Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов
 
Украина

Прописка в дачном доме и перевод садового дома в жилой

24.06.2016 09:58
Возможна ли прописка в дачном массиве? есть закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо переведення садових і дачних будинків у жилі будинки та реєстрації у них місця проживання).
Президентом подписан.
Мне сельсовет отказывает в регистрации в дачном массиве, который к нему относится.
Какие мои действия если прописка разрешена законом?
г. ОдессаДоступные специалисты в области конституционного права

Ответы юристов

0
фото
FIND
On-line Костромина Виктория
юрист
Киев (также вся Украина)
ответил 24.06.2016 13:43

обратитесь с  заявлением  - пусть вам письмено дадут отказС уважением Костромина Виктория, тел.067-392-07-61, 050-208-41-00, 063-511-80-99, kostromina.uryslygi@ukr.net, ЧАСТНЫЕ КОНСУЛЬТАЦИИ - ПЛАТНЫЕ ; стоимость - зависит от вопроса
Показать контактную информацию
0
фото
Off-line Денисюк Юлія
адвокат
Киев (также Вся Україна)
ответил 24.06.2016 12:47

Да, еть такой Закон, но нужно сначала перевести дачный(садовий) дом в жилой. Если технические характеристики дома отвечают ДБН для жилых домов, сельсовет решением переведет в жилой. Потом получите адрес и зарегистрируетесь. 


0
фото
Off-line Юридическая компания "Правовой центр"
юридическая компания
Одесса
ответил 24.06.2016 10:46

Помогу перевести дом в жилой фонд. Нужна помощь - обращайтесь!


0
фото
Off-line Максимик Михайло Петрович
юридическая компания
Запорожье (также Дніпропетровськ, Мелітополь, Миколаїв, Київ)
ответил 24.06.2016 10:23

Сільська рада на цьому етапі не має права прописати Вас у садовий будинок. Необхідно спочатку змінити цільове призначення землі, перевести будинок у житловий фонд і присвоїти йому поштову адресу! Або спробуйте оскаржити відмову сільської ради в порядку адміністративного судочинства...


0
фото
FIND
Off-line Штангей Сергей
юрист
Киев (также (также вся Украина))
ответил 24.06.2016 10:19

Для начала дом перевести в жилой надо, а потом уже регистрироватьсяКонтакты: 0958643302 - Вайбер, Telegram; mrphua81@gmail.com - почта
Показать контактную информацию
0
фото
Off-line Лещенко Валерия
юрист
Днепропетровск
ответил 24.06.2016 10:17

Постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 р. № 321 затверджено порядок переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки.

Цей порядок визначає механізм переведення дачних і садових будинків у жилі будинки. Зокрема, як зазначено у документі, переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки здійснюється безоплатно органами місцевого самоврядування села, селища, міста, з якими відповідні дачні поселення та садівничі товариства пов’язані адміністративно або територіально. Для переведення дачного чи садового будинку в жилий громадянин, який є його власником, або уповноважена ним особа подає заяву до виконавчого органу сільської (селищної, міської) ради. А також копію документа про право власності на дачний чи садовий будинок, засвідчену в установленому порядку, письмову згоду співвласників (за наявності) на переведення такого будинку в жилий, звіт про проведення технічного огляду дачного чи садового будинку з висновком про його відповідність державним будівельним нормам.

За результатами розгляду заяви та доданих до неї документів уповноважений орган упродовж місяця з дня їх надходження приймає рішення про переведення дачного чи садового будинку в жилий будинок або про відмову в такому переведенні.

Прийняття рішення про відмову в переведенні дачного чи садового будинку в жилий допускається, якщо дачний чи садовий будинок не відповідає вимогам державних будівельних норм.

Рішення про переведення є підставою для внесення відповідних змін до записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно в порядку, визначеному законодавством.

У багатьох дачників можуть виникнути проблеми з переоформленням, адже не у всіх є документи на право власності. Щоб набути права власності, потрібно вирішити земельні питання, а це час і гроші. Тільки оформлення проекту землеустрою коштує близько 3000 гривень. Ще потрібно буде зареєструвати земельну ділянку та її прийняття в експлуатацію. Після цього дачний будинок потрібно визнати придатним до проживання. Для цього необхідно, щоб відповідні служби дали на те добро.

Потім постає питання щодо зміни цільового призначення земельної ділянки. У садовому товаристві землю надавали для ведення садівництва, а не для житлової забудови. Власник дачної ділянки має свідоцтво про право власності, в якому зазначено, що ця земля призначена для ведення садівництва і городництва. Відповідно, вона не може бути призначена для житлового будівництва.

Тож, перш ніж приймати рішення про переведення садового будинку в житловий, потрібно переводити землю з сільськогосподарського призначення в житловий фонд.

Тому для прописки в дачному будинку є дві головні умови — це зміна цільового призначення земельної ділянки і переведення дачного будинку в житловий. Також для реєстрації в садовому будинку такий будинок повинен мати конкретну адресу та знаходитися в межах адміністративно-територіальної одиниці (область, район, село); бути зареєстрований як об’єкт нерухомого майна.

Хочу підсумувати, що прописатися в дачних будинках Закон не забороняє, але ще не розроблено чіткого механізму, як саме це зробити.Nebulonis.com
закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:

Мы рекомендуем
АДВОКАТ Уголовное и хоз спец
https://www.freelawyer.ua/user/122469
www.freelawyer.ua
Адвокат Забальський Юрій
https://www.freelawyer.ua/user/129542
www.freelawyer.ua
Юрист
https://www.freelawyer.ua/user/123273
www.freelawyer.ua
Адвокат Осикін Володимир
http://www.freelawyer.ua/osikinlawyer
www.freelawyer.ua
Адвокат Гриньов Сергій (Київ)
https://www.freelawyer.ua/user/114761
www.freelawyer.ua
Опытный юрист, адвокат для Вас
https://www.freelawyer.ua/user/123317
www.freelawyer.ua
Юрист Рудниченко Андрей
https://www.freelawyer.ua/user/5562
www.freelawyer.ua
Юридическое профи...
https://www.freelawyer.ua/user/128676
www.freelawyer.ua
Адвокат. Юридическая помощь.
https://www.freelawyer.ua/user/71449
www.freelawyer.ua
КВАЛІФІКОВАНА ПРАВОВА ДОПОМОГА
http://www.vfemidav.com.ua
www.vfemidav.com.ua


Категории вопросов

 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2017    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?