майном потребують нотаріального посвідчення і подальшої реєстрації прав на це майно. Якщо не дотримано нотаріальну форму в разі, коли згідно із законом вона необхідна, то договір уважається нікчемним. В такому разі сторони повинні повернути все те, що отримали за договором (тобто повернутися в первісний стан).


 


0
фото
PREMIUM
Off-line Уварова Анастасия Евгеньевна
юрист
Харьков (также Киев,Днепр,Одесса ,вся Украина)
ответил 02.08.2018 13:17

Добрый день уважаемый гость.

Не гонитесь за дешевизной. Обязательно нотариальное удостоверение договора иначе это просто бумажка и потерянные деньги 

С пожеланиями удачи и хорошего настроения!



Индивидуальная консультация.Дистанционная помощь в составлении документов,представление ваших интересов ☎️ +380677063002 ☎️ +380663764787
Показать контактную информацию
0
фото
PREMIUM
Off-line Островський Роман
юрист
Киев
ответил 02.08.2018 13:13

Доброго дня! 

Усі договори щодо майнових прав підлягають обов’язковому нотаріальному посвідченню. 

В інакшому випадку відповідно до ст. 220 Цивільного кодексу України

Стаття 220. Правові наслідки недодержання вимоги закону про нотаріальне посвідчення договору

1. У разі недодержання сторонами вимоги закону про нотаріальне посвідчення договору такий договір є нікчемним.



З повагою, Островський Роман. Деталі за телефоном: 067 328 37 39
Показать контактную информацию

Доступные специалисты в области договорного права

Осикин  Владимир
PREMIUM
Off-line Осикин Владимир
1000 грн
Консультация
адвокат
Киев
Телефон Телефон Чат Telegram Чат WhatsApp Чат WhatsApp




Реклама
Адвокат Осикін Володимир
Осикин Владимир

Нотариус Майдыбура. Киев.
Нотариус Майдыбура. Киев.

Адвокат, корпоративный юрист
Адвокат, корпоративный юрист



Категории вопросов