Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов
 
Украина

як можна забрати машину

05.04.2013 13:48

Доброго дня! В мене така ситуація я дав знайомому машину на декілька днів і тут я взнаю що в нього знайшли на кордоні наші митники 55 блоків сигарет які він хотів перевести і машину забрали на стоянку на митнеці с казали йому що машина буде конфіскована якщо він не оплатить штраф 6000$ він розводить руками бо в нього нема грошей, а що мені робити? як мені машину можна забрати? чи можуть в такій ситуації конфіскувати мою машину яка стоїть по документах на мене? а він молучеться вийде сухий з цього? підкажіть будьласка як мені поступити в даній ситуації?

 

Доручення на право керуваня з правом виїзду за кордон у ньго є! свідки є! Мені цікаво чи наше законодавство дозволяє забрати машуну якщо він не сплатить штраф? Бо на митниці йому сказали що не що давно вийшов закон що можна конфіскувати навіть якщо вона не твоя!     Комментарии автора вопроса

05.04.2013 21:06      комментарий относится к Зорич Леонід
На рахунок МКУ, якщо можливо докладніше, и чи не перечать ці норми иншим законам України які мають вищу юридичну силу ( наприклад Конституції України )Ответы юристов

0
фото
Off-line Яковенко Евгений
юрист
Сумы
ответил 07.04.2013 20:48

Конфіскація транспортного засобу у такій ситуації згідно норм митного кодексу може бути застосована лише  у випадку, коли ці транспортні засоби були обладнані спеціальним сховищем  для приховання товарів від митного контролю. При цьому конструктивні порожнини не є спеціальним сховищем.


0
фото
Off-line Зорич Леонід
адвокат
Киев
ответил 06.04.2013 13:02

Конституція містить загальні норми (ст. 41) і за визначенням випадків конфіскації майна відсилає до інших Законів. Митний кодекс і є одним з таких Законів. Тому суперечності немає.


0
фото
Off-line Зорич Леонід
адвокат
Киев
ответил 05.04.2013 18:44
этот ответ относится к Новинский Олег

Стосовно відкликання довіреності і позову до митниці та повіренного щодо повернення авто - не бачу в цьому перспективи. Довіреність є сенс відкликати, якщо контрабандне перевезення товарів лише в стадії наміру - відкликати довіреність і забрати авто. А цивільний позов майже напевне зупинять щойно стане відомо, що мова йде про порушення митних правил до вирішення справи про контрабанду. Тим більше там (МКУ) норми прописані так, що конфіскувати можуть і чужий ТЗ, а не лише той, що належить контрабандисту. Лишається сподіватися, що той "знайомий" не наробив в авті тайників...


0
фото
Off-line Новинский Олег
юрист
Киев
ответил 05.04.2013 16:30
ответ исправлен 05.04.2013 16:40

Згоден з Зорич Леонідом, тільки я б ще зазначив, що дійсно, надавав знайомому довіреність на право користуватися а/м, але текст довіреності підготував знайомий і при нашій попередній усній домовленості мова про виїзд за кордон взагалі не йшлася, тому коли я підписував довіреність, то в контексті стосовно права виїзду за кордон не звернув уваги.

Доречі, Леонід, як Ви вважаєте, чи має сенс чекати суду по звинуваченню митницею знайомого, чи краще відізвати довіреність, письмово повідомити про це знайомого з вимогою повернути ТЗ, отримати від нього відповідь (якщо вийде), що ТЗ знаходиться на митниці, звернутися до митниці з вимогою повернути ТС, і випадку відмови самостійно подавати в суд позов щодо повернення ТЗ (за главою 83 ЦКУ), де відповідачами буду знайомий і митниця?


0
фото
Off-line Зорич Леонід
адвокат
Киев
ответил 05.04.2013 15:49

В даній ситуації вам потрібно контролювати розгляд справи в суді. Власне Вам потрібно дізнатися де і коли буде слухання і бути на ньому присутнім, подати свої пояснення і заперечення проти конфіскації автомобіля.

Ваша позиція має бути така, що ви дійсно дозволили знайомому користуватися а/м з правом виїзду за кордон, однак ви ні сном, ні духом про його наміри вчинити контрабанду, він коли просив машину сказав що бере її для ----(придумайте самі щось благовидне) ----, але й словом не обмовився про те, що збирається везти за кордон купу цигарок...

Не зайвим буде також звернутися до адвоката і, можливо піти на слухання разом з ним.


0
фото
Off-line Новинский Олег
юрист
Киев
ответил 05.04.2013 15:35

 Бо на митниці йому сказали що не що давно вийшов закон що можна конфіскувати навіть якщо вона не твоя!  

Такий закон не може існувати, так як він суперечить засадам Конституції України. Є норми ЦПК, які регулюють відповідальність власника джерела підвищеної небезпеки, за шкоду третім особам, завдану її користувачем, але до цього випадку це не відноситься.0
фото
Off-line Новинский Олег
юрист
Киев
ответил 05.04.2013 14:24

Какие документы Вы давали ему вместе с машиной, выдавалась ли доверенность, есть ли свидетели такой передачи машины? Заявлять про кражу я бы не спешил, надо разобраться с обстоятельствами дела, а то за заведомо ложное сообщение о совершении преступления предусмотрена уголовная ответственность. Хотя эта возможность все, же имеет место быть. Пока, конечно, можно взять вашего знакомого "на пушку" и пригрозить заявлением о кражи автомобиля.

Если есть основания сомневаться в возможности доказать кражу автомобиля, а не добровольную передачу в пользование, всегда остается возможность обращения в суд с иском про возврат автомобиля, как безосновательно приобретенного имущества (глава 83 ГКУ).


0
фото
Off-line ь ь
юрист
Владимирец
ответил 05.04.2013 13:51

скажіть йому нехай платить штраф, бо напишите заяву в міліцію про викрадення!!!Nebulonis.com
закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:

Мы рекомендуем
Опытный юрист, адвокат для Вас
https://www.freelawyer.ua/user/123317
www.freelawyer.ua
Юрист
https://www.freelawyer.ua/user/123273
www.freelawyer.ua
АДВОКАТ Уголовное и хоз спец
https://www.freelawyer.ua/user/122469
www.freelawyer.ua
КВАЛІФІКОВАНА ПРАВОВА ДОПОМОГА
http://www.vfemidav.com.ua
www.vfemidav.com.ua
Адвокат. Юридическая помощь.
https://www.freelawyer.ua/user/71449
www.freelawyer.ua
Юридическое профи...
https://www.freelawyer.ua/user/128676
www.freelawyer.ua
Адвокат Гриньов Сергій (Київ)
https://www.freelawyer.ua/user/114761
www.freelawyer.ua
Адвокатське бюро Бородіної
https://www.freelawyer.ua/user/125021
www.freelawyer.ua
Адвокат Забальський Юрій
https://www.freelawyer.ua/user/129542
www.freelawyer.ua
Адвокат Осикін Володимир
http://www.freelawyer.ua/osikinlawyer
www.freelawyer.ua


Категории вопросов

 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2017    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?