Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Может наследник прервать аренду земли? так как сообственик умер

14.05.2016 23:07

Может наследник прервать аренду земли? Так как собственик умер.


г. Славянск



Ответы юристов

0
фото
Off-line Олег Анатольевич
юридическая компания
Одесса (также Киев, Днепропетровск, Харьков, Донецк, Запорожье )
ответил 15.05.2016 11:32

Смотря что укажите в договоре - собственник или землепользователь


0
фото
Off-line Носова Виктория
адвокат
Днепропетровск
ответил 15.05.2016 00:39

Собственник земли или землепользователи.


0
фото
Off-line Law Consulting Firm Shield
юридическая компания
Киев
ответил 15.05.2016 00:03

Відповідно до п.269.1 ст.269 ПКУ, платниками податку є:

- власники земельних ділянок, земельних часток (паїв);

-землекористувачі.

Згідно з пп.14.1.72 п.14.1 ст.14 ПКУ, земельний податок - обов'язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів (далі - податок для цілей розділу XII цього Кодексу).

Під терміном  "землекористувачі" у ПКУ розуміються (пп.14.1.73 п.14.1 ст.14 ПКУ) юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності, у тому числі на умовах оренди.

Окрім податку на землю, ПКУ оперує поняттям "орендна плата", а саме: "підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний контролюючий орган про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни." 
Платником орендної плати є орендар. 

Але, наголошуємо, це у випадку, коли в оренду надаються землі державної чи комунальної власності.

Якщо ж орендується земельна ділянка особою в іншої особи (договір оренди чи суборенди), то орендар земельної ділянки сплачує орендодавцю орендну плату відповідно до договору оренди (суборенди) (вони її самі погоджують та прописують у договорі), а власник земельної ділянки подає податкову декларацію відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки та сплачує земельний податок до бюджету


0
фото
Off-line Лозова Татьяна
юрист
Киев
ответил 14.05.2016 23:45

Согласно ст. 269 Налоговокго кодекса Украины плательщиками налога на землю есть:

  1. собственники земельных участков, земельных долей (паев)
  2. землепользователи.

В Вашем же случае если земля сдана в аренду, то арендатор, но для полного и правильного ответа на вопрос нужно смотреть договор аренды земельного участка (пая).


0
фото
Off-line Law Consulting Firm Shield
юридическая компания
Киев
ответил 14.05.2016 23:43

Плата за землю сплачується:

- юридичними особами: рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця (щомісячні платежі розраховуються на основі поданої річної або місячних декларацій), тобто оплата кожного місяця поточного року і визначається сума податку самими платниками у декларації.

- фізичними особами: протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (видаються контролюючими органами до 1 липня поточного податкового року), тобто 1 раз на рік і визначається органами ДФС на основі даних земельного кадастру.

При цьому, слід зазначити, що пунктом 281.1 статті 281 ПКУ визначено, що від сплати податку звільняються: 

-інваліди першої і другої групи;

- фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

- пенсіонери (за віком);

- ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";

- фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.


0
фото
Off-line Чугуенко Дмитрий
адвокат
Киев (также Киевская область, Одесса)
ответил 14.05.2016 23:34

Как написано в договоре, но как правило арендатор. Если в договоре не указано - собственник земли.


0
фото
Off-line Лозова Татьяна
юрист
Киев
ответил 14.05.2016 23:24

Налог на землю платится один раз в год.


0
фото
Off-line Чугуенко Дмитрий
адвокат
Киев (также Киевская область, Одесса)
ответил 14.05.2016 23:09

Ежегодно или ежеквартально, зависит от плательщика налога.



Nebulonis.com
закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:

Мы рекомендуем
Держпродспоживслужба
https://www.freelawyer.ua/user/119454
www.freelawyer.ua
Захист і представництво
https://www.facebook.com/ribintsevss/?ref=bookmarks
www.facebook.com
Перша консультація безкоштовна
https://www.freelawyer.ua/user/47325
www.freelawyer.ua
GIORDANY&PARTNERS LAW COMPANY
https://www.freelawyer.ua/user/107094
www.freelawyer.ua
Адвокат Осикін Володимир
http://www.freelawyer.ua/osikinlawyer
www.freelawyer.ua
Территория закона
https://www.freelawyer.ua/user/26044
www.freelawyer.ua
Ваш юрист
https://www.freelawyer.ua/user/86974
www.freelawyer.ua
Надійний радник та партнер
https://www.freelawyer.ua/user/116677
www.freelawyer.ua
Территория Закона
https://www.freelawyer.ua/user/11390
www.freelawyer.ua


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2017    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?