Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Приватизированная квартира

30.10.2013 18:06

Есть 3-х ком. Квартира в 5-ти этажном доме. Квартира приватизированная 50\50 на отца и дочь. Сейчас в квартире проживает только отец. Соседи жалуются на неприятный запах из квартиры и грозятся отобрать у отца квартиру, при помощи сан.станции. Вопрос: Может ли кто-либо отобрать квартиру и каким образом? Заранее спасибо!





Возможно Вам будут полезны следующие видеоконсультации

Проблемы с ЖЭКами. Как их решить? Сергей Панасюк.
Проблемы с ЖЭКами. Как их решить? Сергей Панасюк.
В этом ролике мы поговорим о проблемах с ЖЭКами, о качестве коммунальных услуг и как бороться с ЖЭКами Запомните...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев

Ответы юристов

0
фото
Off-line Костромина Виктория
юрист
Киев (также вся Украина)
ответил 30.10.2013 22:56

забрать не заберут, но штрафов могут понавыписывать кучу


0
фото
Off-line Фуртат Вячеслав Володимирович
юрист
Ромны
ответил 30.10.2013 21:42
На мою думку, у даному випадку у першу чергу необхідно привести у належний стан житлове приміщення та ліквідувати джерела неприємного запаху, якщо такий дійсно є. То й неприємності з сусідами відпадуть самі собою. У той же час, скарги інших мешканців будинку стосовно неприємного запаху з квартири є обгрунтованими лише у випадку,  якщо має місце шкідливий  вплив на їх здоров'я, оскільки: По-перше. Відповідно до ч.2, ст. 19 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» громадяни при здійсненні своєї діяльності зобов'язані вживати необхідних заходів щодо запобігання  та  усунення  причин  забруднення  атмосферного повітря,  фізичного  впливу  на  атмосферу  в  населених  пунктах, рекреаційних  зонах,  а  також  повітря  у  жилих  та   виробничих приміщеннях,  у  навчальних,  лікувально-профілактичних  та  інших закладах, інших місцях тривалого чи тимчасового перебування людей. Відповідно до ст. 22 Закону органи виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємства, установи,  організації  та  громадяни зобов'язані утримувати  надані в користування чи належні їм на праві власності жилі,  виробничі,  побутові та інші приміщення відповідно до вимог санітарних норм. По-друге. Відповідно до ч. 1, ст. 319 Цивільного кодексу України власник  володіє,  користується,   розпоряджається   своїм майном на власний розсуд. Відповідно до ч. 1, ст. 319 ЦК України власність зобов'язує. Відповідно до ч. 5, ст. 319 ЦК України власник не може використовувати право власності  на  шкоду правам,  свободам  та  гідності  громадян,  інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію та природні якості землі. Відповідно до ч. 6, ст. 319 ЦК України держава  не  втручається  у  здійснення  власником   права власності. Отже, власник зобовязаний утримувати квартиру в належному стані, та не порушувати права інших власників. Крім того, ст. 46 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» передбачено адміністративну відповідальність та фінансові санкції за порушення санітарного законодавства. Статтею 42 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено відповідальність за порушення санітарно-гігієнічних і санітарно-протиепідемічних правил і норм (штраф від одного до дванадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян). Тобто, у випадку якщо дійсно власник квартири своїми діями спричинив забруднення повітря у жилому приміщенні, що вплинуло на погіршення здоров’я сусідів та порушив санітарно-гігієнічні правила, то можлива адміністративна відповідальність. Але тут ще потрібно розібратися які саме санітарно-гігієнічні правила порушив у даному випадку власник квартири й взагалі чи він їх порушив. Наявність неприємного запаху це ще не є порушенням. Крім того, довести, що неприємний запах вплинув на погіршення здоров’я сусідів, майже неможливо. Що стосується питання позбавлення права власності через неприємний запах, то ніхто права власності з таких підстав не позбавить. Погрози сусідів це лише звичайні сварки.
0
фото
Off-line Удаленный Пользователь
ответил 30.10.2013 20:14

Права власності його позбавити не можуть, але можливо, що батько порушує вимоги, зокрема, Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", відповідно до ст. 19 якого:

 "Атмосферне повітря в населених пунктах, на територіях підприємств, установ, організацій та інших об'єктів, повітря у виробничих та інших приміщеннях тривалого чи тимчасового перебування людей повинно відповідати санітарним нормам.

Підприємства, установи, організації та громадяни при здійсненні своєї діяльності зобов'язані вживати необхідних заходів щодо запобігання та усунення причин забруднення атмосферного повітря, фізичного впливу на атмосферу в населених пунктах, рекреаційних зонах, а також повітря у жилих та виробничих приміщеннях, у навчальних, лікувально-профілактичних та інших закладах, інших місцях тривалого чи тимчасового перебування людей". За порушення норм вказаного закону та інших нормативно-правових атків, батька можуть притягнути до адміністративної відповідальності.
0
фото
FIND
Off-line Штангей Сергей
юрист
Киев (также (также вся Украина))
ответил 30.10.2013 19:30

Отобрать не смогут, так как законом предусмотрены моменты когда человека могут лишить права собствености, а это туда не попадает... а вот штраф, это да



Контакты: mrphua81@gmail.com; 380958643302 - Звоните
Показать контактную информацию
0
фото
Off-line Романченко Артём
юрист
Киев
ответил 30.10.2013 18:57

Здравствуйте!

Нет, отобрать квартиру у собственника по закону на этих основаниях не могут, а вот оштрафовать санстанция может вполне!



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?