Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов
 
Украина

УДО

17.12.2013 22:32
Какое количество (минимально)времени должен провести подсудимый в конечном месте отбывания наказания, для того что бы оформить документы на УДО? Так как по ККУ (дело ведется по старому кодексу) может быть и 2 дня, а начальник колонии утверждает, что минимум 2 месяца? Как быть, что делать?Возможно Вам будут полезны следующие видеоконсультации

Могут ли посадить за долг банку?
Могут ли посадить за долг банку?
В этом ролике мы поговорим возможной криминальной ответственности за неуплату кредита Один из часто задаваемых...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев

Ответы юристов

0
фото
Off-line verebrucova olga
юрист
Харьков
ответил 20.12.2013 19:53

Я так поняла, что вы были переведены в другую колонию. Законом не оговорено, но примерно в течение полгода Вас не могут охарактеризовать положительно или отрицательно, так как вы недостаточное время пребывали в учреждении.


0
фото
FIND
Off-line Костромина Виктория
юрист
Киев (также вся Украина)
ответил 18.12.2013 00:06

 Для застосування УДО береться сукупний строк відбування покарання

Однією з основних умов застосування УДЗ є відбуття засудженою особою певної частини строку. Частина 3 статті 81 КК дає вичерпне формулювання цьому: «Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання може бути застосоване після фактичного відбуття засудженим: 1) не менше половини строку покарання, призначеного судом за злочин невеликої або середньої тяжкості, а також за необережний тяжкий злочин; 2) не менше двох третин строку покарання, призначеного судом за умисний тяжкий злочин чи необережний особливо тяжкий злочин, а також у разі, якщо особа раніше відбувала покарання у виді позбавлення волі за умисний злочин і до погашення або зняття судимості знову вчинила умисний злочин, за який вона засуджена до позбавлення волі; 3) не менше трьох чвертей строку покарання, призначеного судом за умисний особливо тяжкий злочин, а також покарання, призначеного особі, яка раніше звільнялася умовно-достроково і знову вчинила умисний злочин протягом невідбутої частини покарання.»
При обчисленні зазначеного терміну враховується весь строк відбування покарання та попереднього ув’язнення.
Також важливою умовою для застосування УДЗ є відповідно до частини 2 статті 82 КК доведення засудженим свого виправлення. Що собою являє поняття «виправлення»? Відповідно до частини 1 статті 6 Кримінально-виконавчого кодексу України (далі – КВК або КВК України): «Виправлення засудженого - процес позитивних змін, які відбуваються в його особистості та створюють у нього готовність до самокерованої правослухняної поведінки». Основними чинниками виправлення засудженого або, як визначає це КВК, засобами є ряд факторів, вказаних у частині 3 все тієї ж статті 6 КВК України, «встановлений порядок виконання та відбування покарання (режим), суспільно корисна праця, соціально-виховна робота, загальноосвітнє і професійно-технічне навчання, громадський вплив»

Порядок застосування УДЗ до засуджених передбачається Кримінально-процесуальним кодексом України (далі – КПК або КПК України) та нормативними документами і вказівками Державної пенітенціарної служби України (хоча видавалися вони цим органом під іншою назвою – Державний департамент України з питань виконання покарань). Отже порядок підготовки та направлення до суду матеріалів відносно засудженого на УДЗ наступний. Відповідно до вказівок ДПСУ час від настання пільги і до розгляду питання на комісії установи не повинен перевищувати одного місяця. Якщо цей термін перевищує місяць, то у засудженого з’являється привід звертатися зі скаргами до вищих інстанцій, а також до судових органів з приводу відшкодування моральних збитків.

Початкові матеріали для розгляду їх на комісії керівництва виправної колонії готує начальник відділення соціально-психологічної служби після настання терміну можливого застосування УДЗ. До складу цих матеріалів входить характеристика на засудженого за весь період перебування в ув’язненні та відбування покарання та довідка про стягнення та заохочення. До даних матеріалів залучається заява засудженого з проханням розглянути питання застосування до нього УДЗ та його розписка проте, що він не буде порушувати закони та норми суспільного проживання після звільнення (абсолютно безглуздий папірець, який ні до чого не зобов’язує, а тому в деяких колоніях його не оформлюють).

як правило, комісією може бути прийнято два види рішення, або відмовити в направленні матеріалів до суду для вирішення питання застосування УДЗ, або направити такі матеріали. У разі відмови в направленні повторний розгляд може відбутися мінімум через три місяці максимум через рік. В залежності від тяжкості скоєного злочину, строку покарання та наявності стягнень. Термін, через який можливий повторний розгляд матеріалів, може бути встановлений рішенням комісії і оформлюватися протокольно. Якщо засуджений не згоден з рішенням комісії, він може його оскаржити до прокуратури, котра здійснює нагляд за виправною колонією, або позовом до окружного адміністративного суду.

Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання …застосовуються суддею районного (міського) суду за місцем відбуття покарання засудженим за спільним поданням органу, що відає відбуванням покарання, і спостережної комісії або служби у справах неповнолітніх … Зазначені подання розглядаються судом в десятиденний строк з моменту надходження їх до суду без витребування судової справи з участю прокурора, представника органу, що відає виконанням покарання, і, як правило, засудженого. При розгляді судом спільного подання органу, що відає відбуванням покарання, і спостережної комісії служби у справах неповнолітніх суд повідомляє їх про час і місце розгляду цього подання. Якщо суд відмовить в умовно-достроковому звільненні засудженого від відбування покарання або заміні невідбутої частини покарання більш м'яким покаранням, розгляд повторного подання в цьому питанні щодо осіб, засуджених за тяжкі та особливо тяжкі злочини, до позбавлення волі на строк не нижче п'яти років, може мати місце не раніше як через рік з дня винесення постанови про відмову, а щодо засуджених за інші злочини та неповнолітніх засуджених — не раніше як через шість місяців.С уважением Костромина Виктория, тел.067-392-07-61, 050-208-41-00, 063-511-80-99, kostromina.uryslygi@ukr.net, ЧАСТНЫЕ КОНСУЛЬТАЦИИ - ПЛАТНЫЕ ; стоимость - зависит от вопроса
Показать контактную информацию
0
фото
Off-line СПМ-КОНСАЛТИНГ ГРУП
юридическая компания
Киев
ответил 17.12.2013 22:48

На сегодняшний день, дело подсудимого рассматривается по правилам действующего УКУ, но по факту совершенного преступления на дату совершения которого действовал определенный кодекс, который предусматривал за данное правонарушение уголовную ответственность.

В связи с этим, руководствуйтесь действующим на сегодня УКУ.Nebulonis.com
закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:

Мы рекомендуем
Адвокат Гриньов Сергій (Київ)
https://www.freelawyer.ua/user/114761
www.freelawyer.ua
Опытный юрист, адвокат для Вас
https://www.freelawyer.ua/user/123317
www.freelawyer.ua
Адвокат Забальський Юрій
https://www.freelawyer.ua/user/129542
www.freelawyer.ua
Адвокат Осикін Володимир
http://www.freelawyer.ua/osikinlawyer
www.freelawyer.ua
Адвокат. Юридическая помощь.
https://www.freelawyer.ua/user/71449
www.freelawyer.ua
КВАЛІФІКОВАНА ПРАВОВА ДОПОМОГА
http://www.vfemidav.com.ua
www.vfemidav.com.ua
Адвокатське бюро Бородіної
https://www.freelawyer.ua/user/125021
www.freelawyer.ua
Юрист Рудниченко Андрей
https://www.freelawyer.ua/user/5562
www.freelawyer.ua
Юридическое профи...
https://www.freelawyer.ua/user/128676
www.freelawyer.ua
АДВОКАТ Уголовное и хоз спец
https://www.freelawyer.ua/user/122469
www.freelawyer.ua


Категории вопросов

 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2017    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?