Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Приватизация комнаты в общежитии

05.10.2015 13:49

Здравствуйте. Я работник ВС Украины. Проживаю в общежитии военного городка, но уже не действующей военной части, т.е городок не закрытого типа. Знаю, что вышел Закон, разрешающий приватизировать комнату, тем кто проживает не менее 5 лет. Вопрос: как правильно это сделать или с чего начать? Еще интересует перечень лиц подпадающих под льготы на приватизацию. Могу ли я претендовать на льготную приватизацию как одинокая мать?


г. Одесса



Возможно Вам будут полезны следующие видеоконсультации

Проблемы с ЖЭКами. Как их решить? Сергей Панасюк.
Проблемы с ЖЭКами. Как их решить? Сергей Панасюк.
В этом ролике мы поговорим о проблемах с ЖЭКами, о качестве коммунальных услуг и как бороться с ЖЭКами Запомните...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев

Ответы юристов

0
фото
On-line Пискун Леся
адвокат
Киев
ответил 13.10.2015 18:19

Добрий день,

   Правове регулювання: ЗУ "Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків" ( ділі по тексту: Закон), ЗУ "Про приватизацію державного житлового фонду" (далі: Закон-2), Положення про порядок передачі квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках у власність громадян, затверджено Наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 16.12.2009 № 396, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.10.2010 за № 109/17404 (далі: "Положення").

Згідно до ст. 1 Закону сфера дії ЗУ "Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків" поширюється на громадян, які не мають власного житла, більше п'яти років на законних підставах зареєстровані за місцем проживання у гуртожитках та фактично проживають у них.

  Пунктом 1 ст. 4 Закону громадяни, на яких поширюється дія цього Закону, мають право на приватизацію житлових приміщень у гуртожитках, які перебувають у власності територіальних громад і можуть бути приватизовані відповідно до закону.

   Відповідно п.1 ст.2 Закону-2 до об'єктів приватизації належать квартири багатоквартирних будинків, одноквартирні будинки, житлові приміщення у гуртожитках (житлові кімнати, житлові блоки (секції), кімнати у квартирах та одноквартирних будинках, де мешкають два і більше наймачів, які використовуються громадянами на умовах найму.

Законом-2 ч.1 ст.8 визначено, що приватизація державного житлового фонду здійснюється уповноваженими на це органами, створеними місцевою державною адміністрацією та органами місцевого самоврядування, державними підприємствами, організаціями, установами, у повному господарському віданні або оперативному управлінні яких знаходиться державний житловий фонд.

  Громадянин, який виявив бажання приватизувати займану ним і членам його сім'ї на умовах найму квартиру (будинку), жиле приміщення в гуртожитку, кімнату в комунальній квартирі, звертається в орган приватизації, де отримує бланк заяви. (п. 17 Положення).

 За неповнолітніх членів місм'ї наймача рішення щодо приватизації житла приймають батьки (усиновлювачі) або піклувальники. Згоду на участь у приватизації дітей вони засвідчуюють своїми підписами у заяві біля прізвища дитини. Якщо дитина віком від 14 до 18 років (настає неповна цивільна дієздатнійсть особи), додатково до заяви додається письмова нотаріально засвідчена згода батьків (усиновлювачів) або піклувальників.

  Прийняті документи реєструюються органом приватизації в окремому журналі (пункт 18 Положення).

З повагою,



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?