Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов
 
Украина

спір про спільний заїзд до нежитлових приміщень

25.02.2013 20:12
На теритрії бувшої фабрики, яка перестала існувати, селищна рада провела розпродаж будівель. Мною було придбано одну із цих будівель. Після розпродажу будівель, селищна рада провела оцінку земель для обслуговування даних будівель, та винесла рішення сесії про продаж, через укладення договорів купівлі-продажу відповідних земельних ділянок, на яких розміщені викуплені будівлі.
Сталось так, що між моєю будівлею та будівлею мого сусіда проходить заасфальтована дорога від центрального вїзду. Ширина цієї дороги 6 метрів, від будівлі до будівлі. Згідно рішення сесії, йому віддано частину цієї дороги, а саме 3 метри по ширині, від його будівлі, так що залишається 3 метри з моєї сторони. По цій лінії дороги він планує встановити огорозу (мур), який перекриє повністю вїзд до моєї будівлі, так як по плану, його земельна ділянка заходить фактично до центрального заїзду. Обїздну дорогу там фізично немає як зробити, так як навколишні землі у приватній власності інших людей. Иобио дане рішення сесії винесене з порушенням подарних норм та норм ДБН, але я ніяк не можу знайти саме які норми це питання регулюють. Я збираюсь оскаржувати рішення сесії до суду, але без відповідної нормативної бази там мені немає що робити.
Прошу Вас, допоможіть мені із цієї проблемою !!!
З повагою Олександр !Ответы юристов

0
фото
Off-line Мовчан Виталий
юрист
ответил 26.02.2013 09:17

Я думаю, що скасування рішення сесії селищниї ради нічого вам не дасть позитивного, більш того в такій ситуації справа в суді буде безперспективною.

Погоджуюся з колегами, що в цьому випадку тільки встановлення земельного сервітуту вихід з цієї ситуації.

Тому, за вашим проханням наводжу нормативну базу:

Ч.4 ст.98 ЗК України встановлює, що земельний сервітут здійснюється способом, найменш обтяжливим для власника земельної ділянки, щодо якої він встановлений.

Варто також враховувати, що власник земельної ділянки, щодо якої встановлений земельний сервітут, має право на відшкодування збитків, завданих встановленням земельного сервітуту (ч. 4 ст. 101 ЗКУ). Інакше кажучи, встановлення сервітуту на законних підставах не звільняє особу, в інтересах якої встановлений земельний сервітут, від обов'язку відшкодувати збитки, завдані встановленням такого сервітуту, незалежно від того чи є сервітут платним або безоплатним.   Підстави та порядок відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам визначаються згідно ст.ст. 156, 157 ЗКУ та Постанови КМУ від 19.04.1993 р. № 284.

Аналіз ч.2 ст.100 Земельного кодексу України, у вашому випадку, дає підстави стверджувати про наявність двох підстав для встановлення земельного  сервітуту: 1) за  домовленістю між власниками сусідніх земельних ділянок на підставі договору; 2) за рішенням суду.

Згідно ч.3 ст. 402 ЦК України суд встановлює сервітут у випадку недосягнення сторонами згоди щодо встановлення сервітуту.

Стаття 99 ЗКУ встановлює види земельних сервітутів, найпоширенішим з яких є право проїзду на транспортному засобі по наявному шляху (п. б). Важливо відзначити, що сервітут на право проїзду по земельній ділянці може бути встановлений тільки у випадку наявності на земельній ділянці відповідного шляху, що видно з фабули запитання.

Тому, у вашому випадку необхідно звернутися до сусіда з пропозицією укласти договір про сервітутне землекористування, а у разі відмови звертайтеся до суду з позовною вимогою щодо встановлення безоплатного безстрокового сервітуту, а там вже як суд вирішить чи буде він безоплатним чи платним, це при умові якщо ваш сусід не буде проти цього заперечувати.

Також, раджу в цій ситуації найнати професійного юриста чи адвоката.


0
фото
Off-line Стрыжак Евгений
юридическая компания
Днепропетровск
ответил 26.02.2013 08:55

Обращайтесь за услугами, здесь другой вариант решения вопросов.

Юридическая компания «K&S partners» - www.pravo-ks.com.ua


0
фото
Off-line Ковтун Наталия
юрист
Киев
ответил 26.02.2013 01:20

Свяжитесь с пожарниками и "уведомите" их о том, что Ваш сосед планирует нарушить нормы ДБН, указанные Леонидом Зоричем. За Вашу "благодарность" пожарники очень популярно расскажут и донемут соседу, что забор в будущем ему придется сносить и нужно договариваться с Вами о совместном пользовании дорогой. Ну,  и конечно, серветут.


0
фото
Off-line Зорич Леонід
адвокат
Киев
ответил 25.02.2013 23:06

Витяг з Додатку 3.1. "ПРОТИВОПОЖАРНЫЕ ТРЕБОВАНИЯ" до ДБН 360-92** "Градостроительство. Планировка и застройка городских и сельских поселений"

2* При проектировании проездов и пешеходных путей необходимо обеспечивать возможность проезда пожарных машин к жилым и общественным зданиям, в том числе со встроенно-пристроенными помещениями, и доступ пожарных с автолестниц или автоподъемников в любую квартиру или помещение. 

Расстояние от края проезда до стен здания, как правило, следует принимать 5-8 м для зданий до 9 этажей и 8-10 м для зданий 9 этажей и выше. Ширина проезда должна быть не менее 3,5 м. В зоне между зданиями и проездами, а также на расстоянии 1,5 м от проезда со стороны, противоположной зданию, не допускается размещать ограждения, воздушные линии электропередачи и рядовую по­садку деревьев.


Це щодо питання, що саме буде порушено. Питання у пожежників виникнуть обов'язково, причому до обох сусідів (у разі зведення паркану і за відсутності інших протипожежних проїздів-під'їздів).

Оптимальний шлях вирішення підказав Іван Цебак: встановлення сервітуту. Інакше треба скасовувати рішення ради, що потягне припинення Вашого права власності, очікування нового рішення, за яким дорога належатиме Вам спільно, або залишиться на балансі ради. Це довго і не продуктивно, та має свої мінуси.

Краще в цьому плані сервітут, а ще краще домовитися з сусідом про спільне використання дороги (тим більше вам її наділили порівну), збудувати спільний КПП (якщо потрібен) і зберегти дорогу з міркувань пожежної безпеки і для убезпечення від зайвих претензій пожежників.


0
фото
Off-line Цебак Іван
адвокат
Львов
ответил 25.02.2013 22:01

вам треба домогтися у суді право сервітуту частини землі для виїзду вїзду на свою територію

дбн навряд чи тут порушені, а тому так вам пропоную вирішувати справу але в межах онлайн консультацію тут не обійтися

зверніться до юриста


0
фото
Off-line Адвокатское Бюро Сергеев и Партнёры
юридическая компания
Киев
ответил 25.02.2013 20:51

Вам нужен личный адвокат, а не консультации онлайн. Дела подобной категории не просты, предусматривают экспертизу, которая бы подтвердила, что отведенный участок лишает вас возможности использования общей территории, а также изучение статуса участка на плане, с целью выявить наличие дороги в официальных документах. Здесь нет единой универсальной нормативной базы, поскольку такие дела индивидуальны и правовая позиция в них зависит от множества мелких нюансов.

Судиться можно, думаю, что судебная перспектива будет достаточно высокой, главное правильно подготовиться к делу.

Наймите адвоката!Nebulonis.com
закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:

Мы рекомендуем
АДВОКАТ
https://www.freelawyer.ua/user/103760
www.freelawyer.ua
Адвокат Осикін Володимир
http://www.freelawyer.ua/osikinlawyer
www.freelawyer.ua
Юридические консультации
https://www.freelawyer.ua/user/128735
www.freelawyer.ua
Сопровождение кредитных споров
http://uk.kiev.ua/ua/
uk.kiev.ua
Адвокат Забальський Юрій
https://www.freelawyer.ua/user/129542
www.freelawyer.ua
Адвокат. Юридическая помощь.
https://www.freelawyer.ua/user/71449
www.freelawyer.ua
Помощь в международном праве.
https://www.freelawyer.ua/user/106236
www.freelawyer.ua
Юрист
https://www.freelawyer.ua/user/123273
www.freelawyer.ua


Категории вопросов

 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2017    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?