Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Имеет ли право резидент украины сдать в аренду земельный пай, полученный в насле

20.10.2015 23:43
Я-гражданка России, но последние 6 лет постоянно проживаю в Украине, оформлен вид на жительство.Я получила в наследство земельный пай. В Земельном кодексе (ст.81) указано, что земли с/х назначения,принятые в наследство иностранными гражданами, на протяжении года подлежат отчуждению. Но, как я понимаю, законно продать пай я не могу, так как действует мораторий на продажу земли. Что будет, если по истечению этого года я не продам, не оформлю дарение или не передам по наследству этот пай. Его у меня заберут в судебном порядке? НЕ имею ли я право, как резидент Украины, сдать пай в аренду? Как правильно поступить в этом случае? Спасибо.



Ответы юристов

0
фото
Off-line Максимик Михайло Петрович
юридическая компания
Запорожье (также Дніпропетровськ, Мелітополь, Миколаїв, Київ)
ответил 21.10.2015 07:16

Мораторій на Ваш випадок не поширюється!


0
фото
Off-line Мороз Виктор
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина)
ответил 21.10.2015 00:08

Вы можете продать унаследованный земельный пай.


0
фото
FIND
Off-line Бованенко Александр
адвокат
Киев (также Вся Украина)
ответил 20.10.2015 23:58

У Листі від 16.01.2013 року № 10-71/0/4-13 ВССУ роз’яснив, що пункт 15 розділу X «Перехідні положення» Земельного кодексу України  яким встановлено заборону купівлі-продажу або іншого способу відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення, не поширюється на правовідносини спадкування земель іноземцями, оскільки положення ч. 4 ст. 81 ЗК, що визначає, що землі сільськогосподарського призначення, прийняті у спадщину іноземцями, а також особами без громадянства, протягом року підлягають відчуженню, є імперативним.

відповідно до частини п’ятої статті 22 ЗК землі сільськогосподарського призначення не можуть передаватись у власність іноземним громадянам, особам без громадянства, іноземним юридичним особам та іноземним державам.

Проте за змістом частини четвертої статті 81, статті 145 ЗК допускається, що земельні ділянки сільськогосподарського призначення ці особи також мають право набувати, проте лише у спадщину, і протягом року зобов’язані їх відчужити, оскільки успадковані земельні ділянки сільськогосподарського призначення не можуть перебувати у приватній власності осіб без громадянства або іноземних громадян. У разі невиконання цієї вимоги настають передбачені пунктом «д» статті 143 ЗК наслідки, а саме: право власності на земельну ділянку може бути примусово припинене за рішенням суду.

Ураховуючи те, що право власності відповідно до статті 125 ЗК виникає після одержання спадкоємцем земельної ділянки документа, що посвідчує право власності на земельну ділянку, та його державної реєстрації, після чого на зазначені правовідносини повністю поширюються гарантії права власності, то обчислення річного строку «добровільного» відчуження слід починати від часу одержання іноземним громадянином чи особою без громадянства державного акта на право приватної власності на земельну ділянку.

Отже, за відсутності факту «добровільного» відчуження іноземним громадянином чи особою без громадянства успадкованої земельної ділянки вона підлягає примусовому відчуженню, яке здійснюється виключно на підставі відповідного судового рішення. При цьому позивачем у справах про примусове відчуження іноземцями чи особами без громадянства успадкованих земельних ділянок сільськогосподарського призначення можуть бути відповідні органи прокуратури в межах повноважень, визначених законодавством України.

Тобто, Ви можете прийняти в спадщину земельний пай та протягом року зобовязані його відчужити.



С уважением, Александр 097-067-13-94; 067-139-89-55; email: lawyer133@ukr.net
Показать контактную информацию

закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?