Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Законність використання TOR браузеру в Україні

02.04.2016 22:21
Доброго дня! Я шукав в інтернеті інформацію щодо цих питань, але не зміг знайти нічого конкретного. Скажіть будь-ласка:
1) Чи законно використовувати ананімайзери, зокрема TOR браузер та анонімні операційні системи (TAILS) в Україні?
2) Чи законно використовувати псевдоніми, тобто реєструватися під вигаданим ім'ям на різних інтернет сайтах?
Мене цікавить виключно з точки зору законодавства України. Дякую!

Комментарии автора вопроса

03.04.2016 02:10
Мова йде про їх використання виключно із законними цілями. Тобто для звичайного серфінгу в інтернеті, пошуку інформації НЕ ЗАБОРОНЕНОЇ законом анонімно для Гугл, соцмереж та аналогічних корпорацій. Мене цікавить законність використання цієї системи як такої.
А що Ви можете сказати щодо мого 2-го запитання? Не всім сайтам, які вимагають реєєстрацію хочеться надавати інформацію.



Ответы юристов

0
фото
FIND
On-line Рыбинцев Сергей
адвокат
Днепропетровск (также Киев)
ответил 03.04.2016 09:34

Мета таких систем (як Tails, Liberte, Whonix) захищати персональні дані користувачів. В законі заборон щодо такого не встановлено, але така заборона може бути встановлена правилами самого веб-сайту.

В Україні діє норма статті 19 Конституції:

"Стаття 19. Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством."

та Цивільного кодексу (я до речі раджу цілком прочитати статтю 13, даю тільки необхідну цитату):

"Стаття 13. Межі здійснення цивільних прав

1. Цивільні права особа здійснює у межах, наданих їй договором або актами цивільного законодавства."

Таким чином, ми переходимо до другого питання.

Зазвичай порядок користування сайтом передбачає відкриту угоду про користування (або правила). Це є договором в розумінні і статті 13 ЦКУ і статі 634 ЦКУ (продивіться їх!).

Тому, якщо угода користувача передбачає подання/не подання певних відомостей, використання, назвємо це так - ніка (до речі, в цьому контексті зверніть увагу на статтю 28 ЦКУ), а також дозволяє/не дозволяє для доступу до ресурсу використовувати певні браузери, то дійте у відповідності до умов користування. 



Підписуйтесь! Більше відповідей на персональній сторінці https://www.facebook.com/ribintsevss // (050) 3202873 ribintsevss@gmail.com
Показать контактную информацию
0
фото
Off-line Мороз Виктор
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина)
ответил 03.04.2016 08:51

Если использование законное, то не запрещено и по 1-му и по 2-му вопросу.


0
фото
Off-line Мороз Виктор
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина)
ответил 02.04.2016 23:21

Все зависит от целей использования.


0
фото
FIND
On-line Рыбинцев Сергей
адвокат
Днепропетровск (также Киев)
ответил 02.04.2016 22:44
ответ исправлен 02.04.2016 22:45

Добрий день!

Не згоден! Використовувати для чого? Для порушення авторських прав? Інтернет-фрауд? Для шахрайства? Закликати до повалення державного устрою? Чи до міжнаціональної ворожнечи?

Такі засоби будуть лише свідчити проти вас щодо намагання скрити вчинення злочину!

Ті засоби про які ви вказуєте, не є порушенням ТІЛЬКИ У ВИПАДКУ якщо ви використовуєте їх не для вчинення правопорушення!



Підписуйтесь! Більше відповідей на персональній сторінці https://www.facebook.com/ribintsevss // (050) 3202873 ribintsevss@gmail.com
Показать контактную информацию
0
фото
FIND
On-line Штангей Сергей
юрист
Киев (также (также вся Украина))
ответил 02.04.2016 22:23

Данные вопросы законом не урегулированы



Контакты: 0638052440, 0958643302 - Звоните
Показать контактную информацию

Nebulonis.com
закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:



Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2017    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?