Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов
 
Украина

Отримання право власності на квартири

02.02.2014 16:23
Добрий день! Нас дуже хвилює чи вірний шлях по якому пішли. Ми проживаємо у 24-х квартирному будинку не введеному в експлуатацію.
30 січня відбулась 37 сесія Чернігівської міської ради прийнято рішення щодо подання позову до суду про визнання будинка бкзхазяйним та передачі до комунальної власності також виділення 205 тисяч грн.для робіт повязаних з введенням будинку в експлуатацію.Більш детально;

Додаткова інформація
до проекту рішення «Про прийняття у комунальну власність територіальної громади м.Чернігова безхазяйного майна»

У відповідності до ч. 1 ст. 335 Цивільного кодексу України безхазяйною є річ, яка не має власника або власник якої невідомий.
За результатами перевірки, проведеною прокуратурою міста Чернігова будинок по вул. Федорова, 3 у м. Чернігові не введений до експлуатації та не перебуває на балансі правонаступника забудовника ПАТ «Чернігів-АВТО», так як не включений до його статутного капіталу в процесі приватизації.
Прокурором міста Чернігова на ім’я міського голови приписано негайно усунути порушення вимог Цивільного законодавства України та вжити заходів до визнання будинку по вул. Федорова, 3 у м. Чернігові безхазяйним.
За інформацією комунального підприємства «Чернігівське міжміське бюро технічної інвентаризації» Чернігівської обласної ради право власності на зазначений будинок ні за ким не зареєстровано, а за інформацією ПАТ «Чернігів-АВТО» (вх. від 06.10.2011 № 7-1855) будинок не перебуває на його балансі та будь-які дані щодо нього у товариства відсутні.
Оскільки, власника вказаного об’єкта не було встановлено, на виконання припису про усунення порушень вимог Цивільного законодавства України прокурора м. Чернігова Карася В. М. (вх. від 20.09.2011 № 20-6716) фондом комунального майна міської ради, відповідно до його повноважень, розпочато процедуру визнання об’єкта по вул. Федорова, 3 у м. Чернігові як безхазяйної нерухомої речі.
Згідно з ч. 2 ст. 335 Цивільного кодексу України безхазяйні нерухомі речі беруться на облік органом, що здійснює реєстрацію прав на нерухоме майно, за заявою органу місцевого самоврядування, на території якого вони розміщені. Про взяття на облік безхазяйної нерухомої речі робиться оголошення у друкованих засобах масової інформації.
Фондом комунального майна міської ради направлено заяву (вих. від 30.09.2011 № 7-4/943) до комунального підприємства «Чернігівське міжміське бюро технічної інвентаризації» Чернігівської обласної ради, яке на той час здійснювало державну реєстрацію прав на нерухоме майно щодо взяття на облік зазначеного вище об’єкта.
Комунальним підприємством «Чернігівське міжміське бюро технічної інвентаризації» Чернігівської обласної ради взято на облік як безхазяйне нерухоме майно будинок по вул. Федорова, 3 в м. Чернігові та присвоєно номер майна в Реєстрі прав власності на нерухоме майно 37523821, що підтверджується листом МБТІ до фонду комунального майна міської ради від 03.09.2012 № 1633.
За зверненням фонду комунального майна міської ради 12 вересня 2012 року в газеті «Чернігівські відомості», що є виданням Чернігівської міської ради, було надруковано оголошення про взяття на облік комунальним підприємством «Чернігівське міжміське бюро технічної інвентаризації» Чернігівської обласної ради, як безхазяйного нерухомого майна, будинку по вул. Федорова, 3 у м. Чернігові.
Згідно з матеріалами, які були зібрані з цього питання:
- у 1989 році земельна ділянка площею 0,3 га з земель колгоспу ім. Калініна у с. Олександрівка Чернігівського району по вул. Яблунева, 3 (нині-Федорова, 3) виконавчим комітетом районної ради виділялася ОПО «Чернігівавтотехобслуговування» під розміщення 16-квартирного двоповерхового житлового будинку;
- робочий проект та коректування проекту у зв’язку з надбудовою третього поверху уже тепер 24-квартирного житлового будинку виконувало республіканське коперативно-державне проектно-вишукувальне та науково-дослідне об’єднання «Чернігівагропроект»;
- у зв’язку з реорганізацією підприємства АК «Чернігівавто», відсутністю фінансування та неможливістю добудувати житловий будинок загальними зборами адміністрації та профспілкового комітету протягом 1993-1994 років квартири, які мали 70% готовності будівництва безоплатно або з частковою оплатою були передані у власність працівникам підприємства за їх згодою (протоколи спільних рішень адміністрації та профкому акціонерної компанії «Чернігівавто» 1993-1994 років, свідоцтва, що видані правлінням акціонерної компанії «Чернігівавто»);
- між окремими мешканцями будинку (Замовник) та малим колективним підприємством «МП-2» (або ТОВ «СУ-96»), керівник Бойко Анатолій Петрович (Підрядник) були укладені договори відповідно до яких Підрядник брав на себе наступну роботу: побудувати та оформити у власність Замовника відповідну квартиру, а Замовник сплачував Підряднику певну суму коштів.
Директору ТОВ «СУ-96» Бойко А. П. рішенням профкому ТОВ «СУ-96» була виділена 4-кімнатна квартира у цьому домі.
- у зв’язку з приєднанням до міста с. Олександрівка міською радою прийнято рішення від 16.05.2002 (2 сесія 4(24) скликання) про передачу ВАТ «Чернігівавто» земельної ділянки в оренду по вул. Яблуневій, 3 (нині-Федорова) для обслуговування житлового будинку;
- по цьому об’єкту робочою комісією, яка призначена наказом голови правління ВАТ «Чернігівавто» від 22.10.1999 № 73 підписано Акт прийняття в експлуатацію від 26.10.1999, але відсутній акт державної комісії про прийняття його в експлуатацію, або інший документ, що підтверджує введення в експлуатацію зазначеного об’єкта.
Зі слів Бойка А. П.-керівника організації, яка здійснювала будівництво цього житлового будинку керівництво Чернігівської районної ради відмовило в прийнятті об’єкта в експлуатацію.
Як наслідок об’єкт будівництва не може використовуватися за призначенням відповідно до мети, з якою він будувався, а саме проживання, оскільки він не прийнятий в експлуатацію державною приймальною комісією (не перевірена відповідність об’єкта санітарно-гігієнічним, протипожежним, радіаційним, екологічним, архітектурним нормам і правилам).
Дослідивши наявні матеріали приходимо до висновку, що мешканці будинку по вул. Федорова, 3 ініціюючи визнання об’єкта безхазяйним відмовляються від права власності на квартири в яких вони проживають, а незакінчений будівництвом об’єкт визначається сукупністю будівельних матеріалів, тобто представляє собою певний комплекс речей, що складаються з будівельних матеріалів, які не мають самостійного значення (ч.3 ст.331 Цивільного кодексу України).
Відповідно до ч. 2 ст. 335 Цивільного кодексу України після спливу одного року з дня взяття на облік безхазяйної нерухомої речі вона за заявою органу, уповноваженого управляти майном відповідної територіальної громади, може бути передана за рішенням суду у комунальну власність.
При поданні заяви до суду та прийнятті судом рішення про передачу у комунальну власність територіальної громади м. Чернігова безхазяйної речі- будівлі по вул. Федорова, 3 необхідно буде прийняти об’єкт в експлуатацію, для чого:
- визначити замовника будівництва;
- передати земельну ділянку замовнику будівництва;
- отримати містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки;
- укласти договори на ведення технічного та авторського нагляду;
- провести коригування проектно-кошторисної документації;
- надати декларації на початок будівельних робіт та закінчення будівництва об’єкта з одержанням сертифіката, який видається у разі прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта;
- зареєструвати право власності за територіальною громадою м. Чернігова.
Виконання зазначених вище дій по прийняттю в експлуатацію будинку потребує 205 тис. грн з міського бюджету.
Після чого мешканці цієї будівлі в судовому порядку визнають право проживання та користування житловою площею, яку вони займають, тільки після цього зможуть використати своє право на приватизацію житла та оформити право власності на займані квартири.
Як на вашу думку ми отримаємо право власності а може потрібно буде через суд всім разом відразу просити право власності на квартири?Ми також згодні прийняти дольову участь у підготовці документів на введення будинку в експлуатацію? Дуже чекаємо на відповідь.
Возможно Вам будут полезны следующие видеоконсультации

Проблемы с ЖЭКами. Как их решить? Сергей Панасюк.
Проблемы с ЖЭКами. Как их решить? Сергей Панасюк.
В этом ролике мы поговорим о проблемах с ЖЭКами, о качестве коммунальных услуг и как бороться с ЖЭКами Запомните...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев

Ответы юристов

0
фото
Off-line Бондарева Ольга
Киев
ответил 05.02.2014 11:01
Вы зря жалели денег на оплату юристов. Приватизировать квартиру могут только те, кто правомерно вселился в квартиру. А Вы проживаете в доме, в котором проживать запрещено законом, до принятия дома в эксплуатацию. Теми документами, которые у Вас, возможно, есть на квартиры, Вы уже не сможете воспользоваться, так как судом будет установлен факт отсутствия собственника дома, то есть никто не имел права давать Вам квартиры в этом доме. А горсовет после принятия дома на свой баланс должен будет распределить квартиры тем, кто в очереди на получение квартир, а это и судьи, и прокуроры. И нет никаких законных оснований отдать квартиры Вам.
0
фото
Off-line Удаленный Пользователь
ответил 02.02.2014 21:29

Боюсь, что без усердного изучения всей Вашей истории, никто конкретного ответа  Вам не даст. Дело в том, что решению Вашей проблемы предшедствует еще очень значительная цепочка действий и при их хоть малейшем изгибе проблема будет уже решаться по другому.


1
фото
Off-line Аргумент-Консалтинг, юридическая компания Содоль Андрей
юридическая компания
Киев
ответил 02.02.2014 18:37

ухх, честно говоря даже читать полностью не хочеться, обратитесь к юристу за платной консультацией.


0
фото
Off-line Мельник Алексей
адвокат
Киев
ответил 02.02.2014 17:27

Абсолютно підтримую мого колегу. Кожна праця повинна бути оплаченою


0
фото
Off-line Удаленный Пользователь
ответил 02.02.2014 16:50

Шановні мешканці.

На мою скромну думку, не може бути це питання предметом заочної, безоплатної консультації.

Тому що для вірної відповіді на нього правнику необхідно вивчити документи, а також з`ясувати багато важливих "дрібниць.

Тому раджу вам, найміть кваліфікованого у ціх питаннях правника та доручить йому вести справу.

Зочні консультації тут тількі зашкодять.Nebulonis.com
закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:

Мы рекомендуем
Юрист Рудниченко Андрей
https://www.freelawyer.ua/user/5562
www.freelawyer.ua
Опытный юрист, адвокат для Вас
https://www.freelawyer.ua/user/123317
www.freelawyer.ua
Адвокатське бюро Бородіної
https://www.freelawyer.ua/user/125021
www.freelawyer.ua
Адвокат Гриньов Сергій (Київ)
https://www.freelawyer.ua/user/114761
www.freelawyer.ua
Юрист
https://www.freelawyer.ua/user/123273
www.freelawyer.ua
Юридическое профи...
https://www.freelawyer.ua/user/128676
www.freelawyer.ua
АДВОКАТ Уголовное и хоз спец
https://www.freelawyer.ua/user/122469
www.freelawyer.ua
КВАЛІФІКОВАНА ПРАВОВА ДОПОМОГА
http://www.vfemidav.com.ua
www.vfemidav.com.ua
Адвокат Осикін Володимир
http://www.freelawyer.ua/osikinlawyer
www.freelawyer.ua
Адвокат Забальський Юрій
https://www.freelawyer.ua/user/129542
www.freelawyer.ua


Категории вопросов

 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2017    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?