Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов
 
Украина

Отказали с выдачей пая

11.08.2016 20:59

Доброго времени суток. Моя бабушка всю жизнь проработала зав фермы, но пай не получила!(((Причина этого, как сказали тогда в сель совете, то что бабушка сменила место жительства и прописку. Подскажите пожалуйста действительно ли это по закону? Заранее спасибо!


г. ХарьковОтветы юристов

0
фото
Off-line Дытынюк Ярослав
юрист
Киев
ответил 11.08.2016 22:43

Доброго вечора!

Відповідно до п. 2 Указу Президента України "Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям" право на земельну частку (пай) мають члени колективного сільськогосподарського підприємства, сільськогосподарського кооперативу, сільськогосподарського акціонерного товариства, в тому числі пенсіонери, які раніше працювали в ньому і залишаються членами зазначеного підприємства, кооперативу, товариства, відповідно до списку, що додається до державного акта на право колективної власності на землю.

У зв"язку з цим велике значення має те, чи не була виключена Ваша бабушка із членів КСП після зміни місця проживання і прописки, і найголовніше - чи була вона включена до списку, що додавався до державного акта на право колективної власності на землю.

Список громадян як додаток до державного акта формувався самим підприємством відповідно до статуту, розглядався і затверджувався загальними зборами членів КСП та підписувався головою КСП та головою місцевої ради.
Розпорядження земельними ділянками, що перебувають у колективній власності громадян, здійснювалося за рішенням загальних зборів членів КСП.
Громадянин, якого помилково (безпідставно) не було внесено до списку — додатку до державного акта на право колективної власності на землю, мав до проведення розпаювання і видачі сертифікатів звернутися до загальних зборів членів КСП з питанням щодо внесення його до списку. Якщо землі вже розпайовано, то за згодою всіх власників сертифікатів мало бути проведено перепаювання; у разі ж недосягнення згоди спір міг бути розглянутий в судовому порядку (особа мала право звернутися до суду з позовом про визнання її права на земельну частку (пай) в КСП).

ВАЖЛИВО!!!

Крім того, відповідно до пункту 24 Постанови ВСУ № 7 невнесення особи, яка була членом КСП на час передачі в колективну власність землі, до списку — додатку до державного акта на право колективної власності на землю, не може позбавити її права на земельну частку. При неможливості надати такій особі земельну частку (пай) з колективної власності через відсутність необхідної для цього землі остання відповідно до статті 7 Указу № 720 має бути надана із резервного фонду, створеного місцевою радою під час передачі землі у колективну власність.

Спробуйте!

Але не забудьте уточнити спочатку чи була Ваша бабушка членом КСП на час передачі землі в колективну власність.Nebulonis.com
закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:

Мы рекомендуем
Адвокат Забальський Юрій
https://www.freelawyer.ua/user/129542
www.freelawyer.ua
Адвокат Гриньов Сергій (Київ)
https://www.freelawyer.ua/user/114761
www.freelawyer.ua
АДВОКАТ Уголовное и хоз спец
https://www.freelawyer.ua/user/122469
www.freelawyer.ua
Адвокат. Юридическая помощь.
https://www.freelawyer.ua/user/71449
www.freelawyer.ua
Адвокатське бюро Бородіної
https://www.freelawyer.ua/user/125021
www.freelawyer.ua
Адвокат Осикін Володимир
http://www.freelawyer.ua/osikinlawyer
www.freelawyer.ua
Юрист Рудниченко Андрей
https://www.freelawyer.ua/user/5562
www.freelawyer.ua
Юридическое профи...
https://www.freelawyer.ua/user/128676
www.freelawyer.ua
Юрист
https://www.freelawyer.ua/user/123273
www.freelawyer.ua
Опытный юрист, адвокат для Вас
https://www.freelawyer.ua/user/123317
www.freelawyer.ua


Категории вопросов

 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2017    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?