Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Шантаж в соц.мережі.

27.11.2015 15:30

Доброго дня! Я работаю на сайте, веб моделей. На данный момент это единственный мой заработок. Но одна особа сделала скрин моего рабочего места, то есть меня. Поскольку на сайте мы в откровенных нарядах то соответственно у него такие и фото. Он грозиться послать мои фото моим друзьям в соц. Сети. Я соответственно этого не хочу. Что мне делать? Насколько я знаю он не имеет права без моего согласия посылать мои фото.


г. Тетиев



Ответы юристов

0
фото
Off-line Король Сергій
адвокат
Киев
ответил 28.11.2015 09:13

Что значит грозится? Требует чтото в замен? Если деньги или другие мат. ценности или прав на них - то это вымогательство - уголовное преступление. Следственно проблемы доказываня и возможной огласки при раследовании.


0
фото
Off-line Ручка Олег
адвокат
Киев
ответил 27.11.2015 16:11
ответ исправлен 27.11.2015 16:23

Дійсно без згоди особи не можна розповсюджувати її фотографії, крім випадків якщо за ці фото вам заплатили або вони є в публічному доступі з вашої згоди. 

Оскільки Ви знаєте, що хтось нишком зробив Ваші фото, то рекомендую для забезпечення подальшого притягнення особи до відповідальності:

- спробувати якимось чином зафіксувати, які саме фото є у шантажиста - наприклад попросити надати або показати вам ці фотографії у присутності свідків, відправити по ММС (щоб був номер відправника), відправити по емейлу з якого раніше ви отримували листи від вказаної особи та з них зрозуміло, хто є користувачем поштової скриньки або з робочого емейлу;

- надіслати цій особі письмове повідомлення про те, що ви забороняєте розповсюджувати ваші фото (повідомлення необхідно вручити під розпис особи та/або направити поштою). 

Дивіться додатково Цивільний кодекс України:

Стаття 307. Захист інтересів фізичної особи при проведенні фото-, кіно-, теле- та відеозйомок

1. Фізична особа може бути знята на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку лише за її згодою. Згода особи на знімання її на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку припускається, якщо зйомки проводяться відкрито на вулиці, на зборах, конференціях, мітингах та інших заходах публічного характеру.

2. Фізична особа, яка погодилася на знімання її на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку, може вимагати припинення їх публічного показу в тій частині, яка стосується її особистого життя. Витрати, пов'язані з демонтажем виставки чи запису, відшкодовуються цією фізичною особою.

3. Знімання фізичної особи на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку, в тому числі таємне, без згоди особи може бути проведене лише у випадках, встановлених законом.

Стаття 308. Охорона інтересів фізичної особи, яка зображена на фотографіях та в інших художніх творах

...

2. Якщо фізична особа позувала авторові за плату, фотографія, інший художній твір може бути публічно показаний, відтворений або розповсюджений без її згоди.

Фізична особа, яка позувала авторові фотографії, іншого художнього твору за плату, а після її смерті - її діти та вдова (вдівець), батьки, брати та сестри можуть вимагати припинення публічного показу, відтворення чи розповсюдження фотографії, іншого художнього твору за умови відшкодування автору або іншій особі пов'язаних із цим збитків.

3. Фотографія може бути розповсюджена без дозволу фізичної особи, яка зображена на ній, якщо це викликано необхідністю захисту її інтересів або інтересів інших осіб.

Якщо допоміг - залиште позитивний відгук


0
фото
Off-line Шишкин Алексей
юридическая компания
Харьков
ответил 27.11.2015 15:52

Так, а ваши фото или  видео, судя по всему и так в открытом пространстве может посмотреть любой желающий нет ни какого нарушения ваших прав.

Удачи.


0
фото
PREMIUM
Off-line Савенко Евгений
юридическая компания
Киев (также Харьков, Днепропетровск, Львов, Житомир, Винница)
ответил 27.11.2015 15:33
Вопрос даже не столько в том имеет или не имеет право, а в том, что вы вряд ли сможете что то доказать. Работа в интернете постоянно связана с подобными рисками. Если уж вы вышли в публичный доступ, то будьте готовы к любым последствиям подобного рода.

С уважением, Савенко Евгений (063) 641-91-77, (050) 529-68-00
Показать контактную информацию

закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?