Платная консультация
Платная консультация быстрее и эффективнее

Бесплатная консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов

Украина

Моему сыну 15 лет. Он учится в 9 школе общеобразовательной школы. У него имеется...

26.09.2017 11:17

Добрый день! Моему сыну 15 лет. Он учится в 9 классе общеобразовательной школы. У него имеется диагноз сдвг (синдром дефицита внимания с гиперактивностью). Этот диагноз подтвержден невропатологом, есть запись в карточке и состоит на учете у психиатара. Директор школы вызвала меня к себе и попросила очень настойчиво забрать документы со школы, т. К ребенок мешает вести уроки и срывает их. Я отказалась это делать, тогда мне предложили перевести ребенка на домашнее обучение. Психиатр отказал нам в дом. Обучении, аргументировав это тем, что такой ребенок имеет право учиться в школе и сейчас в Украине есть закон об инклюзивном обучении. Правомерны ли действия директора и как мне защитить своего ребенка? Спасибо!

Ответы юристов

0
фото
FIND
Off-line Юридическая компания HOL GROUP
юрист
Киев
ответил 26.09.2017 11:41

Відповідно до змін до Закону України "Про освіту" щодо особливостей доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг

      Інклюзивне навчання - це система освітніх послуг, що забезпечує реалізацію права на освіту осіб з особливими освітніми потребами, а також їх соціалізацію та інтеграцію в суспільство. Психолого-педагогічна, корекційно-розвиткова та інша допомога особам з особливими освітніми потребами в системі освіти надається у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, з урахуванням їхніх потреб, визначених в індивідуальній програмі розвитку особи з особливими освітніми потребами.

      Громадяни України мають право на освіту в усіх навчальних закладах, у тому числі на безоплатну освіту в державних і комунальних навчальних закладах незалежно від статі, раси, національності, соціального і майнового стану, роду та характеру занять, світоглядних переконань, належності до партій, ставлення до релігії, віросповідання, стану здоров'я, особливих освітніх потреб, місця проживання та інших ознак. Це право забезпечується:створенням належних умов для здобуття освіти особами з особливими освітніми потребами з урахуванням їхніх індивідуальних потреб в умовах інклюзивного навчання.

Основними принципами освіти в Україні є:

доступність для кожного громадянина усіх форм і типів освітніх послуг, що надаються державою, у тому числі доступність для осіб з особливими освітніми потребами освітніх послуг, зокрема інклюзивного навчання, за місцем проживання;

З законодавчої точки зору ваша дитина має повне право на навчання у звичайній школі, і директор не має права вимагати у вас забрати документи та перевести дитину до іншої школи. На мою думку, вам необхідно написати скаргу на директора до Департаменту освіти місцевої державної адміністрації або до Департаменту освіти місцевої ради, та до Міністерства освіти і науки України.

Щасти вам!

Юрист HOL GROUP, Пустовойт Карина.Показать контактную информацию

Nebulonis.com
Поделись этим вопросом с друзьями:
VIІ Зимовий Форум ААУ

Технологии и правоКатегории вопросов

 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2017    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?