Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов
 
Украина

Как сдать на принудительное лечение наркомана

29.08.2016 02:37

Добрый день! Очень прошу помощи, сестра пол года употребляет наркотики, живём в квартире я с ребёнком, мать, сестра и двое её детей. Она нигде не работает, живёт за наш счёт, постоянно бросается биться, мать вся в синяках, вызывала полицию они составили протокол и уехали. Теперь угрожает мне, на маму набросилась, одев боксёрские перчатки, пока я была на работе, говорит что, То в неё вселилась ведьма, то что она завербована сбу, и нам теперь не жить, как можна сдать её на принудительное лечение, это все происходит на глазах у детей, мне страшно их оставлять дома с ней. Помогите!


г. КиевОтветы юристов

0
фото
Off-line Чугуенко Дмитрий
адвокат
Киев (также Киевская область, Одесса)
ответил 29.08.2016 09:59
ответ исправлен 29.08.2016 10:01

Вам необходимо вызывать полицию, каждый раз, когда у нее приступ агрессии. После этого ее должны направлять на освидетельствование.

После 3 раз полиция должна подать материалы в суд о принудительном лечении.

После положительнолго решения суда ее направят на принудительное лечение в спец учреждение.

Закон України "Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживанню ними ".

Стаття 16. Примусове лікування осіб, хворих на наркоманію 

     Особа,  яка  визнана хворою на наркоманію, але ухиляється від добровільного  лікування  або  продовжує  після  лікування вживати наркотичні засоби без призначення лікаря і відносно якої у зв'язку з  її  небезпечною  поведінкою до органів Національної поліції або прокуратури  звернулися  близькі родичі чи інші особи, за рішенням суду   може   бути  направлена  на  лікування  від  наркоманії  до спеціалізованого  лікувального закладу органів охорони здоров'я, а 
неповнолітні,   які   досягли   шістнадцятирічного   віку,   -  до спеціалізованих  лікувально-виховних  закладів  терміном до одного року.  Спеціалізовані  лікувальні і лікувально-виховні заклади для 
неповнолітніх  визначаються  центральним органом виконавчої влади, що  реалізує  державну  політику у сфері охорони здоров’я. Порядок лікування  таких хворих та функціонування спеціалізованих закладів встановлюється Кабінетом Міністрів України.
{  Частина перша статті 16 із змінами, внесеними згідно з Законами 
N  5460-VI  (  5460-17 ) від 16.10.2012, N 901-VIII ( 901-19 ) від 
23.12.2015 } 

     Не підлягають направленню на примусове лікування  особи,  які страждають на тяжкі психічні розлади або іншу  тяжку  хворобу,  що перешкоджає перебуванню в таких закладах, інваліди І та  ІІ  груп, вагітні жінки і матері, що мають немовлят, а також чоловіки  віком понад  60  років  і  жінки  віком  понад  55  років. До таких осіб застосовується   лікування   в  порядку,  визначеному  центральним органом  виконавчої  влади,  що  забезпечує  формування  державної політики у сфері охорони здоров'я. 

     Підготовка матеріалів для направлення хворих на наркоманію на примусове   лікування   та   передача   цих   матеріалів  до  суду здійснюються  органами Національної поліції у порядку, визначеному нормативним   актом   Міністерства   внутрішніх   справ   України, центральних  органів  виконавчої влади, що забезпечують формування державної  політики  у  сферах охорони здоров’я, обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів, протидії їх незаконному обігу, Генеральної прокуратури України.
{  Частина третя статті 16 із змінами, внесеними згідно з Законами N  5460-VI  (  5460-17 ) від 16.10.2012, N 901-VIII ( 901-19 ) від 23.12.2015 } 

     Особи, щодо  яких  порушено  клопотання  про  направлення  на примусове  лікування,  в  разі  ухилення  від  з'явлення  до  суду підлягають приводу органом Національної поліції.{  Частина  четверта  статті  16  із  змінами,  внесеними згідно з 
Законом N 901-VIII ( 901-19 ) від 23.12.2015 } 


0
фото
On-line Юридический Центр
юридическая компания
Кривой Рог (также Киев, Днипро)
ответил 29.08.2016 09:52

У відповідності до ст. 12 Закону України  "Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживанню ними" особа, відносно якої до Національної поліції надійшла інформація від окремих громадян про те, що вона незаконно вживає наркотичні засоби або психотропні речовини чи перебуває у стані наркотичного сп'яніння, підлягає медичному огляду. 

Факт незаконного вживання наркотичних засобів або психотропних речовин встановлюється на підставі показань свідків, наявності ознак наркотичного сп'яніння, результатів медичного огляду, а також тестів на вміст наркотичного засобу або психотропної речовини в організмі особи.

Медичний огляд проводиться за направленням поліцейських, які забезпечують видачу таким особам направлення на медичний огляд з одержанням від них розписки та направляють контрольне повідомлення про направлення на медичний огляд.

Якщо в результаті медичного огляду чи медичного обстеження встановлено, що особа, яка зловживає наркотичними засобами або психотропними речовинами і відносно якої встановлено діагноз "наркоманія", потребує лікування, у тому числі в стаціонарних або амбулаторних умовах, лікар-нарколог зобов'язаний запропонувати такій особі пройти курс добровільного лікування і видати направлення до наркологічного закладу для такого лікування.

Відповідно до ст. 16 Закону "Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживанню ними" особа, яка визнана хворою на наркоманію, але ухиляється від добровільного лікування або продовжує після лікування вживати наркотичні засоби без призначення лікаря, і відносно якої у зв'язку з її небезпечною поведінкою до органів Національної поліції або прокуратури звернулися близькі родичі чи інші особи, за рішенням суду може бути направлена на лікування від наркоманії до спеціалізованого лікувального закладу органів охорони здоров'я.

Таким чином, для примусового лікування Ваша сестра повинна бути визнана хворою на наркоманію, потребувати за висновком лікаря лікування, від якого вона ухиляється та вчиняє небезпечні дії, про що є відповідне повідомлення до Національної поліції від близьких родичів. Примусове лікування проводиться за рішенням суду.
 Nebulonis.com
закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:

Мы рекомендуем
Адвокат Гриньов Сергій (Київ)
https://www.freelawyer.ua/user/114761
www.freelawyer.ua
Адвокат Забальський Юрій
https://www.freelawyer.ua/user/129542
www.freelawyer.ua
Юрист Рудниченко Андрей
https://www.freelawyer.ua/user/5562
www.freelawyer.ua
АДВОКАТ Уголовное и хоз спец
https://www.freelawyer.ua/user/122469
www.freelawyer.ua
Адвокат Осикін Володимир
http://www.freelawyer.ua/osikinlawyer
www.freelawyer.ua
Адвокатське бюро Бородіної
https://www.freelawyer.ua/user/125021
www.freelawyer.ua
Юридическое профи...
https://www.freelawyer.ua/user/128676
www.freelawyer.ua
Опытный юрист, адвокат для Вас
https://www.freelawyer.ua/user/123317
www.freelawyer.ua
КВАЛІФІКОВАНА ПРАВОВА ДОПОМОГА
http://www.vfemidav.com.ua
www.vfemidav.com.ua


Категории вопросов

 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2017    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?