Платная консультация
Платная консультация быстрее и эффективнее

Бесплатная консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов





Украина

Скажіть будь ласка, витяг з Державного реєстру...

22.11.2017 14:04

Шановні юристи. Я надіслав наступне питання: "Скажіть будь ласка, витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності являється правовстановлюючим документом чи ні?" На моє питання надійшло декілька відповідей в яких йдеться, що такий документ являється правовстановлюючим і не являється правовстановлюючим. До якої відповіді більш схилятись? Дякую.





Ответы юристов

0
фото
FIND
Off-line Костромина Виктория
юрист
Киев (также вся Украина)
ответил 22.11.2017 15:13

витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно - это регистрация вашего правоустанавливающего документа - напр. договор купли - продажи - делается на нотариальном бланке

эти 2 документа подтверждают право собственности

в отдельности сам вытяг не является правоустанавливающим документов - к нему нужно прикладывать непосредственный правоустанавливающий документ



С уважением Костромина Виктория, тел.067-392-07-61, 050-208-41-00, 063-511-80-99, kostromina.uryslygi@ukr.net, ЧАСТНЫЕ КОНСУЛЬТАЦИИ - ПЛАТНЫЕ ; стоимость - зависит от вопроса
Показать контактную информацию
0
фото
FIND
On-line Чернецкая Елена
адвокат
Киев (также Харьков)
ответил 22.11.2017 15:10
Ничего удивительного. Два юриста - три мнения. Абсолютно согласна с предыдущим ответом Юрия. "Вытяг" - это справка - она седержит в себе некие сведения, но правоустанавливающим документом он не является.


С уважением, адвокат Елена Чернецкая +38(097)946-29-49
Показать контактную информацию
0
фото
FIND
Off-line Безуглый Юрий
адвокат
Днепропетровск (также Кривой Рог, Павлоград,Запорожье, Харьков)
ответил 22.11.2017 14:49
ответ исправлен 22.11.2017 23:27

Добрий день.

Не плутайте витяг з основним Правоустновчими документами, він підтверджує наявність такого документу і в ньому вказано, що саме це за документ.

Згідно Порядоку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень Затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 червня 2011 р. № 703 п.27 "

Документами, що підтверджують виникнення, перехід та припинення права власності та інших речових прав на нерухоме майно (тобто правоустановчими документами), є:

1) укладений в установленому законом порядку договір, предметом якого є нерухоме майно, права щодо якого підлягають державній реєстрації, або речове право на нерухоме майно, чи його дублікат;

2) свідоцтво про право власності на частку в спільному майні подружжя в разі смерті одного з подружжя, видане нотаріусом або консульською установою України, чи його дублікат;

3) свідоцтво про право на спадщину, видане нотаріусом або консульською установою України, чи його дублікат;

4) свідоцтво про придбання майна з прилюдних торгів (аукціонів) та свідоцтво про придбання майна з прилюдних торгів (аукціонів), якщо прилюдні торги (аукціони) не відбулися, видані нотаріусом, чи їх дублікати;

5) свідоцтво про право власності на нерухоме майно, видане державним реєстратором відповідно до цього Порядку;

6) свідоцтво про право власності, видане органом приватизації наймачам житлових приміщень у державному та комунальному житловому фонді;

7) свідоцтво про право власності на нерухоме майно, видане органом місцевого самоврядування або місцевою дер­жадмі­ністрацією до набрання чинності цим Порядком;

8) рішення про закріплення нерухомого майна на праві оперативного управління чи господарського відання, прийняте власником нерухомого майна чи особою, уповноваженою управляти таким майном;

9) державний акт на право власності на земельну ділянку або на право постійного користування земельною ділянкою;

10) рішення суду, що набрало законної сили, щодо права власності та інших речових прав на нерухоме майно;

11) ухвала суду про затвердження (визнання) мирової угоди;

12) заповіт, яким встановлено сервітут на нерухоме майно;

13) закон, яким встановлено сервітут на нерухоме майно;

14) рішення уповноваженого законом органу державної влади про повернення об’єкта нерухомого майна релігійній організації;

15) рішення власника майна, уповноваженого ним органу про передачу об’єкта нерухомого майна з державної у комунальну власність чи з комунальної у державну власність або з приватної у державну чи комунальну власність;

16) інші документи, що підтверджують виникнення, перехід та припинення права власності та інших речових прав на нерухоме майно відповідно до закону.

В ст.ст. 18,19 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» також витяг не зазначається як правоустановчий документ.

На підставі лише витягу, ви нічого з майном не зробите, однак він потрібен для підтвердження, що ваш правоустановчий документ останній в переліку, тобто дійсний на момент укладання чергової операції з майном.

Документ який зазначено в витягу, як підстава права власності, - основний документ правочину, він все одно потрібен і якщо його не має на підставі одного витягу інший правочин нотаріусом не буде укладено. Однак на підставі витягу ви можете відновити (получити дублікат) втраченого договору купівлі-продажу тощо. В витягу є всі основні харахтеристики правочину, однак в ньому лише зазначається підстава виникнення права власності тобто правоустановчий документ - договір, рішення суду тощо.

Сподіваюсь, що саме це розьяснення Вам було потрібно.

З повагою, Юрій Володимирович



Показать контактную информацию
0
фото
PREMIUM
Off-line Юридическая компания "ДЖОРДАНИ И ПАРТНЕРЫ"
юридическая компания
Киев (также другие города)
ответил 22.11.2017 14:18

Доброго дня!

Витяг з Державного реєстру речових прав являється правоустановлюючим документом.  



С уважением, Юридическая компания "Джордани и партнеры", тел. +38(073)-158-99-75, +38(066)-999-35-70 E-mail: gplawcompany@gmail.com
Показать контактную информацию
0
фото
FIND
Off-line Воропай Денис
юридическая компания
Новгород-Северский
ответил 22.11.2017 14:16
Здравствуйте . Вам выдаётся вытяг после реестрации имущества . И он подтверждает права собственности на имущество.


Показать контактную информацию
0
фото
FIND
Off-line Кладун Андрей
юрист
Бровары (также Киев и Киевская область)
ответил 22.11.2017 14:12

Так, Витяг являється правовстановлюючим док-ом.



С уважением Юрист по Недвижимости - АК
Показать контактную информацию

Nebulonis.com
Поделись этим вопросом с друзьями:
VIІ Зимовий Форум ААУ

Технологии и право



Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2017    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?