Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Повышение оплаты за обучение

12.08.2015 16:53
Мы являемся переселенцами из зоны АТО, приехали в Одессу в июле прошлого года сдавать ЗНО, в связи с ухудшение положения пришлось остаться, мой сын поступил на первый курс данного ВУЗа на контрактную форму обучения.

При заключения договора (копия прилагается), нас заверили, что сумма оплаты за обучение является фиксированной и на протяжении всего срока обучения меняться не будет, что также отображено в 5 пункте договора. Однако после окончания первого курса в деканате нам выдали доп.соглашение (копия прилагается), в котором ВУЗ меняет формулировку 5 пункта договора где указывает об увеличении оплаты за обучение, ссылаясь на высокие коммунальные тарифы, индекс инфляции и на п. 7 ст. 73 Закона Украины "О высшем образовании" в котором сказано, что учебное заведение имеет право изменять плату за обучение в порядке, предусмотренном договором, однако в нашем договоре четко сказано, что сумма не может меняться! В доп.соглашении ссылаются нач.1 ст.626, ч.1 ст.627, ч.1ст.628, ч.1 ч.2 ст. 632, ч.1 ч.2 ст. 638 Гражданского кодеска У. и ч.7 ст.73 ЗУ О высшем образовании. Являются ли их действия законными?
г. Одесса



Ответы юристов

0
фото
Off-line Bogdan Serdyuk
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина и временно оккупированные территории)
ответил 12.08.2015 19:06

Якщо договором встановлено, що ціна фіксована, то Ви праві і договір має вищу силу аніж ЗУ "Про вищу освіту", це раз.

Загалом зазначу, що дійсно ВНЗи мають такі права на зміну розміру платного навчання для студента не частіше ніж 1 раз на рік у відповідності до вказаного закону, що набрав законної сили ще 06.09.2014 року.

Отже, якщо Ваш договір був підписаний до вказаної дати, то даний закон взагалі не розповсюджується на вказані моменти Ваших фінансових відносин, бо закон не має зворотньої сили, тобто, не розповсюджується на цивільно-правові відносини до вказаної дати набрання ним законної сили. Якщо це саме так, то Ви двічі праві, це два.

Зроблю припущення, що Ваш ВНЗ просто припустився технічної юридичної описки (по договору), що має бути вдало використана Вами.

Якщо Ви не погоджуєтесь підписувати додаткові угоди, тощо, то вбачаю (попередньо) декілька варіантів Ваших дій:

- підписувати додаткову угоду та одразу оформлювати протокол розбіжностей по ньому (можливо за участі виключно та із допомогою правового фахівця);

- не підписувати вказану додаткову угоду, а згодом оскаржувати до суду відрахування студента із ВНЗу (також можливо здійснити виключно за допомогою правового фахівця);

- запропонувати іншій договірній стороні звернутись до Вас із вказаного питання з письмовим і нормативно обгрунтованим зверненням (можливо і самостійно протидіяти);

- якщо таке звернення вже здійснено (див п.3 вище), то з настанням учбового процесу зроблений ВНЗом акцепт (пропозиція) може вважатись Вами прийнятим як офрета, тобто, за Вашої мовчазної згоди і у зв'язку з настанням учбового процесу.

Вирішувати Вам...

Корисні для Вас ресурси тут ... 

http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/1556-18

http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/435-15

Схожі за змістом обговорення тут ... 

http://www.freelawyer.ua/consult/77159

http://www.freelawyer.ua/consult/81796

Зможу допомогти у супроводженні Вашого питання.

Якщо моя відповідь Вам допомогла, залишайте подяку у графі "Відгуки".


0
фото
Off-line Максимик Михайло Петрович
юридическая компания
Запорожье (также Дніпропетровськ, Мелітополь, Миколаїв, Київ)
ответил 12.08.2015 17:01

Не підписуйте додаткову угоду, бо як підпишете - це означатиме, що Ви згідні з підвищенням розцінок!



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?