Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Право на дом

23.10.2015 22:29
Вечер добрый. У меня (на мой взгляд) очень сложная ситуация. Мне 31 год. Когда мне было 11 - умерла мама. Отец, когда мне было 17 лет (2001 г.), заключил брак с матчухой (до брака прожил с ней около 10-12 мес.) Сейчас отец перенёс 2 инсульта и здоровье его чесно говоря не очень... и мышление у него честно говоря не очень. У меня есть старший брат родной, но с ним я поговорил и проблем с его стороны не будет. Матчуха не дождется (мне кажется) когда он помрет. Ах да забыл сказать у неё есть дочь 19 лет, но отец её не удочерял. Какие шансы на то чтобы оформить на себя дарственную и ухаживать за отцом, а её из дома попросить вон, так как она за ним плохо очень смотрит?
г. Кривой Рог



Возможно Вам будут полезны следующие видеоконсультации

Проблемы с ЖЭКами. Как их решить? Сергей Панасюк.
Проблемы с ЖЭКами. Как их решить? Сергей Панасюк.
В этом ролике мы поговорим о проблемах с ЖЭКами, о качестве коммунальных услуг и как бороться с ЖЭКами Запомните...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев

Ответы юристов

0
фото
Off-line Бондарева Ольга
Киев
ответил 24.10.2015 14:26
Справка от психиатра о том, что отец при здравом уме, осознает значение своих действий и действительно хочет, чтобы весь его дом достался только Вам. И в тот же день пригласите к отцу нотариуса. Как вариант, собирайте документальные подтверждения того, что Вы об отце заботитесь, а мачеха отказывается о нём заботиться, тогда после смерти отца можно будет в судебном порядке лишить её права наследования.
0
фото
Off-line Иваненко Мария
юрист
Киев (также вся Украина)
ответил 24.10.2015 02:18

Можно вначале дарственную оформить.Если здоровье отца позволяет. а потом опекунство.


0
фото
Off-line Мороз Виктор
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина)
ответил 23.10.2015 23:47

Вполне реально пригласить нотариуса и оформить договор дарения. Но мачеха может пробовать оспорить договор дарения, поэтому предварительно освидетельствуйте в день заключения сделки отца у психиатра.


0
фото
Off-line Литвиненко Олександр
юридическая компания
Киев (также Одеса, Харьків, Львів, Днепр, Україна)
ответил 23.10.2015 22:51

Попробуйте, но есть несколько нюансов. Когда поиобретался дом? Кто собственник?

1 Сделку смогут признать недействительной, если докажут что отец не отдавал отчета своим действиям.

2 Если мачеха прописана и проживает в доме, то выгнать её нельзя.


1
фото
FIND
Off-line Бованенко Александр
адвокат
Киев (также Вся Украина)
ответил 23.10.2015 22:49

Це що стосується спадщини та права Вашої мачухи на частку у спадщині.

Цивільний кодекс України

Стаття 1241. Право на обов'язкову частку у спадщині

1. Малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом (обов'язкова частка).

Розмір обов'язкової частки у спадщині може бути зменшений судом з урахуванням відносин між цими спадкоємцями та спадкодавцем, а також інших обставин, які мають істотне значення.

2. До обов'язкової частки у спадщині зараховується вартість речей звичайної домашньої обстановки та вжитку, вартість заповідального відказу, встановленого на користь особи, яка має право на обов'язкову частку, а також вартість інших речей та майнових прав, які перейшли до неї як до спадкоємця.

3. Будь-які обмеження та обтяження, встановлені у заповіті для спадкоємця, який має право на обов'язкову частку у спадщині, дійсні лише щодо тієї частини спадщини, яка перевищує його обов'язкову частку.

До непрацездатних осіб відносяться: а) особи, які досягли віку - жінки - 55 років, чоловіки - 60 років, тобто віку, який дає їм підставу для одержання пенсії за віком, незалежно від того, чи продовжують вони працювати; б) інваліди I, II та III груп.

Стаття 1224. Усунення від права на спадкування

1. Не мають права на спадкування особи, які умисно позбавили життя спадкодавця чи будь-кого з можливих спадкоємців або вчинили замах на їхнє життя.

Положення абзацу першого цієї частини не застосовується до особи, яка вчинила такий замах, якщо спадкодавець, знаючи про це, все ж призначив її своїм спадкоємцем за заповітом.

2. Не мають права на спадкування особи, які умисно перешкоджали спадкодавцеві скласти заповіт, внести до нього зміни або скасувати заповіт і цим сприяли виникненню права на спадкування у них самих чи в інших осіб або сприяли збільшенню їхньої частки у спадщині.

3. Не мають права на спадкування за законом батьки після дитини, щодо якої вони були позбавлені батьківських прав і їхні права не були поновлені на час відкриття спадщини.

Не мають права на спадкування за законом батьки (усиновлювачі) та повнолітні діти (усиновлені), а також інші особи, які ухилялися від виконання обов'язку щодо утримання спадкодавця, якщо ця обставина встановлена судом.

4. Не мають права на спадкування за законом одна після одної особи, шлюб між якими є недійсним або визнаний таким за рішенням суду.

Якщо шлюб визнаний недійсним після смерті одного з подружжя, то за другим із подружжя, який його пережив і не знав та не міг знати про перешкоди до реєстрації шлюбу, суд може визнати право на спадкування частки того з подружжя, хто помер, у майні, яке було набуте ними за час цього шлюбу.

5. За рішенням суду особа може бути усунена від права на спадкування за законом, якщо буде встановлено, що вона ухилялася від надання допомоги спадкодавцеві, який через похилий вік, тяжку хворобу або каліцтво був у безпорадному стані.

6. Положення цієї статті поширюються на всіх спадкоємців, у тому числі й на тих, хто має право на обов'язкову частку у спадщині, а також на осіб, на користь яких зроблено заповідальний відказ.

Якщо Вам батько офіційно не усиновлював дітей Вашої мачухи то відповідно вони не маютьніякого права на частку у спадщині.

З огляду на вищенаведене Ви маєте право прийняти спадщину в цілому якщо доведете ті факти які зазначені в останній статті.



С уважением, Александр 097-067-13-94; 067-139-89-55; email: lawyer133@ukr.net
Показать контактную информацию

закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?