Консультируйтесь с юристами со всей Украины онлайн
Получите одновременно до 30 мнений от лучших специалистов права
Украина

Ситуація така,- замовили дитячу кімнату для святкування, за сімейними обставинами плани помінялись...

26.03.2018 16:19
Ситуація така,- замовили дитячу кімнату для святкування, за сімейними обставинами плани помінялись і прийшла забрати завдаток( через 6 днів після замовлення ) термін до дати замовлення залу ще 1 місяць. Про те що завдаток не повертають, мені не повідомляли, ніяких договорів,чеків мені не дали - коли прийшла забрати завдаток сказали, що вони його не повертають. Чи повинен повертатись завдаток?




Ответы юристов

0
фото
Off-line Черныш Ксения
юрист
Днепропетровск (также Вся Украина)
ответил 26.03.2018 19:42
Ну задаток возврату не подлежит, тем более по вашей вине

0
фото
ответил 26.03.2018 16:33

Доброго дня!

Відповідно до ст. 570 Цивільного кодексу України, завдатком є грошова сума або рухоме майно, що видається кредиторові боржником у рахунок належних з нього за договором платежів, на підтвердження зобов'язання і на забезпечення його виконання. Якщо не буде встановлено, що сума, сплачена в рахунок належних з боржника платежів, є завдатком, вона вважається авансом.

Стаття 571 встановлює правові наслідки порушення або припинення зобов'язання, забезпеченого завдатком, та вказує, що якщо порушення зобов'язання сталося з вини боржника, завдаток залишається у кредитора.

Отже, якщо Ви домовлялися з закладом саме про завдаток, а не аванс, то завдаток не повертається.


Доступные специалисты в области договорного права

Осикин  Владимир
PREMIUM
Off-line Осикин Владимир
1000 грн
Консультация
адвокат
Киев
Телефон Телефон Чат Telegram Чат WhatsApp Чат WhatsApp




Реклама
Адвокат Осикін Володимир
Осикин Владимир

Нотариус Майдыбура. Киев.
Нотариус Майдыбура. Киев.

Адвокат, корпоративный юрист
Адвокат, корпоративный юрист



Категории вопросов