Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Норма земельної ділянки для кожного співвласника житлового будинку

18.11.2013 18:47
Добрий день! До юристів сайту у мене декілька практичних запитань стосовно земельного законодавства.
Якої площі земельну ділянку кожен окремо із співвласників житлового будинку має право безоплатно прийняти у власність, якщо прибудинкова територія розміром у 0,28 га розділена між трьома співвласниками у співвідношенні 1/5, 2/5, 2/5?
Один із співвласників отримає у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку 0,56 га, а двоє інших по 0,1 га кожен? Або існують деякі обмеження про які не вказано у Земельному Кодексі?
У землевпорядній організації говорять, що згідно статті 358 Цивільного кодексу України ми маємо можливість отримати безоплатно у власність лише 0,1 га на всіх трьох співвласників, тому що будинок у спільній частковій власності. Але таке запитання. Стаття 358 Цивільного кодексу України на яку посилається землевпорядна організація не має відношення до землі, якою ми користуємося, тому що ця земля не перебуває у нашій власності. На даний час ми користувачі без права власності, але маємо право прийняти ії у власність. Також норми статті 121 Земельного кодексу України застосовується до неприватизованої землі і вони застосовуються в розрахунку на громадян України. До будинків, «домоволодінь», дерев, автомобілів, сільськогосподарських угідь, споруд норми статті 121 Земельного кодексу України не застосовуються. Тобто право на землю насамперед має громадянин.
Дайте, будь ласка, відповіді на мої запитання, а також скажіть, що з цього приводу тлумачать інші закони України?




Ответы юристов

0
фото
Off-line Бондарева Ольга
Киев
ответил 19.11.2013 07:57

Все ви юридично правильно викладаєте.  От тільки до виключної компетенції місцевих рад належать повноваження розпоряджатись землями на території міста, села.  Тобто, вирішити передати Вам у власність тільки 0,1 га на всіх співвласників будинку, щоб не мати потім зайвих запитань від компетентних органів щодо розтрати земельного фонду. Оскільки законом передбачено не 0,1 га на людину, а не більше 0,1 га на людину, тобто можна передати Вам менше - 0,1 га на всіх. Зазвичай, передають 0,1 га під цільове призначення житлової забудови та іншу частину під ОСГ (город), можна попросити під фруктовий сад.   Оскільки на Вашій земельній ділянці все одно є якісь насадження, Вам вигідно спочатку самим поділити землю з урахуванням перспективи добудов-прибудов, потім запросити геодезистів для складання кадастрового плану потрібної Вам конфігурації розподілу, і потім вже подавати спільну заяву на передачу земельної ділянки у власність (з двома цільовими призначеннями).  Врахуйте, що дерева та інші плодові багаторічні насадження є об'єктами права власності окремо від землі, тобто є правомірним просити землю у власність під вже давно існуючий сад.  Знадобиться допомога у розрахунках розподілу, звертайтесь.


0
фото
Off-line Дышловой Валерий
юридическая компания
Севастополь
ответил 18.11.2013 19:31

Да юристы, Вам, практически обязаны................................................



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?