Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Денежный перевод на имя дочери-это выплата по алиментам?

11.01.2013 14:30
Дочери 16 лет, ее отец прислал денежный перевод на ее имя. Этот перевод выплата по алиментам или нет? Т.к. по решению суда на содержание ребенка должен выплачивать мне. Я хочу взять справку о неуплате.



Ответы юристов

0
фото
Off-line Малый Николай
юрист
Новоград-Волынский
ответил 12.01.2013 14:08

В суді зарахують як аліменти. 


0
фото
Off-line Дромбінський Артем
юрист
Киев
ответил 12.01.2013 00:52

работая в исполнительной, видишь разные стороны алиментов! иногда до такого дурдома доходит!

Вот посмотрите по постам и кто отвечал - женский солидарен с женским, мужской с мужским:)

Если дело дойдет до суда - то он в суде просто скажет что мать тратит не по назначению, судья спросит у ребенка - что мама покупает а что не покупает - и папа скажет что ребенок плохо одет - не по сезону!

Ладно, я так понимаю что папа дал ребенку подростку денег, мама разозлилась и решила пойти другой стороной! на самом деле больше выслушать чем проработать! ведь юрист в таких делах - паралельнно становиться психологом!


0
фото
Off-line Стрыжак Евгений
юридическая компания
Днепропетровск
ответил 11.01.2013 22:50

тут не вопрос странный, просто человек (мать ребенка) хочет помотать нервы отцу ребенка, потому что у отца  жизнь сложилась, после развода, лучше чем у матери :) 


0
фото
Off-line Слымак Татьяна
адвокат
Киев
ответил 11.01.2013 15:53

Аліменти — це право на утримання, що має член родини, який потребує матеріальної допомоги, (далі — одержувач аліментів) за умови, що інший член родини (далі — платник аліментів) у стані надати матеріальну допомогу. Непрацездатним вважається член родини, що досяг пенсійного віку або є інвалідом I, II і III групи (ст. 75 Сімейного кодексу України від 10.01.02 р. № 2947-III, далі — СКУ). Один із подружжя є таким, що потребує матеріальної допомоги, якщо заробітна плата, пенсія, доходи від використання його майна, інші доходи не забезпечують йому прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Отже, аліменти можуть бути виплачені:

- одним членом подружжя на користь іншого члена (гл. 9 СКУ);

- одним з батьків в інтересах іншого на утримання дитини (гл. 15 СКУ);

- повнолітніми дітьми своїм непрацездатним батькам (гл. 22 СКУ).

Найпоширеніший випадок виплати аліментів — сплата аліментів одним з батьків в інтересах іншого, на утриманні або під опікою якого перебуває їхня спільна дитина.

Добровільна сплата аліментів

Батьки можуть укласти договір про сплату аліментів на дитину (п. 1 ст. 189 СКУ), в якому визначаються розмір, періодичність, а також форма виплати в грошовому і (або) натуральному вираженні (п. 2 ст. 181 СКУ). Договір укладається в письмовій формі та підлягає обов’язковому нотаріальному посвідченню (п. 1 ст. 189 СКУ). Умови договору не можуть порушувати права дитини, установлені СКУ, та у випадку невиконання батьком або матір’ю зобов’язань за договором аліменти стягуються на підставі виконавчого напису нотаріуса (п. 2 ст. 189 СКУ). Аліменти можна не виплачувати у випадку, якщо батьки з дозволу органів опіки передадуть дитині право власності на нерухоме майно. Такий договір підлягає обов’язковому нотаріальному посвідченню і державній реєстрації (п. 1 ст. 190 СКУ). У цьому випадку той з батьків, що проживає з дитиною, зобов’язується самостійно утримувати її.

Сплата аліментів з ініціативи платника - заява про добровільну сплату аліментів  платника - вирахування з з/пл за місцем його роботи.

Сплата аліментів за рішенням суду

Батьки можуть домовитися про порядок сплати і розмір аліментів. Якщо такої домовленості немає, той з батьків, з ким проживає дитина, може звернутися з позовом до суду. За рішенням суду аліменти присуджуються, як правило, у грошовій формі у відсотках від одержуваного доходу платника аліментів або у фіксованій сумі (п. 3 ст. 181 СКУ), якщо платник аліментів не має регулярного доходу (п. 2 ст. 182 СКУ). У цьому випадку платник або одержувач аліментів звертається до суду із заявою, що містить прохання визначити розмір аліментів у фіксованій сумі (п. 1 ст. 184 СКУ). Фіксований розмір аліментів підлягає індексації відповідно до законодавства (п. 2 ст. 184 СКУ).

Аліменти на утримання дітей сплачуються щомісяця до досягнення дитиною повноліття, тобто віку 18 років, якщо дитина не пройшла процедуру емансипації. При навчанні дитини в навчальному закладі (вищому або середньому) строк сплати аліментів може бути продовжено на весь період навчання.

Ще один важливий момент – для аліментних зобов’язань існує термін позовної давності, тобто час, протягом якого аліменти можуть бути стягнуті заднім числом і становить він три роки. Таким чином, якщо Ви не звернулися до суду з питанням сплати аліментів зразу, це можна зробити в будь-який інший час до досягнення дитиною 18 років. Довівши суду, що другий батько ухилявся від сплати аліментів на дитину, може бути прийнято рішення про стягнення грошової суми за попередні три роки до дати подання позову до суду.

Даний грошовий переказ я схильна класифікувати як подарунок та ніяк не аліменти в їх класичному вигляді. Але судом таку допомогу батька дитині може бути прийнято до уваги при розгляді питання про примусове стягнення аліментів через суд.


0
фото
Off-line Удаленный Пользователь
ответил 11.01.2013 15:37

Солидарен с мнением коллег, хотя, решать таки суду.


0
фото
Off-line Жежель Сергей
юрист
Днепродзержинск
ответил 11.01.2013 15:30

Я солидарен с Нурієв Самір и считаю что суд примет данные средства как в счет уплаты алиментов.


0
фото
Off-line Нурієв Самір
юрист
Борисполь
ответил 11.01.2013 14:39

Я думаю, что отец отправляя деньги думал об алиментах, просто не знал, кому их отправить.

Справку Вы то можете взять, но в суде он покажет доказательства отправки этих денег дочери и тогда деньги зачисляться как алименты.

ЛИЧНО МОЁ МНЕНИЕ.


0
фото
Off-line Ковтун Наталия
юрист
Киев
ответил 11.01.2013 14:34

Нет, этот перевод не выплата по алиментам. смело можете брать справку о неуплате. Этот перевод лично дочке, а не на содержание ее.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?