Консультируйтесь с юристами со всей Украины онлайн
Получите одновременно до 30 мнений от лучших специалистов права
Украина

Необходимо расторгнуть "Акцепт на укладання договору про використання факсимільного відтворення...

14.02.2018 18:47
Необходимо расторгнуть "Акцепт на укладання договору про використання факсимільного відтворення аналогу власноручного підпису... при укладанні добровільного страхування фінансових ризиків держателів кредитних платіжних карток", заключенного по ошибке в банке. Как правильно это сделать?
Ответы юристов

0
фото
Off-line Кшуташвили Виктория
юрист
Днепропетровск (также Харьков,Киев,Одесса, а так же вся Украина )
ответил 14.02.2018 19:19

Оскільки договори найчастіше укладаються в письмовій формі, необхідно керуватися ч. 3 ст. 207 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 р. №435-IV (далі - ЦК України), відповідно до якої використання при укладенні договору факсимільного підпису дозволяється, але за умови наявності між сторонами письмової угоди, в якій повинні бути присутні зразки власноручних підписів осіб, уповноважених на укладення договору. Вищесказане можна застосувати і до зовнішньоекономічних договорів (контрактами) за умови, що вони укладаються і виконуються згідно із законодавством України.

Порушення цього правила може призвести до того, що договір буде вважатися неукладеним. Із цього приводу в постанові Вищого господарського суду України (далі - ВГСУ) від 04.02.2013 р. у справі №1/126/2011 сказано наступне: «Для того щоб договір вважався укладеним, необхідно досягнення сторонами згоди щодо усіх його істотних умов як у встановленому законом порядку, так і у встановленій законом формі. Недотримання сторонами встановлених законом порядку і форми досягнення згоди щодо усіх його істотних умов дає підстави для висновку про неукладення договору. Таким чином, як вірно зазначено судами, у спірному договорі сторонами не було погоджено застосування відповідачем факсиміле при його підписанні, а тому даний договір не можна вважати укладеним». Якщо договір не укладено, то за ним не можна стягнути штрафні санкції та завдані збитки.


Доступные специалисты в области договорного права

Осикин  Владимир
PREMIUM
Off-line Осикин Владимир
1000 грн
Консультация
адвокат
Киев
Телефон Телефон Чат Telegram Чат WhatsApp Чат WhatsApp
Реклама
Адвокат Осикін Володимир
Осикин Владимир

Нотариус Майдыбура. Киев.
Нотариус Майдыбура. Киев.

Адвокат, корпоративный юрист
Адвокат, корпоративный юристКатегории вопросов