Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Списание долга

01.11.2013 01:23

Скажите пожалуйста можно ли списать долг по оказанию услуг горводоканала, если в комнате общежития последние 6 лет не проживали прописанные там люди, акт от соседей о непроживании данных лиц есть, справки с ЖЭКа также. Двое людей были алкоголики, о месте их нахождения неизвестно уже более 6 лет, третий человек проживал все это время отдельно. Может ли горводоконал требовать от этого человека погашение этого долга за этот период, если там никто не жил, можно ли его списать, если можно то какие справки для этого нужны. Спасибо.





Возможно Вам будут полезны следующие видеоконсультации

Проблемы с ЖЭКами. Как их решить? Сергей Панасюк.
Проблемы с ЖЭКами. Как их решить? Сергей Панасюк.
В этом ролике мы поговорим о проблемах с ЖЭКами, о качестве коммунальных услуг и как бороться с ЖЭКами Запомните...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев

Ответы юристов

0
фото
On-line Костромина Виктория
юрист
Киев (также вся Украина)
ответил 01.11.2013 15:36

вам надо было изначально написать заявление в водоканал , на перерасчет и в связи с тем , что эти люди зарегистрированы, но не проживают и предоставить эти справки-попробуйте сейчас написать такое заявление о перерасчете и списании , если откажут обращайтесь в суд ( обращайтесь за консультацией 067-392-07-61)

Стаття 20. Права та обов'язки споживача
1. Споживач має право:
6) на несплату вартості житлово-комунальних послуг за період
тимчасової відсутності споживача та/або членів його сім'ї при
відповідному документальному оформленні, а також за період
фактичної відсутності житлово-комунальних послуг, визначених
договором у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;

Слід звернути увагу на право споживача на несплату вартості житлово-комунальних послуг за період тимчасової відсутності споживача та/або членів його сім’ї при відповідному документальному оформленні, а також за період фактичної відсутності житлово-комунальних послуг (пункт 6 частини першої статті 20 Закону України "Про житлово-комунальні послуги").

Так, згідно з пунктом 32 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 р. № 630, споживач має право на несплату вартості ненаданих послуг з холодного і гарячого водопостачання за період тимчасової відсутності споживача та членів його сім’ї за умовою відключення виконавцем послуг холодної та гарячої води і опломбування запірних вентилів на вводі у квартиру (приватний будинок) та зняття пломб і відновлення надання послуг згідно з письмовою заявою споживача.

Пунктом 32 Правил надання населенню послуг з газопостачання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.99 № 2246 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 14.04.2004 № 476), визначено, що газопостачальна організація зобов’язана у разі відсутності лічильника газу та надання споживачем відповідних підтвердних документів провадити перерахунок розміру плати за послуги з газопостачання у випадку тимчасової відсутності за основним місцем проживання споживача або членів його сім’ї.

Доказами відсутності споживача або членів його сім’ї можуть слугувати будь-які довідки з іншого місця перебування (роботи, лікування, навчання, довготривалого відрядження тощо), видані установами і організаціями та завірені у встановленому порядку печаткою.

Споживач має право на несплату житлово-комунальних послуг у разі тимчасової відсутності споживача та/або членів його сім’ї при відповідному документальному оформленні.


0
фото
Off-line Романченко Артём
юрист
Киев
ответил 01.11.2013 10:11
ответ исправлен 01.11.2013 10:11

Здравствуйте!

Списать они не спишут, а вот если обратяться в суд за принудительным взысканием, то можно заявить о пропуске срока исковой давности и тода суд в удовлетворении иска откажет, по крайней мере в части взыскания долга за период, который больше 3 лет.


0
фото
Off-line Бондарчук Вадим Володимирович
адвокат
Винница
ответил 01.11.2013 06:30

Якщо в кімнаті в гуртожитку проживало троє, і з них двоє неплатило боргів, то і ці борги неможна вимагати від нього. Крім того, вже пройшов строк позовної давності. Якщо адміністрацію вимагає погошення цих боргів від третього проживаючого за двох інших, то вважаю, що необхідно звернутися письмово до них.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?