Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Повідомлення щодо явки в ОМВК

10.09.2015 12:00

Вітаю! Прийшов додому, а у дверях повідомлення наступного змісту "Терміново з'явитися в ОМВК. Для запобігання порушення закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" В разі неприбуття списки на примусовий привід передаватимуться в органи міліції". На зворотній чистій стороні ручкою написано "явка 11.09.15" і підпис. Ніяких штампів нема. Це не повістка а саме "повідомлення". Чи вважається така процедура законною і я маю її виконувати?


г. Бровары
Файл CAM00242.jpg
Файл 2015-09-10-12-02-30.jpg

Комментарии автора вопроса

10.09.2015 12:14      комментарий относится к Штангей Сергей
Так, але при цьому вказують, що в разі невиконання дій, вказаних в повідомленні, будуть робити це примусово, через органи міліції. Це тоді тільки залякування для грормадян, що погано знають свої закони?



Доступные специалисты в области конституционного права

Ответы юристов

0
фото
Off-line Воскобойник Юрий
юрист
ответил 12.09.2015 21:59

Даже нету штампа и подписи комисара. Скорее всего это фейк, для того чтобы посеять панику среди населения.


0
фото
Off-line Романов Александр
юридическая компания
Кривой Рог (также Киев, Днепропетровск)
ответил 10.09.2015 14:20
ответ исправлен 10.09.2015 14:20

Ні, така процедура є незаконною. Ви вважаєтесь таким, що неналежно повідомлений - тобто, ніякої відповідальності за неявку Ви нести не будете.

Якщо моя відповідь Вам допомогла - будь ласка, залишайте відгук у моєму профілі.


0
фото
Off-line Ломакин Владимир
юридическая компания
Днепропетровск
ответил 10.09.2015 12:54

Повістка отримується лише двома способами - або за місцем проживання або за місцем роботи. В обох випадках - лише під ваш особистий підпис.

Повістки в двері, поштову скриньку, родичам, дзвінок по телефону - не можуть вважатись належним повідомленням про факт призову за мобілізацією.

Ст. 22 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" встановлено, що військовозобов‘язаний з‘являється до військових частин або на збірні пункти військових комісаріатів у строки, зазначені в отриманих ним документах.

Військовозобов‘язаний перш за все особисто отримує один із наступних документів - мобілізаційне розпорядження, повістку або розпорядження військового комісара. Лише після цього повинен з‘явитись до військового комісаріату.

Крім цього, у повістці обов‘язково повинно зазначатись прізвище та ім‘я особи, яка підлягає мобілізації, а також час та адреса, за якою повинен прибути військовозобов‘язаний. Обов‘язковим атрибутом являється наявність у документі підпису районного військового комісара та гербової печатки.

Слід зазначити, що у жодному нормативно - правовому акті прямо не вказано, що для для притягнення до кримінальної відповідальності за ст. 336 КК України (ухилення від мобілізації) потрібен саме особистий підпис військовозобов‘язаного на повістці, але ця обставина є беззаперечним доказом того, що особа знала про час та дату виклику до військомату. Інакше кажучи, немає особистого підпису про отримання повістки - немає і відповідальності за ухилення від мобілізації.


0
фото
FIND
Off-line Штангей Сергей
юрист
Киев (также (также вся Украина))
ответил 10.09.2015 12:21

Опять таки, это уведомление и только



Контакты: mrphua81@gmail.com; 380958643302 - Звоните
Показать контактную информацию
0
фото
FIND
Off-line Штангей Сергей
юрист
Киев (также (также вся Украина))
ответил 10.09.2015 12:02

Вы сами ответили на свой вопрос, так как это просто уведомление, которое по факту вас не обязывает проводить какие либо действия...



Контакты: mrphua81@gmail.com; 380958643302 - Звоните
Показать контактную информацию

закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?