Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Покупка половины дома на неприватизированной земле

17.11.2013 13:33

Добрый день. Нужна консультация. Есть земельный участок на 2 хозяина. 1/2 + 1/2. Сосед хочет продать нам свою половину. При оформлении у нотариуса договора купли-продажи, оказалось, что у него нет гос. акта (т.е. земля не приватизирована) Оформить приватизацию он не может, т.к. является гражданином др. г-ва. Как быть?





Доступные специалисты в области земельного права

Ответы юристов

0
фото
FIND
On-line Костромина Виктория
юрист
Киев (также вся Украина)
ответил 17.11.2013 21:19

еему не надо делать приватизацию - он может продать 1/2 дома с участком, а на землю взять только кадастровий номер



с ув. Костромина Виктория , тел. 067-392-07-61, 050-208-41-00, 063-511-80-99, kostromina.uryslygi@ukr.net, частные консультации - платные
Показать контактную информацию
0
фото
Off-line Бондарева Ольга
Киев
ответил 17.11.2013 16:11

На пол-дома у него ведь есть документы. Для участка надо взять справку о присвоении участку кадастрового номера.  По договору купли-продажи он может продать 1/2 часть дома, расположенного на участке с кадастровым номером...


0
фото
Off-line Stadnik Viktoriia
юрист
Киев
ответил 17.11.2013 15:02
ответ исправлен 17.11.2013 15:07

Доброго дня! Відповідно до ч.2 ст. 81 Земельного кодексу України

Іноземці та особи без громадянства можуть набувати права власності на земельні ділянки несільськогосподарського призначення в межах населених пунктів, а також на земельні ділянки несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів, на яких розташовані об'єкти нерухомого майна, що належать їм на праві приватної власності. Іноземці та особи без громадянства можуть набувати права власності на земельні ділянки відповідно до частини другої цієї статті у разі:
а) придбання за договором купівлі-продажу, ренти, дарування, міни, іншими цивільно-правовими угодами;
б) викупу земельних ділянок, на яких розташовані об'єкти нерухомого майна, що належать їм на праві власності;
в) прийняття спадщини.

Відповідно до ст. 79-1 ЗК Земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння їй кадастрового номера. Формування земельних ділянок шляхом поділу та об'єднання раніше сформованих земельних ділянок, які перебувають у власності або користуванні, без зміни їх цільового призначення здійснюються за технічною документацією із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельних ділянок. Земельна ділянка може бути об'єктом цивільних прав виключно з моменту її формування (крім випадків суборенди, сервітуту щодо частин земельних ділянок) та державної реєстрації права власності на неї.
Державна реєстрація речових прав на земельні ділянки здійснюється після державної реєстрації земельних ділянок у Державному земельному кадастрі.

Для укладення договору-купівлі продажу земельної ділянки необхідно оформифти витяг з Державного земельного кадастру.


0
фото
Off-line Удаленный Пользователь
ответил 17.11.2013 13:39

Здравствуйте.

Для сделки купли - продажи достаточно кадастрового номера земельного участка. После покупки приватизируете.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?