Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Чи потрібно нотаріально посвідчувати підписи на договорі купівлі-продажу частки у статутному капітаалі ТОВ?

02.11.2013 19:16
Dmytro

Доброго дня.

Чи потрібно нотаріально посвідчувати підписи на договорі купівлі-продажу частки у статутному капіталі ТОВ?

Як вірно назвати договір?



Комментарии автора вопроса

02.11.2013 19:55      комментарий относится к Коливошко Виталий
  Реєстратор не вимагає в нас нотаріально посвідчених копій.

02.11.2013 19:24      комментарий относится к Коливошко Виталий
Дякую за відповідь. Можете дати посилання на норми закону?



Ответы юристов

0
фото
Off-line Майстришин Світлана
юрист
Львов
ответил 02.11.2013 20:35
ответ исправлен 02.11.2013 20:39

 Доброго дня!

 Якщо   сторонами договору купівлі- продажу корп. прав являються юридичні особи - письмова форма договору.  ( примітка: за бажанням сторін  договору  може бути  ще і письмова форма із нотаріальним посвідченням)

 Якщо сторонами договору купівлі- продажу корпоративних прав  є фізичні  особи ( або якщо однієї із сторін являється фізична особа)-  письмова форма з  нотаріальним посвідченням.

  Назва договору:  Договір купівлі- продажу корпоративних прав (частки у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальнністю " _____________" )

Цей договір і є документом, який підтверджує перехід права власності на корпоративні права.   


0
фото
Off-line Джулай Виктор
юрист
Киев
ответил 02.11.2013 20:12
ЗУ Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців
Верховна Рада України; Закон від 15.05.2003 № 755-IV
Стаття 29. Державна реєстрація змін до установчих документів
юридичної особи
1. Для проведення державної реєстрації змін до установчих
документів юридична особа повинна подати (надіслати поштовим
відправленням з описом вкладення) такі документи:
заповнену реєстраційну картку на проведення державної
реєстрації змін до установчих документів юридичної особи;
примірник оригіналу (ксерокопію, нотаріально засвідчену
копію) рішення про внесення змін до установчих документів.
Документ, що підтверджує правомочність прийняття рішення про
внесення змін до установчих документів; { Абзац третій частини
першої статті 29 із змінами, внесеними згідно із Законом N 809-VI
( 809-17 ) від 25.12.2008; в редакції Закону N 1720-VI ( 1720-17 )
від 17.11.2009; із змінами, внесеними згідно із Законом N 3263-VI
( 3263-17 ) від 21.04.2011 }
оригінали установчих документів юридичної особи з відміткою
про їх державну реєстрацію з усіма змінами, чинними на дату подачі
документів, або копія опублікованого в спеціалізованому
друкованому засобі масової інформації повідомлення про втрату всіх
або частини зазначених оригіналів установчих документів; { Абзац
четвертий частини першої статті 29 в редакції Закону N 1720-VI
( 1720-17 ) від 17.11.2009 }
два примірники змін до установчих документів юридичної особи
у вигляді окремих додатків або два примірники установчих
документів у новій редакції;
документ, що підтверджує внесення реєстраційного збору за
проведення державної реєстрації змін до установчих документів,
якщо інше не встановлено цим Законом. { Абзац шостий частини
першої статті 29 із змінами, внесеними згідно із Законом N 5073-VI
( 5073-17 ) від 05.07.2012 } { Частина перша статті 29 із змінами, внесеними згідно із Законом
N 3456-IV ( 3456-15 ) від 22.02.2006; в редакції Закону N 3575-IV
( 3575-15 ) від 16.03.2006 }
2. У разі внесення змін до статуту, які пов'язані із
зменшенням статутного капіталу (статутного або складеного
капіталу) юридичної особи, крім документів, які передбачені
частиною першою цієї статті, додатково подається документ, що
підтверджує внесення плати за публікацію у спеціалізованому
друкованому засобі масової інформації відповідного повідомлення.
3. У разі внесення змін до установчих документів, які
пов'язані із зміною складу засновників (учасників) юридичної
особи, крім документів, які передбачені частиною першою цієї
статті, додатково подається примірник оригіналу (ксерокопія,
нотаріально засвідчена копія) одного із таких документів:
рішення про вихід юридичної особи із складу засновників
(учасників);
заяви фізичної особи про вихід із складу засновників
(учасників);
заяви, договору, іншого документа про перехід чи передачу
частки учасника у статутному капіталі товариства;
рішення уповноваженого органу юридичної особи про примусове
виключення засновника (учасника) із складу засновників (учасників)
юридичної особи, якщо це передбачено законом або установчими
документами юридичної особи.
0
фото
Off-line Башловка Антон
адвокат
Киев
ответил 02.11.2013 19:49

Закон не требует обязательной нотариальной формы договора купли-продажи корпоративных прав, хотя некоторые регистраторы незаконно отказываются принимать такие договора. Но и на них управу найти можно.


0
фото
Off-line Коливошко Виталий
адвокат
Винница
ответил 02.11.2013 19:39

Лінуюсь. Жоден реєстратор не прийме протокол без нотаріально посвідченого договору, якщо мова в протоколі буде йти про продаж частки. Є варіанти обійти цей момент. При цьому, не обійтись без нотаріально посвідченої заяви. Дешевше аніж договір.


0
фото
Off-line Джулай Виктор
юрист
Киев
ответил 02.11.2013 19:32

Вірна назва договору - Договір купівлі-продачу частки у статутномк капіталі ТОВ "Пупкін". Касательно нотариального удостовирения договора - его не обязательно делать нотариальным. Смену состава учредителей можно сделать по договору без нотариального удостовирения подписей учредителей. Смотрите ЗУ О госрегистрации юридических и физических лиц предпринимателей. Но в целях безопасности (рейдерский захват корпоративных прав) договора купли продажи доли в уставном капитале - лутше всего делать нотариально. Так как потом, факт подписания этого договора легче будет доказать в суде.  


0
фото
Off-line Удаленный Пользователь
ответил 02.11.2013 19:20
ответ исправлен 02.11.2013 20:07

Доброго вечора.

Це договір купівлі-продажу майнових прав.

Я раджу цей договір засвідчити нотаріально, бо то не той випадок де єкономити варто.


0
фото
Off-line Коливошко Виталий
адвокат
Винница
ответил 02.11.2013 19:20

Такий договір має бути нотаріально посвідчений.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?