Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Работа с персональными данными

12.11.2013 12:10

Здравствуйте. Меня интересует какова на данный момент административная ответственность за несанкционированное использование баз данных. На рабочем месте меня вынуждают пользоваться базой данных людей, не являющихся нашими непосредственными клиентами. Какие юридические основания я имею не исполнять указание руководства? Спасибо.





Ответы юристов

0
фото
Off-line Юдин Олег
адвокат
Одесса
ответил 12.11.2013 13:46

Прежде чем «лезть в бутылку» с руководством, нужно, как минимум найти новую работу. Если Вы ее еще не нашли, и вопрос задали не с целью «красиво уйти», а Вас действительно интересуют юридические нюансы порядка использования персональных данных, то тогда Вам следует внимательнейшим образом изучить ЗАКОН УКРАЇНИ «Про захист персональних даних»

Когда Вы его прочтете, вполне возможно, многие вопросы у Вас пропадут.

Например, Вы узнаете, что согласно ст.2 этого закона,

володілець персональних даних - фізична або юридична особа, якій законом або за згодою суб'єкта персональних даних надано право на обробку цих даних, яка затверджує мету обробки персональних даних, встановлює склад цих даних та процедури їх обробки, якщо інше не визначено законом.

При этом, ст.2 того же закона установлено, что:

обробка персональних даних - будь-яка дія або сукупність дій, таких як збирання, реєстрація, накопичення, зберігання, адаптування, зміна, поновлення, використання і поширення (розповсюдження, реалізація, передача), знеособлення, знищення персональних даних, у тому числі з використанням інформаційних (автоматизованих) систем

Как видите, обработка персональных данных подразумевает под собой и распространение этих данных, включая их продажу и иную передачу третьим лицам.

Вполне возможно, что Ваше руководство просто не считает нужным посвящать Вас во все юридический нюансы своего бизнеса. И это их право!

Что же касается лично Вашей административной ответственности, то не зная Вашей должности, сложно сказать, являетесь ли Вы вообще субъектом админ ответственности, но рекомендую ознакомиться со ст. 188-39 КоАП «Порушення законодавства у сфері захисту персональних даних», которой предусмотрено:

Неповідомлення або несвоєчасне повідомлення суб'єкта персональних даних про його права у зв'язку із включенням його персональних даних до бази персональних даних, мету збору цих даних та осіб, яким ці дані передаються, -

тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від трьохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

Неповідомлення або несвоєчасне повідомлення спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань захисту персональних даних про зміну відомостей, що подаються для державної реєстрації бази персона

тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

Повторне протягом року вчинення порушення з числа передбачених частинами першою або другою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, -

тягне за собою накладення штрафу на громадян від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від чотирьохсот до семисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

Ухилення від державної реєстрації бази персональних даних -

тягне за собою накладення штрафу на громадян від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

Недодержання встановленого законодавством про захист персональних даних порядку захисту персональних даних у базі персональних даних, що призвело до незаконного доступу до них, -

тягне за собою накладення штрафу від трьохсот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Успехов Вам!



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?