Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Помогите разгадать ребус ТК Украины

14.12.2015 02:45
Добрый день Вам! Мой вопрос касается езды на рерастаможенном авто! Конституционный Суд Украины 31 марта дал официальное толкованиест 469 п 2 Таможенного Кодекса Украины.п 2 ст 469 был единственным пунктом в ТК Украины, в котором были прописаны санкции за использование автомобиля на иностранной регистрации без дополнительного разрешения Таможни. Как я понял, самостоятельно ввести авто и ездить на нём я не могу, а если его ввёз гражданин той страны, где авто зарегистрирован, то я без проблем имею право на нём ездить. Действительно ли оно так и вообще на основании чего можно ездить у нас на авто из Европы? Заранее благодарен за ответ!
г. Николаев



Ответы юристов

0
фото
FIND
Off-line Рыбинцев Сергей
адвокат
Днепропетровск (также Киев)
ответил 14.12.2015 10:35

Доброго дня!

Якщо авто належить фізичній особі нерезиденту, тоді ви, як резидент країни, не можете їздити на цьому авто, без притягнення до відповідальності.

Ця ж позиція в Рішенні КСУ і висловлена.

Питання тимчасового ввезення на митну територію України транспортних засобів врегульовано як у Кодексі, так і в положеннях Додатка C до Конвенції про тимчасове ввезення (далі - Конвенція), до якої Україна приєдналася згідно із Законом України "Про приєднання України до Конвенції про тимчасове ввезення" від 24 березня 2004 року N 1661-IV.

Основним змістом Конвенції, прийнятої з метою спрощення та гармонізації митних процедур щодо тимчасового ввезення, є зобов'язання кожної із Договірних Сторін давати згоду на тимчасове ввезення транспортних засобів, зазначених у Додатках до Конвенції.

Відповідно до пункту (b) статті 7 Додатка C до Конвенції транспортні засоби приватного використання можуть використовуватися третіми особами, які мають належний дозвіл користувача права на тимчасове ввезення; кожна Договірна Сторона може дозволити таке використання особою, яка постійно проживає на її території, зокрема якщо вона використовує його (транспортний засіб) від імені і згідно з інструкціями користувача права на тимчасове ввезення.

Таким чином, громадянин-нерезидент, який ввіз транспортний засіб особистого користування на митну територію України і помістив його в митний режим тимчасового ввезення, може передавати цей транспортний засіб у користування третій особі - нерезиденту.

Шукайте інші шляхи ввезення авто і використання його вами, як резидентом. Наприклад через представництво іноземної компанії.



Ваш юрист у Дніпропетровську,Києві, Одесі // (050) 3202873 ribintsevss@gmail.com
Показать контактную информацию

закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?