Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Нежитлова будівля

27.10.2015 12:30
Добрий день. Я хочу купити колишні склади згідно договору купівлі-продажу. Відповідно до документів ці склади: тип об єкта - нежитлова будівля. власність приватна. Власники мають тільки такі документи: свідоцтво про право власності; Витяг про реєстрацію права власності на нерухоме майно і технічний паспорт. Ці склади були придбані у 2008 році. 1). Чи достатньо цих документів для того, щоб я законно міг придбати ці склади у цього власника? 2) якщо це нежитлова будівля, то чи потрібні документи на земельну ділянку? Якщо так, то які? і де їх можна отримати? 3) один нотаріус нам сказав, що йому достатньо документів і він може приступати до процедури купівлі-продажу, а інший категорично сказав, що немає документів на землю і він не буде цього робити. ЩО МЕНІ В ТАКОМУ ВИПАДКУ РОБИТИ? ПОРАДЬТЕ БУДЬ ЛАСКА?
г. Киев

Комментарии автора вопроса

27.10.2015 12:54
Власність спільна часткова.Підтвердженням є визначення ВССУ від 19.09.2012 р. № 6-25176св12, в якому він дійшов висновку, що розмір та кадастровий номер земельної ділянки є істотною умовою тільки того договору, який передбачає перехід права на земельну ділянку. Такими, зокрема, є договори, за якими до набувача переходить право власності на житлові будинки, будівлі та споруди. Але договори щодо переходу права власності на частку в праві спільної часткової власності, на думку суду, можуть не передбачати переходу права на земельну ділянку, а тому вносити до такого договору відомості про земельну ділянку не обов’язково. Крім того, як підкреслив ВССУ, законодавством не передбачено заборону на відчуження нерухомого майна, а тим більше його частки, без відводу земельної ділянки, на якій воно розташоване. На цих підставах суд визнав неправомірною відмову нотаріуса у посвідченні договору купівлі-продажу 1/15 частки житлового будинку.

На необов’язковість зазначення в договорі купівлі-продажу частки у праві часткової власності на нерухомість і приміщень у житлових будинках і спорудах вказує і Консультативно-методична рада з питань нотаріату. У п. 2.2 їх Методичних рекомендацій, затверджених 26.11.2010 року, зроблено висновок про те, що вимоги статей 377 ЦК і 120 ЗК при посвідченні договорів відчуження частки у спільній частковій власності на нерухоме майно та приміщень у житлових будинках, будівлях не застосовуються.



Ответы юристов

0
фото
Off-line Шишкин Алексей
юридическая компания
Харьков
ответил 27.10.2015 12:49

Для того чтобы совершить сделку купли - продажи объекта недвижимого имущества расположенного на земельном участке, неважно жилого или нежилого необходимо иметь справку о кадастровом номере земельного участка. Это можно получить в земельном кадастровом центре г. Киева. Если данному участку кадастровый номер не присвоен, а такое может быть ведь у нас неразбериха, то сделку совершить будет нельзя до присвоения такого номера.

Удачи.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?