Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Оскорбление личности

13.09.2015 18:04
Добрый день! У меня произошел конфликт с соседями. Они начали постоянно меня и моего мужа оскорблять, мы себя пытаемся сдерживать. Но они проходу не дают. Соседи свидетели. Как донести людям, чтобы они нас не трогали по закону. Есть статья о оскорблении и чести личности. Добьюсь ли я ней что-то?
г. Бердичев



Ответы юристов

0
фото
FIND
Off-line *** Евгений
юрист
Киев (также и вся Украина)
ответил 14.09.2015 13:10

Рекомендую Вам подать ЗАЯВЛЕНИЕ в милицию, а на основании материалов, проверки проведенной милицией, подавайте ИСК в суд о защите чести, достоинства, а при наличии оснований и возмещении морального ущерба.



Консультация в индивидуальном порядке - на платной основе. С уважением, Евгений /моб.тел. (099)102-33-93, (097) 752-56-13/
Показать контактную информацию
0
фото
Off-line Маруценко Сергей
юрист
Селидово
ответил 13.09.2015 20:38

Свидетельские показания Ваших знакомых могут являться доказательством неправомерных действий в отношении Вас. Зафиксировать данное правонарушение можно через обращение в органы МВД, а дальше с иском в суд "О защите чести, достоинства и деловой репутации" с требованиями попросить извинения и взыскать моральный вред. 


0
фото
Off-line Закалюжна Інна
адвокат
Житомир
ответил 13.09.2015 20:02

Важливою гарантією забезпечення прав і свобод людини і громадянина, закріплених Конституцією України, є судовий захист від протиправних посягань на його честь та гідність.

Питання захисту честі, гідності, ділової репутації регулюють:

Конституція України [1];

Цивільний кодекс (далі: ЦК) України [2] ;

Постанова Пленуму Верховного Суду України від 28 вересня 1990 року N 7 "Про застосування судами законодавства, що регулює захист честі, гідності і ділової репутації громадян та організацій" (останні зміни до зазначеної постанови вносились 3 грудня 1997) [3], а також

правові акти, які регулюють порядок компенсації моральної шкоди (зокрема, Постанова Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 року N 4 "Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди" [4], Лист Міністерства юстиції України від 13.05.2004 р. N 35-13/797 Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади про методичні рекомендації "Відшкодування моральної шкоди" [5]).

Відповідно до ч. 1 ст. 3 Конституції України, людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. За ст. 28 ЦК України, кожен має право на повагу до його гідності. Згідно положень ч. 4 ст. 32 Конституції України, кожному гарантується судовий захист права спростовувати недостовірну інформацію про себе і членів своєї сім'ї та права вимагати вилучення будь-якої інформації, а також право на відшкодування матеріальної і моральної шкоди, завданої збиранням, зберіганням, використанням та поширенням такої недостовірної інформації.

ЦК України містить ст. 297 "Право на повагу до гідності та честі", в якій зазначено, що кожен має право на повагу до його гідності та честі. Гідність та честь фізичної особи є недоторканними. Фізична особа має право звернутися до суду з позовом про захист її гідності та честі.

Однак, слід мати конкретні докази існування факту порушення ваших прав на честь та гідність.

Звернення до правоохороних органів будуть лише першою сходинкою у створенні самої цивільної справи, якщо ви поставите собі за мету захищатись саме в судовому порядку.

Якщо не маєте такої мети, то такий ерое буде мати лише профілактичний ефект для сусідів. Іноді і цього достатньо.


0
фото
Off-line Цибрий Татьяна Владимировна
адвокат
Киев
ответил 13.09.2015 19:42

Обращайтесь в милицию . Одной беседы участкового милиционера и одного штрафа вполне хватит для внятного разьяснения их неправоты. 


0
фото
Off-line Margarita Vladimirovna
юрист
Винница
ответил 13.09.2015 19:06

Знімайте пол можливості на відео з метою фіксації та з заявою до міліції, якщо не буде ніякого результату- до суду


0
фото
Off-line Мороз Виктор
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина)
ответил 13.09.2015 18:10

Обращайтесь с письменным заявлением в милицию, их могут привлечь к админответственности.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?