Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Приватизация земельных участков под домом

18.01.2013 12:28

Добрый день! В 2004 году я купил часть дома в г. Сумы. Земля не приватизирована. Моя часть дома составляет 79/100, так же и была разделена земля (вбиты колышки на огороде). На старом плане БТИ были нанесены границы моей земли и земли второго владельца дома. После того, как БТИ составило новый план участка, границ уже не было. Только указано 2 владельца: 79/100 и 21/100. Второй владелец дома исчез - он алкоголик. Уже примерно 3 года о его судьбе мне ничего не известно. Его часть дома уже разрушилась (то есть вообще никаких следов от нее не осталось). На сегодняшний день хочу приватизировать землю. Интересует вопрос, могу ли я приватизировать всю землю, или только часть, которая была указана в старом плане БТИ? И как теперь определить, где моя земля и где его?





Доступные специалисты в области земельного права

Ответы юристов

0
фото
Off-line Зорич Леонід
адвокат
Киев
ответил 20.01.2013 00:45

Вы можете приватизировать часть земельного участка с целевым назначением "строительство и обслуживание жилого дома", которая соответствует приобритенной части дома. Вот выдержка из Земельного кодекса Украины, касательно этого вопроса:

"Стаття 120. Перехід права на земельну ділянку у разі набуття права на жилий будинок, будівлю або споруду
   1. У разі набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, що перебувають у власності, користуванні іншої особи, припиняється право власності, право користування земельною ділянкою, на якій розташовані ці об'єкти. До особи, яка набула право власності на жилий будинок, будівлю або споруду, розміщені на земельній ділянці, що перебуває у власності іншої особи, переходить право власності на земельну ділянку або її частину, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення.
   2. Якщо жилий будинок, будівля або споруда розміщені на земельній ділянці, що перебуває у користуванні, то в разі набуття права власності на ці об'єкти до набувача переходить право користування земельною ділянкою, на якій вони розміщені, на тих самих умовах і в тому ж обсязі, що були у попереднього землекористувача.
   3. У разі переходу права власності на будинок або його частину від однієї особи до іншої за договором довічного утримання право на земельну ділянку переходить на умовах, на яких ця земельна ділянка належала попередньому землевласнику (землекористувачу).
   4. У разі набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду кількома особами право на земельну ділянку визначається пропорційно до часток осіб у праві власності жилого будинку, будівлі або споруди.
   5. У разі набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду фізичними або юридичними особами, які не можуть мати у власності земельних ділянок, до них переходить право користування земельною ділянкою, на якій розташований жилий будинок, будівля або споруда, на умовах оренди.
   6. Істотною умовою договору, який передбачає набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, є кадастровий номер земельної ділянки, право на яку переходить у зв'язку з набуттям права власності на ці об'єкти.
   Укладення договору, який передбачає набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, що пов'язане з переходом права на частину земельної ділянки, здійснюється після виділення цієї частини в окрему земельну ділянку та присвоєння їй окремого кадастрового номера.
   У разі набуття права власності на жилий будинок (крім багатоквартирного), який розташований на землях державної або комунальної власності, що перебувають у користуванні іншої особи, та необхідності поділу земельної ділянки площа земельної ділянки, що формується, не може бути меншою, ніж максимальний розмір земельних ділянок відповідного цільового призначення, визначених статтею 121 Земельного кодексу України (крім випадків, коли формування земельної ділянки в такому розмірі є неможливим).

Стаття 121. Норми безоплатної передачі земельних ділянок громадянам
   1. Громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах:
 .....
   г) для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара;
   ґ) для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10 гектара;
   д) для будівництва індивідуальних гаражів - не більше 0,01 гектара.
   2. Розмір земельних ділянок, що передаються безоплатно громадянину для ведення особистого селянського господарства, може бути збільшено у разі отримання в натурі (на місцевості) земельної частки (паю).
   3. Розмір земельної ділянки, що передається безоплатно громадянину у власність у зв'язку з набуттям ним права власності на жилий будинок, не може бути меншим, ніж максимальний розмір земельної ділянки відповідного цільового призначення, встановлений частиною першою цієї статті (крім випадків, якщо розмір земельної ділянки, на якій розташований будинок, є меншим). "

О приватизации земельных участков рассказано в ст. 118 Земельного кодекса. Законодательство можна почитать тут.


0
фото
Off-line Рейноров Олег
юрист
Запорожье
ответил 18.01.2013 16:02
этот ответ относится к Белинская Оксана

Белинская Оксана, не берите плохой пример с Третяковой Татьяны, которая тоже в бесплатном разделе хотела денег!


0
фото
Off-line Белинская Оксана
юрист
Сумы
ответил 18.01.2013 16:01

Ну а спорить насчет адресов это даже к сути дела не относиться как было это ранее?


0
фото
Off-line Кисель Дмитрий
юрист
Киев
ответил 18.01.2013 15:58
этот ответ относится к Белинская Оксана

На этом интернет ресурсе ВСЕ дают консультации бесплатно! Поэтому, за деньгами Вам "в другое окошко" :)


0
фото
Off-line Белинская Оксана
юрист
Сумы
ответил 18.01.2013 15:08

главное не адреса, а суть вопроса. надо это дело дать  юриту либо заниматься этим вопросом самостоятельно.


0
фото
Off-line Белинская Оксана
юрист
Сумы
ответил 18.01.2013 14:53

бесплатно давамть ответы я не собираюсь уже


0
фото
Off-line Никоненко Вячеслав
юрист
Сумы
ответил 18.01.2013 14:51
этот ответ относится к Белинская Оксана

А на Гамалея, 25 - Управление госкомзема в Сумском районе


0
фото
Off-line Никоненко Вячеслав
юрист
Сумы
ответил 18.01.2013 14:45
этот ответ относится к Белинская Оксана

http://www.sumyzemres.gov.ua/about/struktura/teritoraln-pdrozdli.html

А откуда у Вас сведения о том, что государственный акт на право собственности на земельный участок автора вопроса уже подготовлен и находится на Гамалея, 25? Исходя из текста вопроса, такого акта еще не существует.


0
фото
Off-line Белинская Оксана
юрист
Сумы
ответил 18.01.2013 14:31

этот ответ относиться к Никоненку Вячеславу

Я не согласна с Вашими утверждениями


0
фото
Off-line Никоненко Вячеслав
юрист
Сумы
ответил 18.01.2013 14:13
этот ответ относится к Белинская Оксана

Управление госкомзема в г. Сумы - ул. Кирова, 21.


0
фото
Off-line Белинская Оксана
юрист
Сумы
ответил 18.01.2013 13:54

обращаться в зем ресурсы в г. Сумі на ул. Гамалия 25


0
фото
Off-line Кириченко Иван
ответил 18.01.2013 12:50

Было у меня такое дело: Обратившись в месный совет вам ответят что необходимо выдилить в натуре часть дома затем они смогут подилить землю. Т.е. иск в суд скорее всего прийдется подавать о выдилении в натуре части дома по другому вы без соседа не приватизируете.


0
фото
Off-line Адвокат Андрей Левковец
адвокат
Киев
ответил 18.01.2013 12:31

Обратитесь в местный совет с заявление о разделении участков и приватизации. В процессе его удовлетворения будут проведены землеустроительные работы, которые и определят Ваши границы. После принятия решения советом Вы получите отдельный участок



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?