Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Покупка земельного участка под постройку

18.11.2013 18:03

Хочу приобрести земельный участок. Гос акт на него имеется. Какие документы должен предоставить продавец? Обязательно ли нужны: экспертная денежная оценка, извлечение из технической документации о нормативной денежной оценке земельного участка? Для чего они нужны? Спасибо.



Комментарии автора вопроса

19.11.2013 08:56
"Експертна грошова оцінка земельної ділянки потрібна більше для того, щоб продавці не занижали реальну вартість об'єкту."
В моем случае, земельный участок продается по очень низкой цене, т.к. я делаю только небольшую доплату, а основная сумма списывается как-бы "за долг".
какая примерная сумма уйдет на переоформление? существуют ли другие варианты переоформления участка (дарственная)?



Доступные специалисты в области земельного права

Ответы юристов

0
фото
Off-line Юридична компанія "СПІКЕР"
юридическая компания
Киев
ответил 19.11.2013 12:45

Все одно, в договорі купівлі-продажу має прописуватися ціна не нижчої експертно грошової оцінки земельної ділянки. Крім цього державне мито при підписанні договору сплачується не Вами а Продавцем.

Ви також можете підписати договір дарування. але такий же порядок укладання, що і договір купівлі-продажу. Такий же пакет документів  таке ж і державне мито.


0
фото
Off-line Радомская Елена
юридическая компания
Донецк
ответил 18.11.2013 19:03
этот ответ относится к Юридична компанія "СПІКЕР"

присоединяюсь к ответу коллеги


0
фото
Off-line Юридична компанія "СПІКЕР"
юридическая компания
Киев
ответил 18.11.2013 18:24
ответ исправлен 18.11.2013 18:25

 З 1 січня 2013 року набуває чинності Закон України «Про державний земельний кадастр», відповідно до якого документом, що посвідчує право власності, стає свідоцтво на право власності, видане територіальним органом Державної реєстраційної служби (Держреєстру). Проте документом, що підтверджує право власності на земельну ділянку, буде витяг з Державного земельного кадастру. 

Крім того, для посвідчення договорів відчуження земельних ділянок нотаріусам також необхідно надати такі документи:
- висновок про експертну грошову оцінку земельної ділянки. Виходячи з вимог статті 13 Закону України «Про оцінку земель», для укладення договору купівлі-продажу земельних ділянок обов»язковим є проведення експертної оцінки земельних ділянок, зокрема, у разі відчуження земельних ділянок, що належать до державної або комунальної власності та на підставі рішення суду. Однак, з огляду на те, що відповідно до пункту 172.3. статті 172 розділу IV «Податок на доходи фізичних осіб» Податкового кодексу України, дохід від продажу об'єкта нерухомості визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об'єкта, розрахованої органом, уповноваженим здійснювати таку оцінку відповідно до закону, нотаріусам при посвідченні договорів відчуження земельних ділянок (крім міни та дарування), вважаємо, що необхідно вимагати звіт про експертну грошову оцінку земельної ділянки. Крім того   за нотаріальне посвідчення договорів відчуження земельних ділянок стягується державне мито у розмірі 1 % суми договору (згідно пунктами «а», «б» частини третьої статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України від 21.01.1993 «Про державне мито»). Експертна грошова оцінка земельної ділянки потрібна більше для того, щоб продавці не занижали реальну вартість об'єкту.
• витяг з Поземельної книги про земельну ділянку;
• витяг з Державного реєстру обтяжень рухомого майна про відсутність податкової застави;
• витяг з Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна про відсутність заборони (арешту);
• витяг з Державного реєстру іпотек про відсутність обтяження нерухомого майна іпотекою.

 

 

 



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?