Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов
 
Украина

Авторское право

17.09.2015 16:32
Добрый день! Я работаю на предприятии, в управлении информационных технологий, занимаемся разработкой прикладного ПО, у нас существует функциональное разделение труда - разработка ПО и программирование, так сложилось, что ряд задач я сделала самостоятельно, и как разработчик, и как программист.Не так давно начальник отдела запретил мне практику программирования, и мои задачи (программный код) раздали по программистам, в сектор программирования. Имею ли я право на свой труд, так как такое решение руководителя вызывает и психологический дискомфорт, и в плане оперативности и эффективности дальнейшей работы, всё же, я как автор, знаю лучше все тонкости своих программ, пусть даже мне платили з/п. Но способности у всех разные, а зарплата уравнивает и не ссответствует уровню затрачиваемых усилий в работе, поиске решений. Спасибо!
г. Днепродзержинск

Комментарии автора вопроса

18.09.2015 22:20
Спасибо уважаемым юристам за ответы, я всё для себя поняла!Ответы юристов

0
фото
Off-line Мороз Виктор
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина)
ответил 17.09.2015 21:54

Не могу дополню ответ коллеги.

Все зависит не только от трудового договора, но в целом от того каким образом были оформлены Ваши отношения по созданию ПО.


0
фото
FIND
On-line Рыбинцев Сергей
адвокат
Днепропетровск (также Киев)
ответил 17.09.2015 18:04

Доброго дня! Спочатку трохи юриспруденції у цьому питанні.

Згідно зі ст. 1 Закону № 3792  «Про авторське право та суміжні права» службовий твір – це твір, створений автором у порядку виконання службових обов'язків відповідно до службового завдання чи трудового договору (контракту) між ним і роботодавцем.
Проте у будь-якому разі твір відповідає критеріям службового твору лише за умови дотримання таких вимог:
1) автор повинен створювати твір на підставі службового завдання чи трудового договору. Службове завдання на твір може складатись у довільній формі, але у ньому обов'язково мають бути визначені характеристики та строки створення службового твору;

2) договір між працівником і роботодавцем повинен передбачати перехід виключних майнових права на службовий твір від працівника до роботодавця;

3) створення твору має бути безпосереднім трудовим обов'язком автора-працівника;

4) службовими можуть вважатись лише ті твори, що створені працівником у зв'язку з виконанням ним трудових обов'язків. Тобто, якщо працівник створює твір, і це не пов'язано з виконанням ним службових обов'язків, у роботодавця не виникає жодних прав на результати творчої діяльності працівника;

5) роботодавець зобов'язаний виплатити працівнику винагороду за створення службового твору, а працівник – передати отримані ним результати (службовий твір) роботодавцю на матеріальному носії.

Згідно з ч. 2 ст. 429 ЦКУ майнові права інтелектуальної власності на об'єкт, створений у зв'язку з виконанням трудового договору, належать працівникові, який створив цей об'єкт, та юридичній або фізичній особі, де або у якої він працює, спільно, якщо інше не встановлено договором.

Отже, все залежить від ваших умов трудового договору, яким чином ви зафіксували ваше створіння, тощо.


Ваш юрист у Дніпропетровську,Києві, Одесі // (050) 3202873 ribintsevss@gmail.com
Показать контактную информацию

закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:Категории вопросов

 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2017    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?