Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Споживач електричної енергії?

19.09.2015 16:32

Чи є споживачем електричної енергії особа, з якою у обленерго немає договору? Якщо обленерго подала позов на цю особу про нібито самовільне підключення, а розрахунок цієї нібито “заборгованості” виконано на зовсім іншу особу (прикладом, на померлого чоловіка) і цей факт підтверджується Актом звірки - як це можна використати на суді? На померлого і особовий рахунок відкрито. Які особливості розгляду справ щодо самовільного підключення? Де-факто майже всі документи виставили на померлого чоловіка.

Згідно Закону України ”Про електроенергетику” споживачі енергії - суб'єкти господарської діяльності та фізичні особи, що використовують енергію для власних потреб на підставі договору про її продаж та купівлю.



Комментарии автора вопроса

19.09.2015 17:09
А які питання у вас виникають?

19.09.2015 16:57
1.РЕС сформував вимоги як самовільне підключення після відключеннявід приладу обліку
2. Позов пред'явлено до нащадків.
3. Акт та протокол складено на нащадка
4. Акт складено 10.12.2013, протокол - 31.12.2013

Окрім того заявляють у позовних вимогах інфляцію та річні проценти - на це знайшов таке рішення - http://reyestr.court.gov.ua/Review/50009145 - там сказано що інфляція та річні проценти не застосовуються згідно листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 16 січня 2013 р. № 10-74/0/4-13.

Відшкодування шкоди - це відповідальність, а не боргове (грошове) зобов'язання, тому на шкоду не можуть бути нараховані проценти за користування чужими грошовими коштами, що теж є відповідальністю. Ці нарахування процентів на суму шкоди є фактично подвійною мірою відповідальності.

Таким чином, дія частини другої статті 625 ЦК про обов'язок боржника, який прострочив виконання грошового зобов'язання, сплатити на вимогу кредитора суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, не поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку із завданням шкоди.



Возможно Вам будут полезны следующие видеоконсультации

Проблемы с ЖЭКами. Как их решить? Сергей Панасюк.
Проблемы с ЖЭКами. Как их решить? Сергей Панасюк.
В этом ролике мы поговорим о проблемах с ЖЭКами, о качестве коммунальных услуг и как бороться с ЖЭКами Запомните...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев

Ответы юристов

0
фото
FIND
Off-line Рыбинцев Сергей
адвокат
Днепропетровск (также Киев)
ответил 19.09.2015 17:01

Позови РЕСу, як монополіста, суди рідко відхиляють, думаю ви це вже побачили в судовій практиці.

В мене особисто виникає багато питань, незважаючи на ваші уточнення.

Тому сформувати вам однозначну позицію захисту в суді, щоб ви змогли нею скористатись та справу виграти, не можу.

Потрібно бачити позовний матеріал в цілому.



Ваш юрист у Дніпропетровську,Києві, Одесі // (050) 3202873 ribintsevss@gmail.com
Показать контактную информацию
0
фото
Off-line Бондарева Ольга
Киев
ответил 19.09.2015 16:52
Спадкоємці померлого відповідають за його боргами в рамках вартості успадкованого майна. Самовільне підключення робить не споживачем, а особою, яка порушила права суб'єкта господарювання.
0
фото
FIND
Off-line Рыбинцев Сергей
адвокат
Днепропетровск (также Киев)
ответил 19.09.2015 16:45

Доброго дня! 

А як РЕС сформував позовні вимоги: як стягнення шкоди за самовільне підключення? Чи стягнення за договором про реструктуризацію боргу?

До кого позов предявлено? До померлої людини чи до нащадків?

Акт про порушення та Протокол на кого складено? На померлу людину?

Скільки часу пройшло від дати складання Акту та Протоколу про нарахування?

Окрім того, пораджу прочитати не тільки закон, який ви вказуєте, але й Правила користування ел.енергією для населення, саме він і регулює правовідносини між постачалиником та споживачем -фіз.особою.



Ваш юрист у Дніпропетровську,Києві, Одесі // (050) 3202873 ribintsevss@gmail.com
Показать контактную информацию

закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?