Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Доступ в подвальное помещение многоквартирных домов

05.08.2015 20:58
Добрый день, подскажите пожалуйста есть ли у меня право на свободный доступ в подвал в моем многоквартирном доме? ЖЕК апеллирует п3.2.5 Про затвердження Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій Идет ли это на перекор с ч. 2 ст. 382 Гражданского кодекса Украины и Постановой КСУ по пункту 2 статьи 10 Закона Украины „О приватизации государственного жилищного фонда“. На чьей стороне в этом случае правда и почему. Могу ли я требовать доступ в подвал чердак и крышу, для оценки его состояния?

Комментарии автора вопроса

05.08.2015 22:41
"з урахуванням умов та обмежень, встановлених законом" не относится ли это сюда - п3.2.5 Про затвердження Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій ? и вообще какую силу имеет этот закон и почему она меньше чем приведенные ниже?





Возможно Вам будут полезны следующие видеоконсультации

Проблемы с ЖЭКами. Как их решить? Сергей Панасюк.
Проблемы с ЖЭКами. Как их решить? Сергей Панасюк.
В этом ролике мы поговорим о проблемах с ЖЭКами, о качестве коммунальных услуг и как бороться с ЖЭКами Запомните...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев

Ответы юристов

0
фото
Off-line Жорова Наталія
юридическая компания
Киев
ответил 05.08.2015 23:29

Закон має вищу юридичну силу, ніж  Наказ Міністерства. http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/v3526323-09 

 Підвали - це спільне майно співвласників будинку. Саме співвласники  наділені правом вирішувати  як ним розпоряджатися,  але  відчужувати  спільне майно багатоквартирного будинку співвласники не можуть (це  обмеження встановлені законом). 

 Допоміжні приміщення та спільне майно багатоквартирного будинку  - це така ж власність як і ваша квартира у цьому будинку.  Ви самостіно вирішуєте, як вам користуватися квартирою і  що з нею робити.  По відношенню до  спільно майна -   ви як власник також маєте право  вирішувати, що з ним робити. Але стосовно спільного майна  вирішувати його  долю  (що з ним робити і як ним користуватися) - ви можете лише спільно з іншими співвласниками. і ніхто не може  обмежити вас у цьому праві. 

 Згідно Закону про особливості  здійснення права вланості, співвласники можуть приймати рішення стосовно  свого будинку (порядок і процедура описані в законі).  Прийміть зборами співвласників відповідне рішення і доведіть його до відому ЖЕКу, для якого такі рішення - обовязкові. 

А якщо цим ЖЕКом не задовлені - то можете його змінити, також через збори  співвласників (створювати ОСББ - не обовязково і  запитувати дозволу у органу місцевого самоврядування також не потрібно).  

 Крім того,   пункт на який  посилається ЖЕК - стосуєтсья горища,  а не підвалу. 

 А стосовно  обмеження доступу ЖЕкам  до допоміжних приміщень наявна позитивна  судова практика для власників. 

3.2.5. Вхідні двері або люки (для горищних приміщень із
запасними, напірними і розширювальними баками) виходу на покрівлю
повинні бути утеплені, обладнані ущільнювальними прокладками,
завжди замкнені (один комплект ключів зберігається в чергового
диспетчера ОДС або кімнаті техніка-майстра виконавця послуг, а
другий - у консьєржа чи двірника), про що робиться відповідний
напис на люку чи дверях. Вхід у горищне приміщення і на дах дозволяється тільки
працівникам виконавця послуг, безпосередньо відповідальним за
технічний нагляд, і тим, котрі виконують ремонтні роботи, а також
працівникам експлуатаційних організацій, обладнання яких розміщене
на даху й у горищному приміщенні   Стаття 319. Здійснення права власності

1. Власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд.

Стаття 368. Право спільної сумісної власності

1. Спільна власність двох або більше осіб без визначення часток кожного з них у праві власності є спільною сумісною власністю.

Стаття 369. Здійснення права спільної сумісної власності

1. Співвласники майна, що є у спільній сумісній власності, володіють і користуються ним спільно, якщо інше не встановлено домовленістю між ними.

2. Розпоряджання майном, що є у спільній сумісній власності, здійснюється за згодою всіх співвласників, якщо інше не встановлено законом.


0
фото
Off-line Жорова Наталія
юридическая компания
Киев
ответил 05.08.2015 21:16

Підвал - це спільна власність співвласників будинку,  ЖЕКу  він не належить. Ви  маєте право  вимагати забезпечити вам вільний доступ до Вашої вланості. Ви маєте право користуватися спільним майном.  

Крім того  зверніть увагу на новий закон стосовно   власності у багатоквартирному будинку, який набрав чинності з 01.07.2015

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку

Стаття 1. Визначення термінів

1. У цьому Законі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:

2) допоміжні приміщення багатоквартирного будинку - приміщення, призначені для забезпечення експлуатації будинку та побутового обслуговування його мешканців (колясочні, комори, сміттєкамери, горища, підвали, шахти і машинні відділення ліфтів, вентиляційні камери та інші підсобні і технічні приміщення);

6) спільне майно багатоквартирного будинку - приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташовані багатоквартирний будинок і належні до нього будівлі та споруди і його прибудинкова територія;

Стаття 5. Спільне майно багатоквартирного будинку

1. Спільне майно багатоквартирного будинку є спільною сумісною власністю співвласників.

Стаття 6. Права співвласників багатоквартирного будинку

1. Співвласники мають право:

1) вільно користуватися спільним майном багатоквартирного будинку з урахуванням умов та обмежень, встановлених законом або рішенням співвласників;



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?