Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов
 
Украина

Приватизация

13.06.2016 14:03
можно ли приватизировать земельный участок на котором стоит высоковольтный трансформатор
г. Солотвино

Комментарии автора вопроса

13.06.2016 15:01
Просто соед приватизировал земельный участок который сейчас его огород а в середине огорода этот трансформатор.Ответы юристов

0
фото
Off-line Яцюк Наталия
помощник адвоката
Киев
ответил 13.06.2016 15:44
ответ исправлен 13.06.2016 15:50

    Ст.10. ЗУ «Про землі енергетики», до земель місцевої (локальної) електричної мережі відносяться земельні ділянки, надані для розміщення, будівництва, експлуатації та  обслуговування  об'єктів  передачі  електричної  енергії   від магістральної   електричної   мережі   до  споживачів  електричної енергії:   повітряні    і    кабельні    лінії    електропередачі, трансформаторні  підстанції та розподільні пункти,  струмопроводи, пристрої   і   споруди   диспетчерсько-технологічного   управління процесом електропередачі, повітряні або кабельні вводи до житлових або нежитлових споруд.

Ч.3. ст 14 Закону передбачено, що для будівництва, розміщення та експлуатації об'єктів передачі електричної  або  теплової  енергії  земельні  ділянки  всіх  форм власності,  за договором з  власником  чи  користувачем  земельної ділянки,   можуть   використовуватися  також  шляхом  встановлення постійних або строкових земельних сервітутів без  зміни  цільового призначення цих земельних ділянок.

Ч.2. ст 15 закону передбачає, що розміри площ,  що  надаються  для  розміщення трансформаторних підстанцій, визначаються  за  проектами  їх  будівництва  відповідно до проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок.

Таким чином, як вже раніше зазначала, особа, якій надано у власність земельну ділянку із розміщеною на ній трансформаторною підстанцією, збов'язана використовувати земельну ділянку із обмеженнями, встановленими енергопостачальною організацією, у віданні якої перебуває ця підстанція, та дотримуватись заходів щодо збереження цього об'єкту.


0
фото
Off-line Яцюк Наталия
помощник адвоката
Киев
ответил 13.06.2016 15:27

Приватизувати можете, якщо орган місцевого самоврядування, який прийняв рішення  про безплатну передачу вам земельної ділянки, по якій  проходить лінія електромереж, та надання дозволу на  розроблення проекту землеустрою, узгодив таке рішення з енергопостачальником. В такому випадку земельна ділянка буде використовуватись з обмеженнями.

Частина 2 ст. 14 ЗУ "Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об'єктів ", передбачено, що  об'єкти передачі електричної енергії можуть розміщуватися на земельних ділянках усіх категорій земель без зміни їх цільового призначення.

Увідповідності до статті 112 ЗК України і п. 5 Правил охорони електричних мереж, затв. Постановою  КМУ  від 04.03.1997р. №209, охоронні зони електричних мереж встановлюються у вигляді земельної ділянки і повітряного простору, обмежених вертикальними площинами, що віддалені по обидві сторони лінії від крайніх їх проводів при не відхиленому їх положенні на відстань, визначену в метрах в залежності від напруги лінії.

Охоронна зона - це територія з особливим режимом використання земель і природокористування, яка виділяється уздовж ліній електропередач для забезпечення нормальних умов експлуатації та запобігання випадків можливого ушкодження.

П.4. Правил визначає, що у межах охоронних зон землі у їх власників та користувачів не вилучаються, а використовуються з обмеженнями, передбаченими цими Правилами.


0
фото
Off-line Носова Виктория
адвокат
Днепропетровск
ответил 13.06.2016 15:18

А вы видели документы? может именно участок под трансформатором и не приватезирован. можно посмотреть по карте если есть кадастровый номер зем.участка.


0
фото
Off-line Народний адвокат
Бровары (также Київ, Київська область, вся Україна)
ответил 13.06.2016 15:09

не можна. цей кусок (під ЛЕП) мав вирізатись, а приватизовуватись вся інша земля....


0
фото
Off-line Носова Виктория
адвокат
Днепропетровск
ответил 13.06.2016 14:28

вопрос первый -какое целевое назначение земли под трансфоматором (думаю, что совсем не такое, для каких целей положена приватизация для физ.лиц.)
вопрос второй -с какой целью приватизацию хотите оформить на себя (целевое назначение).

Тем более не все земли подлежат приватизации.
Вам нужно обратиться с заявлением в гор.совет о разрешении изготовления тех.документации. И если Вам откажут -значит эту землю нельзя приватизировать.


0
фото
Off-line Штангей Сергей
юрист
Киев (также (также вся Украина))
ответил 13.06.2016 14:28

Нет, это нереально на законных основанияхNebulonis.com
закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:

Мы рекомендуем
Помощь в международном праве.
https://www.freelawyer.ua/user/106236
www.freelawyer.ua
Опытный юрист, адвокат для Вас
https://www.freelawyer.ua/user/123317
www.freelawyer.ua
Адвокат Осикін Володимир
http://www.freelawyer.ua/osikinlawyer
www.freelawyer.ua
Сопровождение кредитных споров
http://uk.kiev.ua/ua/
uk.kiev.ua
Юрист
https://www.freelawyer.ua/user/123273
www.freelawyer.ua
Юридические консультации
https://www.freelawyer.ua/user/128735
www.freelawyer.ua
АДВОКАТ
https://www.freelawyer.ua/user/103760
www.freelawyer.ua
Адвокат Забальський Юрій
https://www.freelawyer.ua/user/129542
www.freelawyer.ua
Адвокат. Юридическая помощь.
https://www.freelawyer.ua/user/71449
www.freelawyer.ua


Категории вопросов

 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2017    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?