Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Повторная приватизация

10.09.2015 13:41
Добрый день! Необходимо приватизировать участок земли, но у меня уже есть одна приватизация на 15 соток. Проживаю в сельской местности, где, как мне известно, можно приватизировать до 25 соток бесплатно. Возможно ли бесплатно приватизировать еще участок на 10 соток или в любом случае, повторная приватизация будет платная? Спасибо!
г. Одесса



Доступные специалисты в области земельного права

Ответы юристов

0
фото
Off-line Романов Александр
юридическая компания
Кривой Рог (также Киев, Днепропетровск)
ответил 10.09.2015 13:54

Ні, не це неможливо.

Але згідно ст 121 Земельного кодексу України громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах:

а) для ведення фермерського господарства - в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство. Якщо на території сільської, селищної, міської ради розташовано декілька сільськогосподарських підприємств, розмір земельної частки (паю) визначається як середній по цих підприємствах. У разі відсутності сільськогосподарських підприємств на території відповідної ради розмір земельної частки (паю) визначається як середній по району;

б) для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара;

в) для ведення садівництва - не більше 0,12 гектара;

г) для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара;

ґ) для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10 гектара;

д) для будівництва індивідуальних гаражів - не більше 0,01 гектара.

2. Розмір земельних ділянок, що передаються безоплатно громадянину для ведення особистого селянського господарства, може бути збільшено у разі отримання в натурі (на місцевості) земельної частки (паю).

Частина 4 статті 116 Земельного кодексу визначає, що передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, наведених вище, провадиться один раз за кожним видом використання. Тобто якщо ви отримали безоплатно у власність присадибну ділянку із земель державної та комунальної власності в межах норм без-оплатної приватизації, то вже не маєте права на повторну безоплатну приватизацію земельної ділянки з таким цільовим призначенням, в тому числі й у разі успадкування чи придбання жилого будинку.

Отже, якщо ви отримали державний акт на право власності на присадибну ділянку (ділянку для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд) шляхом безоплатної приватизації із земель державної власності, то іншу ділянку, на якій знаходиться будинок, отриманий на підставі цивільно-правової угоди, ви можете отримати в оренду чи викупити.

Якщо моя відповідь Вам допомогла - будь ласка, залишайте відгук у моєму профілі.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?