Консультируйтесь онлайн с юристами со всей Украины
Получите одновременно до 30 мнений от специалистов права
Украина

Нужно ли платить за воду из скважины?

10.05.2016 15:03
На частном участке думаем пробурить скважину, нужно ли будет кому-то платить за добытую воду? Если "да", то сколько и кому? Есть ли какие-то ограничения на глубину и объёмы добытой воды?

г. Житомир



Ответы юристов

0
фото
Off-line Пискун Леся
адвокат
Киев (также Вся Україна)
ответил 17.05.2016 15:20

Добрий день, 

    Статтями 125, 126 Земельного кодексу України передбачено, що право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав. Право власності, користування земельною ділянкою оформляється відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень".

Відповідно до ч.2 ст. 23 Кодексу України про надра :  землевласники і землекористувачі в межах наданим їм земельних ділянок мають право без спеціальних дозволів та гірничого відводу видобувати корисні копалини місцевого значення і торф загальною глибиною розробки до двох метрів, а також підземні води (крім мінеральних) для всіх потреб, крім виробництва фасованої води, за умови що обсяг видобування підземних вод із кожного водозаборів не перевищує 300 кубічних метрів на добу.

 П. 255.2 ст. 255 Податкового кодексу  встановлено, що не є платником рентної плати за спеціальне використання води водокористувачі, які використовують воду виключно для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб населення (сукупності людей, які знаходяться на даній території в той чи інший період часу, незалежно від характеру та тривалості проживання, в межах їх житлового фонду та присадибних ділянок), у тому числі для задоволення виключно власних питаних і санітарно-гігєнічних потреб юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та платників єдиного податку.

Для цілей цієї статті під терміном "санітарно-гігієнічні потреби" слід розуміти використання води в туалетних, душових, ванних кімнатах і умивальниках та використання  для утримання приміщень у належному санітарно-гігієнічному стані.

З повагою,









Реклама
Адвокат Осикін Володимир
Осикин Владимир


Каталог документов

В данной категории пока нет документов для покупки




x
Задайте вопрос юристам прямо сейчас

- Первый ответ через 15 минут
- Более 5 000 юристов на сайте
- Более 150 000 консультаций