Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Питання по роботі

09.01.2016 14:03
Попередниця працювала на ставку 35 років, взяли мене на пів ставки, а робота залишилася таж, чи мав право роботодавець
так чинити при тому що заклад державний і ставки закладені в штатному розписі?

г. Монастырище



Ответы юристов

0
фото
Off-line Крикун Сергей
юрист
Днепропетровск
ответил 09.01.2016 17:22

КЗпп України (http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/322-08/page4), ст.97: "Форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, ставки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат встановлюються підприємствами, установами, організаціями самостійно у колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, генеральною та галузевими (регіональними) угодами. ...Конкретні розміри тарифних ставок (окладів) і відрядних розцінок робітникам, посадових окладів службовцям, а також надбавок, доплат, премій і винагород встановлюються власником або уповноваженим ним органом з урахуванням вимог, передбачених частиною другою цієї статті" (тобто у штатиному розписі) "Власник або уповноважений ним орган чи фізична особа не має права в односторонньому порядку приймати рішення з питань оплати праці, що погіршують умови, встановлені законодавством, угодами, колективними договорами". Закон України "Про оплатиу праці" (http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/108/95-%D0%B2%D1%80 ), ст.21: "Забороняється будь-яке зниження розмірів оплати праці залежно від походження, соціального і майнового стану, расової та національної належності, статі, мови, політичних поглядів, релігійних переконань, членства у професійній спілці чи іншому об'єднанні громадян, роду і характеру занять, місця проживання"; ст.32: "Трудові спори з питань оплати праці розглядаються і вирішуються згідно з законодавством про трудові спори". Подавайте на ім'я керівника скаргу (під реєстрацію її вручення на Вашому екземплярі) про незаконність встановленого Вам та встановлення штатного розміру зарплати. Подайте скаргу до обласної інспекції з питань праці.


0
фото
Off-line Б Сергей
юрист
ответил 09.01.2016 16:16

Доброго дня!Із Вашого питання можливо зрозуміти, що при прийняті на роботу заява була подана саме на пів ставки і наказ про прийняття також.Отже всі документи із обліку робочого часу також оформленні так, нібито Ви працювали на пів ставки.Із зазначеного можливо дійти висновку,що роботодавець виконав Ваше прохання викладене у заяві про прийняття на работу на пів ставки і відповідно до облікових документів Ви працюєте на пів ставки.Якщо Ви маєте беззаперечні докази роботи саме на повну ставку, а оплати на пів,можете звернутися до суду із відповідним позовом для отримання різниці в оплаті,але треба розуміти,що в подальшому Вам буде "складно" працювати у цьому закладі.


0
фото
Off-line Коливошко Виталий
адвокат
Винница
ответил 09.01.2016 14:07

Навантаження має бути пропорційним. Якщо Вас все влаштовує, то до чого тут роботодавець.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?