Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Чи має прово сусід копати котлован на прибудинковій територія?

02.11.2015 09:24

Доброго дня! Допоможіть вирішити таке питання. Я живу в багатоквартирному одноповерховому будинку, приватизований. Прибудинкова територія не приватизована. Сусід хоче провести воду від колодязя вздовж фундамента моєї квартири на відстанні 1метр 20 см. копаючи котлован глибиною більше метра. Скажіть, будь-ласка, чи має він право виконувати таку роботу якщо це навпроти моїх вікон і там є мої насадження,та до того ж ми не згодні, і чи не зашкодить це будівлі? Дякую!


г. Голованевск



Ответы юристов

0
фото
Off-line Сычёв Антон
адвокат
Харьков (также Кировоград)
ответил 02.11.2015 10:27

Добрий день!

Згідно з п. 4 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" прибудинкова територія - територія навколо багатоквартирного будинку, визначена на підставі відповідної містобудівної та землевпорядної документації, у межах земельної ділянки, на якій розташовані багатоквартирний будинок і належні до нього будівлі та споруди, що необхідна для обслуговування багатоквартирного будинку та задоволення житлових, соціальних і побутових потреб власників (співвласників та наймачів (орендарів) квартир, а також нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирному будинку.

За приписами пункту 6 цієї ж  статті прибудинкова територія є спільним майном багатоквартирного будинку.

Статтею 10 цього Закону встановлено, що співвласники приймають рішення щодо управління багатоквартирним будинком на зборах у порядку, передбаченому цією статтею. Якщо у багатоквартирному будинку в установленому законом порядку утворено об'єднання співвласників, проведення зборів співвласників та прийняття відповідних рішень здійснюється згідно із законом, що регулює діяльність об'єднань співвласників багатоквартирних будинків.

Таким чином, ви можете роз*яснити своєму сусідові, що він не вправі виконувати будь-які роботи на прибудинковій території до вирішення цього питання на зборах співвласників вашого багатоквартирного будинку.


0
фото
FIND
Off-line Штангей Сергей
юрист
Киев (также (также вся Украина))
ответил 02.11.2015 09:37

Все работы, на участеке, что по документам относится к придомовой территории дома, мсогут проводиться только с согласия собствеников квартир данного дома



Контакты: mrphua81@gmail.com; 380958643302 - Звоните
Показать контактную информацию

закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?