Добавить фотографию
Констант ДмитрийЮдин ОлегМельник АлексейКасьянов НиколайЦебак ІванМаксимик Михайло ПетровичКоливошко ВиталийШиробокова СветланаЗозуля ВладимирРыбинцев СергейШтангей СергейГолубцов ВасилийГоловченко  РусланСёмов АндрейПацков НиколайБондарчук Вадим ВолодимировичЛинник Евгений

Чи має право фізична особа – не СПД (далі – громадянин) здавати в оренду нерухоме майно?


Чи має право фізична особа – не СПД (далі – громадянин) здавати в оренду нерухоме майно?

Питання:  Чи має право фізична особа – не СПД (далі – громадянин) здавати в оренду нерухоме майно?

 

Укладання договору оренди

 

Громадянин відповідно до Цивільного кодексу України від 16.01.03 р. № 435-IV (далі — ЦКУ) має право укладати цивільно-правові угоди, що не суперечать законодавству України, і підписувати акти виконаних робіт. Про це говорить Держкомпідприємництва у своєму листі від 29.11.2006 р. № 8580. З цим не сперечається і ДПАУ (лист ДПАУ від 11.10.05 р. № 9777/6/17-2316): здавання в оренду власної нерухомості може здійснюватися фізичними особами як у межах підприємницької діяльності, так і шляхом виконання норм пункту 9.1 статті 9 Закону (без реєстрації орендодавця як суб’єкта підприємницької діяльності), за їх вибором. Порядок оподаткування одержаних від здавання в оренду нерухомості доходів залежатиме від змісту укладеного договору.

Тобто здавати в оперативну оренду нерухомість, що належить йому на правах власності, громадянинові не заборонено. Причому, як сам об’єкт оренди нерухомості (буде це квартира або промисловий комплекс), так і площа здаваної нерухомості законодавчо не обмежуються.

Розмір орендної плати за користування нерухомістю, що належить громадянинові, установлюється сторонами, тобто орендодавцем і орендарем, у договорі оренди (ст. 762 ЦКУ). Плата за користування майном за договором оренди може вноситися як у грошовій, так і в натуральній, формі щомісяця, якщо інше не встановлено законом або договором.

Відповідно до ст. 765 ЦКУ орендодавець зобов’язаний передати орендареві майно в оренду в строк, визначений сторонами в договорі оренди.

Відповідно до норм ст.ст. 793 і 794 ЦКУ договір оренди будівлі, іншої капітальної споруди або його окремої частини, що укладається строком на три роки і більше, підлягає нотаріальному посвідченню і державній реєстрації (зміни щодо збільшення строку договору оренди з одного року до трьох внесені Законом України від 20.12.06 р. № 501-V «Про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо нотаріального посвідчення і державної реєстрації договору найму будівлі»).


Кацалап Андрей
Кацалап Андрей
Хотілося б зауважити, що в таких випадках варто робити посилання на першоджерело. У даному випадку - на журнал Дебет-Кредит, Школа бухгалтера № 5 (12.3.2007) (http://www.dtkt.com.ua/show/3cid01829.html).
По друге, вказаній відповіді вже п`ять з половиною років. За цей час відбувся ряд змін у законодавстві, зокрема, вийшло Роз`яснення Міністерства юстиції від 05.01.2011 р. "Договір найму (оренди) житлового приміщення", де ще раз наголошено на виокремленні житла як об'єкта нерухомості в окрему правову категорію. Відповідно, договір оренди такої нерухомості не піділягає державній та нотаріальній реєстрації.
21 сентября 2012 в 14:59  






2011 - 2014    Freelawyer.ua - Все права защищены
Все поля обязательны для заполнения
Я юрист
Я заказчик
Я мужчина
Я женщина
Введите сумму чисел 12+15
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Получать уведомления о заказах и вопросах на email