Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов
 
Украина

Иск о запрете политпартий

25.01.2014 20:45
Я хочу подать иск в суд на Минюст и Генпрокурора (возможно, и на СБУ), чтобы заставить их (так как на это имеют право только Минюст или Генпрокурор) подать иск о запрете политпартий - ПР, Батькивщины, Удара, Свободы и КПУ, а также чтобы возбудили уголовное дело против Яценюка, Кличко, Тягнибока, Турчинова, Гриценко и Луценко! Первое, в какой суд подавать надо иск - может, в Окружной административный суд Киева (но если Минюст - организация, то Генпрокурор - физ лицо), сколько платить за госпошлину и какие возможные основания - например, бездействие (что в стране творят, а они бездействуют)? Можно ли как-то подать иск, чтобы он рассматривался по месту моего проживания - в Одессе? Может, подать гражданский иск - например, что я испытываю моральные страдания или о защите чести и достоинства, что Минюст и Генпрокурор бездействуют и не подают в суд о запрете партий?Ответы юристов

0
фото
Off-line Бондарева Ольга
Киев
ответил 26.01.2014 15:57

Генпрокурор - не физ.лицо, а посадова особа, поэтому спор по поводу его бездеятельности подпадает под юрисдикцию административного суда. Суд по месту нахождения ответчиков - Окружной административный суд Киева. Обязательно обосновать и подтвердить документами как Ваши права нарушены существованием указанных Вами партий и политических деятелей и почему Вы не предъявили претензии к ним о возмещении Вам морального вреда.


0
фото
PREMIUM
Off-line Савенко Евгений
юридическая компания
Киев (также Харьков, Днепропетровск, Львов, Житомир, Винница)
ответил 26.01.2014 00:06

Пиариться на подобных делах - это дело святое. Но в данном случае тут будет большой мыльный пузырь, который однозначно лопнет не успев привлечь к себе никакого внимания.С уважением, Савенко Евгений (063) 641-91-77, (050) 529-68-00
Показать контактную информацию
0
фото
Off-line Ковріжних Валерій Вячеславович
адвокат
Ивано-Франковск
ответил 25.01.2014 21:25

Доброго вечора !

Ваші претензії та побажання відносно заборони діяльності названих Вами партій та їх лідерів є м'яко кажучи - безпідставними.

Якщо я правильно зрозумів, то Ви за фахом - юрист. То ж колего, хотів би допомогти Вам зрозуміти юридичну складову порядку зупинення чи закриття діяльності політичних партій.

Насамперед зазначу, що існує практика Верховного Суду України з порушеного Вами питання, зокрема, коли Міністерство юстиції України зверталось до вищеназваного суду з поданням про заборону політичної партії.

По суті Вашого питання важливо вказати наступне.

Стаття 10 Європейської конвенції з прав людини передбачає права на вільне волевиявлення своїх поглядів і поширення інформації та ідей без втручання держави і незалежно від кордонів та одночасно  допускає чітко окреслені в частині другій статті підстави обмеження їх здійснення. Стаття 36 Конституції України гарантує громадянам нашої держави право на свободу об'єднання у політичні партії та громадські організації для здійснення й захисту своїх прав і свобод та задоволення політичних,економічних, соціальних, культурних та інших інтересів, за винятком обмежень, встановлених законом в інтересах національної безпеки й громадського порядку, охорони здоров'я населення або захисту прав і свобод інших людей. Політичні партії в Україні сприяють формуванню і вираженню політичної волі громадян, беруть участь у виборах. Згідно зі статтями 3, 5, 19 Закону України "Про політичні партії в Україні" політичні партії провадять своюдіяльність відповідно до Конституції України, цього Закону, а також інших законів України та згідно з партійним статутом, прийнятим у визначеному цим Законом порядку.

Діяльність політичних партій забороняється, якщо їхні програмні цілі або дії спрямовані, зокрема, н розпалювання міжетнічної, расової ворожнечі або посягання на права та свободи людини. У разі порушення цих вимог до політичної партії можуть бути вжиті такі заходи: 1) попередження про недопущення незаконної діяльності; 2) заборона політичної партії.

 Отже міркуйте, аналізуйте та досліджуйте можливість та переспективність Вашіх задумів щодо судового провадження вимог із заборони діяльності політичних партій та їх лідерів.

Але з моєї суб'єктивної точки зору - Ви мрієте побороти вітряний млин, що зводить таку ідею до абсурду.

Успіхів !


0
фото
Off-line Максимик Михайло Петрович
юридическая компания
Запорожье (также Дніпропетровськ, Мелітополь, Миколаїв, Київ)
ответил 25.01.2014 21:22

Спробувати подати позов можна про що завгодно. Але правових підстав для заборони партій у Вас нема... Я б Вас частково підтримав - заборонити ПР, і відкрити кримінальні провадження проти Януковича з Азаровим!  :)


0
фото
Off-line Решетило Сергій
адвокат
Киев
ответил 25.01.2014 20:56
ответ исправлен 25.01.2014 20:57

Плани у Вас, звичайно, Наполеонівські......
Но з правової точки зору необгрунтовані ! 
Зобов"язати вищевказані органи заборонити політ.партії- неможливо !Nebulonis.com
закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:

Мы рекомендуем
Адвокат. Юридическая помощь.
https://www.freelawyer.ua/user/71449
www.freelawyer.ua
Юрист
https://www.freelawyer.ua/user/123273
www.freelawyer.ua
Помощь в международном праве.
https://www.freelawyer.ua/user/106236
www.freelawyer.ua
Сопровождение кредитных споров
http://uk.kiev.ua/ua/
uk.kiev.ua
Юридическое профи...
https://www.freelawyer.ua/user/128676
www.freelawyer.ua
Опытный юрист, адвокат для Вас
https://www.freelawyer.ua/user/123317
www.freelawyer.ua
Адвокат Забальський Юрій
https://www.freelawyer.ua/user/129542
www.freelawyer.ua
Адвокат Осикін Володимир
http://www.freelawyer.ua/osikinlawyer
www.freelawyer.ua


Категории вопросов

 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2017    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?