Платная консультация
Платная консультация быстрее и эффективнее

Бесплатная консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов





Украина

Доброго дня! Якщо можна, дайте, будь-ласка, роз"яснення з наступного питання. На фасаді приватної...

25.10.2017 21:26
Доброго дня! Якщо можна, дайте, будь-ласка, роз"яснення з наступного питання. На фасаді приватної будівлі, де працює стомат.кабінет, розміщені вивіски з назвою підприєсмтва "Стоматолог". Сьогодні отримали постанову адмінкомісії міської ради про накладення штрафу на власника стомат.кабінету в розмірі 1700 грн. "за розміщеня зовнішньої реклами "Стоматолог" на фасаді будівлі" (цитата з постанови) з посиланням на те, що це є порушенням Правил благоустрою міста та ст.152 КУпАП. Чи є законними такі вимоги та дії міської влади? Чи немає тут порушення прав суб"єктів підприємницької діяльності? І чому такий великий штраф? Дякую.




Ответы юристов

0
фото
FIND
Off-line Юридическая компания HOL GROUP
юрист
Киев
ответил 26.10.2017 11:39
ответ исправлен 26.10.2017 11:50

Доброго дня.

Відповідно до положень Закону України «Про рекламу» вивіска не є рекламою якщо вона відповідає наступним вимогам:

  1. Вивіска містить лише інформацію про зареєстроване найменування особи, що продає продукцію, виконує роботи чи надає послуги.
  2. Знаки, розміщені на вивісці зареєстровані у встановленому законодавством порядку як знак для товарів і послуг, та належать особі, яка безпосередньо продає продукцію, виконує роботи чи надає послуги.
  3. Вивіска може містити інформацію про вид діяльності та час роботи.
  4. Вивіска розміщена на внутрішній поверхні власного чи наданого у користування особі приміщення, на зовнішній поверхні будинку чи споруди не вище першого поверху або на поверсі, де знаходиться власне чи надане у користування особі приміщення, або біля входу в таке приміщення.
  5. Площа поверхні вивіски не перевищує, встановленого законом розміру.

Кабінетом Міністрів України, були затверджені Типові правила розміщення зовнішньої реклами, відповідно до яких, площа поверхні вивіски має не перевищувати 3 м2.

Але, розмір вивіски, яка не вважається рекламою у кожному місті різний. Дане питання регулюються відповідними підзаконними нормативно-правовими актами, які приймають органи місцевого самоврядування, і які є обов’язковими до виконання на відповідній території.

Так, у місті Києві діє Порядок розміщення інформаційних вивісок у місті Києві, що затверджений розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Порядок є обов’язковим для виконання всіма підприємствами, установами та організаціями, незалежно від форми власності та відомчого підпорядкування, а також фізичними особами, що здійснюють розміщення інформаційних вивісок на території міста Києва.

Зазначеним порядком, встановлено, що у разі, коли площа інформаційної вивіски перевищує 2 м2, вона вважається зовнішньою рекламою та потребує отримання дозволу на розміщення зовнішньої реклами.

Тобто, в кожному місті визначені свої правила, та встановлено розмір площі для вивіски, яка не буде визнаватися рекламою.

Відповідно до ст. 152 КУпАП, порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти (204 грн) до вісімдесяти (1360 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти (850 грн) до ста (1700 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Таким чином, розмір штрафу може складати 1700 грн.

Сподіваюся, що відповідь була Вам корисною. Прошу залишати відгуки.

З повагою - Бузурна Анастасія (юрист HOLGROUP)



Показать контактную информацию
0
фото
FIND
Off-line Крикун Сергей
юрист
Днепропетровск
ответил 25.10.2017 22:34
ответ исправлен 25.10.2017 22:43

Закон України "Про рекламу" (http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/270/96-вр), ст.9:

"6. Вивіска чи табличка з інформацією про зареєстроване найменування особи, знаки для товарів і послуг, що належать цій особі, вид її діяльності (якщо це не випливає із зареєстрованого найменування особи), час роботи, що розміщена на внутрішній поверхні власного чи наданого у користування особі приміщення, на зовнішній поверхні будинку чи споруди не вище першого поверху або на поверсі, де знаходиться власне чи надане у користування особі приміщення, біля входу в таке приміщення, не вважається рекламою.".

Якщо Ваша вивіска відповідає вимогам наведеної норми, то вона не є рекламою, не є порушенням Закону України "Про благоустрій населених пунктів" (http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/2807-15), а отже відсутні підстави накладення адмін. штрафу. Постанова адмінкомісії може бути оскаржена до суду в порядку законодавства про адміністративні правопорушення (КоАП України). Я вже не кажу, що для винесення постанови адмінкомісії вимагалось складення протоколу у присутності правопуршика, підпису ним протоколу, розгляду справи за участі правопорушника (повідомлення його про призначення справи до розгляду), що також є підставою для скасування постанови.

Стосовно великого розміру штрафу маю Вас чи засмутити, чи порадувати - насправді адмінкомісія застосувала не той, як я вважаю, розмір неоподаткованого мінімуму доходу громадян - у разі застосування належного розмір штрафу був би на два порядки більший; якщо адмінкомісія помилилась, то на Вашу користь.

Я не повторюю відповіді іншого юриста на питання, не ганяюсь за їх кількістю постами на кшалт "так" чи "ні" - в даному випадку відповідь колеги появилась у ході складання мною своєї відповіді. тобто віддалено.



Показать контактную информацию
0
фото
FIND
Off-line Пацков Николай
адвокат
Днепропетровск
ответил 25.10.2017 22:04
ответ исправлен 25.10.2017 22:08

Згідно ч.6  статті 9 Закону України "Про рекламу" - Ідентифікація реклами: "Вивіска чи табличка з інформацією про зареєстроване найменування особи, знаки для товарів і послуг, що належать цій особі, вид її діяльності (якщо це не випливає із зареєстрованого найменування особи), час роботи, що розміщена на внутрішній поверхні власного чи наданого у користування особі приміщення, на зовнішній поверхні будинку чи споруди не вище першого поверху або на поверсі, де знаходиться власне чи надане у користування особі приміщення, біля входу в таке приміщення, не вважається рекламою".

Тобто, якщо Ваша вивіска відповідає вимогам вказаної норми права, вона не є рекламою, та не потребує необхідності отримання дозволу на розміщення об’єкта зовнішньої реклами.

Також можете ознайомитись з Постановою КМУ  від 29 грудня 2003 р. № 2067 
Про затвердження Типових правил розміщення зовнішньої реклами.

Тобто Вам потрібно довести, що це не реклама, а вивіска про місцезнаходження особи яка надає відвідні послуги, як вивіска магазину з найменуванням та розкладом роботи.

Якщо потрібна більш детальна консультація, звертайтесь

Не пропустіть строк на оскарження постанови, якщо будете оскаржувать.



Адвокат Пацков Н.Л. тел.( 056) 788-74-46; 050-975-01-83; 096-888-37-52;
Показать контактную информацию

Nebulonis.com
Поделись этим вопросом с друзьями:
VIІ Зимовий Форум ААУ

Технологии и право



Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2017    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?