Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов
 
Украина

Межа

23.11.2013 16:09

У 1992 році по сусідству зі мною жив старий дід і у нього впав забор (25метрів завдовжки) і він попросив мене його загородити в обмін не те що віддасть мені трохи своєї земельної ділянки, а точніше 0,3 сотки. так і домовилися, письмово не оформили наш догорір ,а є тільки свідки. вскоре цей дід помер в спадщину вступила дочка і будинок цей продала новому власнику, а згодом його знову перепродали в 2004 році знову новому власнику. тепер цей власник вимагає у мене відновити колишні межі і навіть подав заяву до суду про відновлення порядку землекористування. Допоможіть будь ласка шановні юристи, що робити чи уступить йому ці 0,3 сотки і визнати позов чи можна якось доказати що не було ніякого самозахвату, а була усна угода між мною та померлам колишнім власнком і як це зробити.

 

Ответы юристов

0
фото
Off-line Скачков Максим
юрист
Львов
ответил 25.11.2013 12:34

1. Відповідно до ст. 107 ЗК, основою для відновлення меж є дані земельно-кадастрової документації.

2. Проте відповідно до ч. 2 ст. 108 ЗК, власники сусідніх земельних ділянок можуть користуватися межовими спорудами спільно за домовленістю між ними. До того часу, поки один із сусідів зацікавлений у подальшому існуванні спільної межової споруди, вона не може бути ліквідована або змінена без його згоди.

3. Межові спори, як і спори щодо розділу спільного майна подружжя - це судова тяганина, яка може тривати роками, проходити по декілька разів всі інстанції, прокуратури тощо. Найкраще все вирішити без суду, тим більше, що вам жити поруч ще не один рік. 

4. Я так розумію, що оскільки дочка вступала в спадщину, вона мала оформлювати новий технічний паспорт, а технік повинен був вимірювати їх садибу та вказати розміри в техпаспорті. Відповідно і після купівлі-продажу в новому техпаспорті мали зазначити межі згідно існуючого забору. Дивиться, чи є в додатках до позову копія техпаспорту. Чим він обгрунтовує позовні вимоги?

5. Треба також зважати на передбачений ЦК УРСР термін 3-річної позовної давнини, яким дід або донька не скористалися, якщо вони вважали, що їх права були порушені. Тут якраз використовуйте свідків, тільки розумно, наприклад, ці свідки і допомагали у встановленні забору, тобто знали напевно, а не через треті вуха.

6. Ви також можете продати чи подарувати будинок іншій особі, і ця особа вже ніякого відношення до діда не буде мати. Але садиба вже буде подарована в тих межах, які зазначить технік БТІ. А щоб не було в документах самозахвату, заздалегіть проконсультуйтесь в БТІ, приватному чи комунальному. Як це робиться в Україні в наші часи, напевно, всі знають.Nebulonis.com
закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:

Мы рекомендуем
Адвокат Осикін Володимир
http://www.freelawyer.ua/osikinlawyer
www.freelawyer.ua
Адвокат Забальський Юрій
https://www.freelawyer.ua/user/129542
www.freelawyer.ua
АДВОКАТ
https://www.freelawyer.ua/user/103760
www.freelawyer.ua
Сопровождение кредитных споров
http://uk.kiev.ua/ua/
uk.kiev.ua
Юридические консультации
https://www.freelawyer.ua/user/128735
www.freelawyer.ua
Помощь в международном праве.
https://www.freelawyer.ua/user/106236
www.freelawyer.ua
Юрист
https://www.freelawyer.ua/user/123273
www.freelawyer.ua


Категории вопросов

 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2017    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?