Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов
 
Украина

как переоформить старый госакт на землю?

22.02.2013 14:37
здравствуйте! у меня есть дом и земельный участок в киеве! на участок есть госакт старого образца (до 2002 г) и нету кадастрового номера! и теперь необходимо продать это имущество,а со старыми актами нотариусы отказываются это делать!Подскажите пожалуйст в какие инстанции я должна обратиться чтобы переоформить госаки,получить кадастровый номер ихпродать имущество?Ответы юристов

0
фото
Off-line Мовчан Виталий
юрист
ответил 22.02.2013 18:34

Які б зміни не зазнавало вітчизняне законодавство, документом, що підтверджує право власності на землю, є державний акт на земельну ділянку. І не важливо коли він виданий - до 2003 року або пізніше. Про це сказано в постанові Кабінету Міністрів України № 449 від 2 квітня 2002 р. "Установити, що раніше видані державні акти на право приватної власності на землю, державні акти на право власності на землю, державні акти на право власності на земельну ділянку та державні акти на право постійного користування землею залишаються чинними і підлягають заміні в разі добровільного звернення громадян або юридичних осіб".

Інша справа, що в державних актах, виданих до 2003 року, був відсутній такий важливий момент, як кадастровий номер. Саме відсутність кадастрового номера  тепер змушує громадян нудитися в численних чергах і значно ускладнює можливості оперувати своєю власністю.

З 1 січня 2013 року Закон України «Про державний земельний кадастр» набув чинності, і з 2013 року державні акти видаватися не будуть. Замість них документом, що громадянин отримуватиме в територіальних органах Держземагенства, буде витяг із державного земельного кадастру про державну реєстрацію земельної ділянки. 

  Проте варто нагадати, що з 1 січня 2012 року набув чинності Закон України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень». Відповідно до нього, право власності на земельну ділянку у визначених цим законом випадках підтверджуватиме свідоцтво про право власності на нерухоме майно, і цей Закон визнає всі права на земельні ділянки, які були зареєстровані до 1 січня 2013 року.   

Тому, державні акти, видані до зазначеної дати, залишаться чинними.   Зараз у людей на руках є три види державних актів, які були видані на різних етапах впровадження земельної реформи: без кадастрових номерів жовто-червоного кольору та зелені й сині - з внесеними кадастровими номерами. Всі державні акти чинні – незалежно від кольору. Земельні акти, що не мають кадастрових номерів (видані до 2003 року), теж дійсні. Присвоєння номера не обов'язкове. Але якщо ділянка без номера, людина не зможе отримати витяг з реєстру земельних ділянок (Поземельної книги) при оформленні спадщини, заповіту, даруванні, продажу і таке інше. Тому, нотаріуси будуть відмовляти вам у оформленні відповідно до чинного законодавства такого правочину, як купівля - продаж земельної ділянки.

 Для виконання підготовчих робіт з визначення кадастрового номера, як і раніше, треба звертатися у землевпорядну організацію. У районних відділах Державного агенства земельних ресурсів  (бувші Держкомземи) є стенди оголошень, на яких вміщено перелік землевпорядних організацій, що працюють на території району, їхні телефони та адреси.   Можна звертатися до будь-якого підприємства, яке має ліцензію на проведення землевпорядних робіт і укладати з ним договір на виконання робіт. Після чого з документацією необхідно звернутися до територіального відділу Держземагенства із заявою про перевірку обмінного файла та реєстрацію земельної ділянки.   Далі роботу виконуватимуть державні органі земельних ресурсів (Держземагенства та центр ДЗК) уже без вашої участі — перевірять технічну документацію, ділянці нададуть кадастровий номер, відомості про неї внесуть до автоматизованої бази даних. Після внесення всіх даних (у електронному вигляді створюється кадастровий план, переносяться кордони ділянки і так далі) до єдиної бази районне управління земельних ресурсів протягом місяця видає власникові ділянки виписку з кадастровим номером.


0
фото
Off-line Зорич Леонід
адвокат
Киев
ответил 22.02.2013 16:26

ГосАктов на сегодня уже нет. Переоформлять ненадо, да и не получится. При оформлении договора купли-продажи нотарис сам внесет информацию в Гос реестр вещных прав. Хотя пока вся эта система нормально не функционирует ввиду новизны и недоработок. По этому обратитесь к нотариусу, уточните, есть ли у него уже доступ к Реестру вещных прав и какие документы нужны. Вполне вероятно, что придется оформлять тех.документацию для получения кадастрового номера. А сейчас с этим тоже проблемы, т.к. очень мало специалистов на сегодня получили Сертификаты вместо прежних Лицензий на эту деятельность.


0
фото
Off-line Боровик Игорь
юрист
Киев
ответил 22.02.2013 15:18

соглашуть с коллегами. прежде всего в случае отсутствия кадастрового номера на земельный участкок ( гос акты, выданные до 2004 г. практически все не имеют кадастровых номеров) необходимо преждего всего разработать техническую документацию по восстановлению границ земельного участка разработчиком которой является сертифицированная землеустроительная организация. но основанием для разработки указанного вида документации является разрешение органов местного самоуправления.


0
фото
Off-line Адвокат Андрей Левковец
адвокат
Киев
ответил 22.02.2013 15:03
У разі якщо відомості про земельні ділянки не
внесені до Державного реєстру земель, їх державна реєстрація
здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою
щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на
місцевості) за заявою їх власників (користувачів земельної ділянки
державної чи комунальної власності). у разі якщо на земельній ділянці, право
власності (користування) на яку не зареєстровано, розташований
житловий будинок, право власності на який зареєстровано,
кадастровий номер на таку земельну ділянку присвоюється за заявою
власників такого будинку на підставі технічної документації із
землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки
в натурі (на місцевості). Забороняється вимагати для присвоєння
земельній ділянці кадастрового номера інші документи. Такий
кадастровий номер є чинним з моменту його присвоєння.

Вам необходимо узнать был ли присвоен кадастровый номер Вашему участку, для этого обратитесь в Агенство земельных ресурсов Киева. Если номер присвоен не был, тогда Вам нужно будет получить разрешение в Киевском совете на разработку тех.документации, после чего обратится в то же Госземагенство
0
фото
Off-line Гутник Андрей
юрист
Киев
ответил 22.02.2013 14:49

Менять акт не обязательно. Достаточно получить витяг с Государственного земельного кадастра.  


0
фото
Off-line Плохотнюк Елена
юрист
Луганск
ответил 22.02.2013 14:48

Вам необходимо обратиться в Держкомзем с актами которые есть у Вас, там Вы пишите заявление о присвоении земельному участку кадастрового номера. И там же Вам выдадут новые гос акты на земельный участок.Nebulonis.com
закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:

Мы рекомендуем
АДВОКАТ
https://www.freelawyer.ua/user/103760
www.freelawyer.ua
Адвокат Забальський Юрій
https://www.freelawyer.ua/user/129542
www.freelawyer.ua
Сопровождение кредитных споров
http://uk.kiev.ua/ua/
uk.kiev.ua
Адвокат Осикін Володимир
http://www.freelawyer.ua/osikinlawyer
www.freelawyer.ua
Юридические консультации
https://www.freelawyer.ua/user/128735
www.freelawyer.ua
Помощь в международном праве.
https://www.freelawyer.ua/user/106236
www.freelawyer.ua
Юрист
https://www.freelawyer.ua/user/123273
www.freelawyer.ua


Категории вопросов

 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2017    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?