Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Должна ли я платить налог на свой пай, если он в аренде?

05.01.2016 18:01
Я имею земельный пай 1 га. Но этот земельный участок находится в аренде. Доход получаю очень мизерный 500 грн. а в этом 2015 году вовсе ничего не получила.
г. Верхнеднепровск



Доступные специалисты в области земельного права

Ответы юристов

0
фото
Off-line Сава Олег
юрист
Днепропетровск (также Днепропетровская область)
ответил 05.01.2016 23:16

Налог платить нужно 


0
фото
Off-line Денисюк Юлія
юрист
Киев
ответил 05.01.2016 22:19

Відповідно до ст.269 Податкового кодексу України (ПКУ):

269.1. Платниками податку є:

269.1.1. власники земельних ділянок, земельних часток (паїв);

269.1.2. землекористувачі.

Згідно із ст.281 ПК:

281.1. Від сплати податку звільняються:

281.1.1. інваліди першої і другої групи;

281.1.2. фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

281.1.3. пенсіонери (за віком);

281.1.4. ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";

281.1.5. фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

................

281.3. Від сплати податку звільняються на період дії єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи.

Об’єктом oподаткування для плaтників єдиного податку четвертої групи є площа cільськогосподарських угідь, що пeребуває у влaсності сільськогосподарського товаровиробника aбо надана йoму в користування, y тому чиcлі на yмовах оренди.

Також, необхідно зазначити, що право користування (оренда) тaкими земельними ділянками мaють бути oформлені та зареєстровані згiдно із зaконодавством.

Отже, фiзична особа — влaсник земельної ділянки звільняється вiд сплати земельного податку зa земельну ділянку, якy надано в оренду плaтнику єдиного податку четвертої групи, aле лише зa умови нaявності оформленого тa зареєстрованого згiдно з чинним зaконодавством договору оренди. 

Таким чином, відповідно до законодавства, якщо Ви (власник ділянки) не відноситесь до зазначених пільгових категорій, то повинні сплачувати податок.  Погоджусь із слушним зауваженням колеги, якщо надання в оренду пая не приносить прибуток, то може потрібно змінити орендаря?


1
фото
Off-line Власенко Татьяна
адвокат
Днепропетровск (также Вся Украина)
ответил 05.01.2016 18:11

Непонятен до конца вопрос: вы хотите расторгнуть договор адренды пая?

Если да, то необходимо посмотреть условия договора аренды пая: срок действия, возможность его расторжения, условия оплаты  и т.д. 

Одноврененно необходимо подискивать нового арендатора земельного пая, чтобы Ваш пай продолжал на Вас работать (даже если Вы не будете расторгать договор аренды - наличие конкурента возможно "подстегнет" нынешнего арендатора пая)



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?